Klima Borusunun Tıkanması - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Klima Borusunun Tıkanması 15 Aralık 2015

Klima Borusunun Tıkanması

Klima borusunun tıkanması, klimanın yoğun kullanıldığı yerlerde sık yaşanan bir problemdir. Çünkü sıcak iklimlerde, özellikle de ülkemizdeki gibi yaz sıcakları yaşanan yerlerde, klima hayat kurtarıcı rol üstlenmekte ve dolayısıyla kullanım alanı artmaktadır. Aynı zamanda kışın da sıcak hava veren klimalar yaygın kullanılmakta, klima, yaz kış demeden temel bir ihtiyaç haline bürünmektedir.

Bu kadar çok alanda bu kadar sık klima çalıştırılması elbette ki klima borusunun tıkanması halini de yanında getirir. Klima ortamdaki havayı dönüştürerek, ayarlanan dereceye göre sıcak ya da soğuk hava verir. Bu dönüştürme esnasında, ortamdaki nemi kullanır ve doğal olarak bu nemin suyunu atacak borulara, yani gidere ihtiyaç duyar. Klima borusunun tıkanması, işte bu noktadan itibaren başlamaktadır. Gider borusundan geçen su, zamanla borunun yosun tutmasına sebep olur ve yosunun yanı sıra boruda uzun süre boyunca biriken kirler de aynı tıkanıklığa sebep olurlar. Özellikle klima borusunun tıkanması, klimaya bağlanan gider borularının uzun tutulmasıyla, daha çok rastlanan bir durumdur. Bu sebeple, giderler kesinlikle çok uzun bir alan kaplamamalı ve olabildiğince kısa tutulmalıdır.

Klima borusunun tıkanması, klima yetkililerinin çağırılmasına gerek duyulmadan da çözüme kavuşturulabilmektedir. Tıkanan boruların açılmasında günümüzde kullanılan yöntemler, artık klimalarda da kullanılmaktadır. Görüntülü geliştirilen sistemler sayesinde, boru kırılmadan tıkanıklık bulunmakta ve kolayca giderilmektedir. Tıkanıklığın çabucak halledilmesi, hem tıkanıklığın hem de gidecek yer bulamayıp klimadan sızmak zorunda kalan suyun önlenmesi sorunlarını çok dert etmemeyi mümkün kılmaktadır.

Klimaların sebep olduğu bir diğer rahatsız edici durum ise, dışarda bulunan klimaların ve borularının tıkanıklık sonucunda su sızdırarak sokaktan geçen kimselerin üzerine damlatmasıdır. Bu durum, hem dışarıdaki insanlar için hem de klima sahibi kimseler için sıkıntı verici bir durumdur. Bu sebeple klima boruları ya dışarıda bulunan yağmur borularına iliştirilmeli ya da oturulan binanın kendi atık borularına bağlanmalıdır. Fakat atık su borusuna bağlanan klima borusu, hiçbir şekilde gereğinden fazla uzun bırakılmamalıdır çünkü uzun bırakılan boru, klima borusunun tıkanıklık açma probleminin daha sık ve daha kısa sürede ortaya çıkmasına neden olur.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ