Kırmadan Tıkanıklık Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 562 7373
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 537 7373
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(533) 353 09 09

Kırmadan Tıkanıklık Açma 28 Ekim 2015

Kırmadan Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık sorunları günümüzde çeşitli nedenlerden dolayı insanların başına gelen bir durum olmuştur. Evlerde veya iş yerlerinde oluşan tıkanıklıklar insanların yaşamlarını etkiler. İnsanların yapacağı işlerin ertelenmesine yol açabilir. Tıkanıklıklar banyo, mutfak ve tuvalet alanlarında meydana gelmektedir. Banyolarda gidere saçların ve kılların girmesi, mutfakta gidere atılan yemek artıkları ve yağlar tıkanıklık oluşmasına sebep olmaktadır. Tuvaletlerde gidere peçete, sigara izmariti, selpak, gazete kağıdı, çouk bezi ve pet gibi maddelerin atılması zamanla tıkanıklığa neden olur. Tuvalet alanlarında oluşan tıkanıklıklarda en çok sigara izmaritiyle karşılaşılmaktadır. İnsanlar sigara izmaritini zararsız görmesinden dolayı gider borusuna atmaktadır. Atılan sigara izmariti suda açılır ve pamuklu yapısı nedeniyle boruya yapışır. Sürekli olarak gidere sigara izmariti atılmaya devam edildikçe birikir ve tıkanıklık oluşur. Tıkanıklıklar gidere yabancı madde atılması dışında, malzeme hatası ve usta hatalarından da olabilmektedir. Tıkanıklıklar olan yerlerde genelde 90 derecelik bir tane dirsek kullanılmıştır. Bunun yerine olması gereken iki tane 45 derecelik dirsek kullanmaktır. İki tane 45 derecelik dirsek gider borusunu rahatlatır ve tıkanıklık sorunları yaşanmaz. Usta hatalarının başında ise hesaplama hatası yaparak gider borusuna yanlış eğim vermek gelir. Yanlış eğim alan gider borusunda tıkanıklık sorunu yaşanır. Oluşan bu tıkanıklıklık sorunlarının hepsinde kötü kokular yayılmaktadır. Bu kötü kokular insanları oldukça rahatsız eder. Kötü kokuyu engellemek için çeşitli koku giderici maddeler kullanılmaktadır. Ancak kötü koku engellenemez ve yayılmaya devam eder. İş yerlerinde oluşan bu koku müşteri kaybına neden olabilmektedir. Kötü kokudan rahatsız olan müşteriler bir daha gelmek istemez. İnsanlar bu durumların yaşanmaması için hemen çözüm için kendileri müdahale etmeye kalkarlar. Ancak yapılan müdahelelerde gider sisteminde daha büyük sorunlar meydana gelmektedir. İşlemler genellikle uzun tel, pompa ve kimyasal ilaçlarla yapılır. Uzun telle yapılan tıkanıklık açma işleminde gider borusu çizilir ve açılmalar meydana gelebilir. Pompayla yapılan işlemde gider borusundaki pislikler birikir. Pompalama devam ederse biriken pislikler gider borusunun patlamasına ve açılmasına yol açar. Son olarak kimyasal maddeler kullanılır. Kimyasal maddeler bilinçsiz kullanılırsa geri dönülemez sağlık sorunlarının oluşmasına neden olabilmektedir. Bunları yaşamadan kırmadan tıkanıklık açma gerçekleştiren firmaları çağırmalısınız. Kullanılan makineler sayesinde kırmadan tıkanıklık açma gerçekleşir. Kırmadan tıkanıklık açma işlemleri:

  • Kırmadan tıkanıklık açma için makine kullanımı çok önemlidir. Kırmadan tıkanıklık açma işlemini gerçekleştirmek için kameralı cihazlar ve robotlar kullanılmaktadır.
  • Kameralı cihazlarla tıkanıklık tespiti yapılır. Kameralı cihazlar net görüntü verdiğinden tıkanıklığın neden oluştuğu tam olarak tespit edilir.
  • Kırmadan tıkanıklık açma işleminde tespitten sonra robotlar kullanılır. Tespiti yapılan yere gönderilen robotlar tıkanıklığa neden olan pislikleri parçalar ve gider borusundan kanalizasyon sistemine gönderir.
  • Kırmadan tıkanıklık açmada yapılan işlemler kamerayla kontrol edilir. Tıkanıklık tam olarak açılmışsa gider borusu tazyikli su ile yıkanır. Bu sayede tıkanıklık sorunu kullanıcı hatası olmazsa uzun süre meydana gelmeyecektir.
Kırmadan Tıkanıklık Açma

Kırmadan Tıkanıklık Açma

Kırmadan Tıkanıklık Açma İşlemini Gerçekleştiren Firmalar

Kırmadan tıkanıklık açma işlemini çoğu firma yapamamaktadır. Bu nedeni ise eski usulle tıkanıklık açma işlemini yapmalarıdır. Eski usulle yapılan işlemlerde duvarlar ve fayanslar kırılır, ev inşaat alanına döner.  Yapılan işlem çok uzun sürer. Kırılan yerlerin tamiri içinde ekstra para harcamak zorunda kalırısnız. Ancak modern makine kullanımı olan firmalar vardır. Modern makine kullanan firmalar kırmadan tıkanıklık açma işlemini başarıyla gerçekleştirmektedir. Bu kaliteli işlemi alabilmek için firmaları detaylı şekilde araştırmalısınız. Bu araştırmada makine kullanımı dikkat etmelisiniz. Yapacağınız araştırma sayesinde en iyi hizmeti alacaksınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Arayın