Kırmadan Tıkanıklık Açma - Robot Cihazla Tıkanıklık Açma - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kırmadan Tıkanıklık Açma 28 Ekim 2015

Kırmadan Tıkanıklık Açma

Kırmadan Tıkanıklık Açma; Tıkanıklık sorunları günümüzde çeşitli nedenlerden dolayı insanların başına gelen bir durum olmuştur. Evlerde veya iş yerlerinde oluşan tıkanıklıklar insanların yaşamlarını etkiler. İnsanların yapacağı işlerin ertelenmesine yol açabilir. Tıkanıklıklar banyo, mutfak ve tuvalet alanlarında meydana gelmektedir. Banyolarda gidere saçların ve kılların girmesi, mutfakta gidere atılan yemek artıkları ve yağlar tıkanıklık oluşmasına sebep olmaktadır. Tuvaletlerde gidere peçete, sigara izmariti, selpak, gazete kağıdı, çouk bezi ve pet gibi maddelerin atılması zamanla tıkanıklığa neden olur.

Tuvalet alanlarında oluşan tıkanıklıklarda en çok sigara izmaritiyle karşılaşılmaktadır. İnsanlar sigara izmaritini zararsız görmesinden dolayı gider borusuna atmaktadır. Atılan sigara izmariti suda açılır ve pamuklu yapısı nedeniyle boruya yapışır. Sürekli olarak gidere sigara izmariti atılmaya devam edildikçe birikir ve tıkanıklık oluşur. Tıkanıklıklar gidere yabancı madde atılması dışında, malzeme hatası ve usta hatalarından da olabilmektedir. Tıkanıklıklar olan yerlerde genelde 90 derecelik bir tane dirsek kullanılmıştır. Bunun yerine olması gereken iki tane 45 derecelik dirsek kullanmaktır. İki tane 45 derecelik dirsek gider borusunu rahatlatır ve tıkanıklık sorunları yaşanmaz.

  • Kırmadan tıkanıklık açma için makine kullanımı çok önemlidir. Gider tıkanıklığı açma işlemini gerçekleştirmek için kameralı cihazlar ve robotlar kullanılmaktadır.
  • Kameralı cihazlarla tıkanıklık tespiti yapılır. Kameralı cihazlar net görüntü verdiğinden tıkanıklığın neden oluştuğu tam olarak tespit edilir.
  • Kırmadan tıkanıklık açma işleminde tespitten sonra robotlar kullanılır. Tespiti yapılan yere gönderilen robotlar tıkanıklığa neden olan pislikleri parçalar ve gider borusundan kanalizasyon sistemine gönderir.
  • Robotla cihazla tıkanıklık açma’da yapılan işlemler kamerayla kontrol edilir. Tıkanıklık tam olarak açılmışsa gider borusu tazyikli su ile yıkanır. Bu sayede tıkanıklık sorunu kullanıcı hatası olmazsa uzun süre meydana gelmeyecektir.
Kırmadan Tıkanıklık Açma

Kırmadan Tıkanıklık Açma

Kırmadan Tıkanıklık Açma İşlemini Gerçekleştiren Firmalar

Tıkanıklık açma işlemini çoğu firma yapamamaktadır. Bu nedeni ise eski usulle tıkanıklık açma işlemini yapmalarıdır. Eski usulle yapılan işlemlerde duvarlar ve fayanslar kırılır, ev inşaat alanına döner.  Yapılan işlem çok uzun sürer. Kırılan yerlerin tamiri içinde ekstra para harcamak zorunda kalırısnız. Ancak modern makine kullanımı olan firmalar vardır. Modern makine kullanan firmalar kırmadan tıkanıklık açma işlemini başarıyla gerçekleştirmektedir. Bu kaliteli işlemi alabilmek için firmaları detaylı şekilde araştırmalısınız. Bu araştırmada makine kullanımı dikkat etmelisiniz. Yapacağınız araştırma sayesinde en iyi hizmeti alacaksınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ