Kırmadan Tesisat Tamiri - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kırmadan Tesisat Tamiri 12 Ekim 2015

Kırmadan Tesisat Tamiri

Kırmadan tesisat tamiri işlemlerine dair olan bu yazıda cihaz kullanımı olan ve cihaz kullanımı olmayan tesisat firmalarının kırmadan tesisat onarımı işlemlerinin anlatıldığı gibi aynı zamanda kırmadan tesisat kaçağı tamiri işlemleri hakkında da bilgiler bulunacaktır.

Kırmadan Tesisat Tamirini Sadece Cihaz Kullanımı Olan Firmalar Yapabilir

Kırmadan tesisat tamiri işlemlerinin yapılabilmesi için çalışılan tesisat firmasının teknolojik alt yapısının sağlam olması ve son sistem cihaz ve makineler kullanıyor olması gerekmektedir. Son dönemlerde dünya ile entegre olan tesisat sektörü gelişen teknolojiden payını alarak tamiratlarında cihaz ve makine sistemleri kullanmaktadır. Bu şekilde cihazlı ve makineli kırmadan tesisat tamiri yapıldığı gibi aynı zamanda yapılan tamiratlar çok kısa sürelerde sonuçlandırılmaktadır.  Tesisat tamirat işlemlerinin çok kısa sürelerde sonuçlandırılması ise hem zamandan fayda sağladığı gibi hem de maddi açıdan oldukça düşük fiyatlara denk gelmektedir. Çünkü cihaz kullanımı olan tesisat firmaları bir gün içinde sadece bir yerde işlem uygulamaz birden çok yapıda işlem uygular. Bu da tamirat sayısını fazlalaştırır ve tamirat fiyatlarını aşağı çekmiş olur. Oysa cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları kırmadan tesisat tamiri yapamadığı için günlerce aynı yapıda işlem uygular. Bu da doğal olarak işçilik ücretlerini çok yüksek fiyatlara çıkarır. Cihaz kullanımı olmayan tesisat firmalarının zaman uzunluğunun yanı sıra bir de kırıp dökmesi hem yaşam düzenlerini zora sokan hem de tamirat fiyatlarını arttıran bir durumdur. Cihaz kullanımı olan tesisat firmalarında sadece yapılan tesisat tamiratına ücret ödenirken cihaz kullanımı olmayan tesisat firmalarının işlemlerinde kırılan yerlerin malzemeleri için ve onarımları için de ayrı para ödenmektedir.

Kırmadan Tesisat Tamiratları Kısa Sürede Biten Ve Düşük Maliyetli İşlemlerdir

Profesyonel tesisat firmalarının cihaz ve makine kullanımı yaparak sundukları kırmadan tesisat onarımı işlemlerine, yapılarda meydana gelen su kaçakları, gider borularında meydana gelen tıkanıklık açma işlemleri, kanal açma ve petek yıkama işlemleri de dahil olmak üzere her türlü tesisat arızasında kırmadan tesisat onarımı mümkün olmaktadır. Su kaçaklarının bulunmasında akustik dinleme cihazları, tıkanıklık açma işlemlerinde de bilgisayarlı robot sistemleri kullanılmaktadır. Bu şekilde yapılan tesisat onarımlarında kırmadan tesisat onarımı sağlandığı gibi bu tesisat arızalarının ana noktaları bulunduğu için sorunun temel noktaları görülmekte ve bu noktalarda işlem uygulanmaktadır. Örneğin tıkanıklık açma işlemlerinde tıkanıklık oluşturan pisliklerin temizlendiği gibi tıkanıklık oluşturan ana problem de çözüme kavuşturulmaktadır. Bu sayede yapılan tesisat tamiratlarında kullanıcı hatası olmadığı müddetçe aynı sorunların bir daha yaşanmasının da imkânı yoktur.

Su Kaçaklarında Kullanılan Cihazlar İle Sular Kaçacak Delik Bulamaz

Yazının bu bölümünde de kırmadan tesisat kaçağı tamiri işlemleri üzerine durmak daha doğru olacaktır. Çünkü tesisat sistemlerinde en büyük problem ve en sık karşılaşılan problem su kaçağı problemleri olmaktadır. Bu yüzden de en kaliteli ve en profesyonel işlemler su kaçağı arızalarında sunulmaktadır. Kırmadan Kırmadan Tesisat Tamiri işlemlerinde akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanılmaktadır. Cihaz kullanımı olan tesisat firması su kaçağının borunun neresinde olduğunu saptamak için, tesisat sistemlerinin geçtiği duvarlarda ayrıntılı dinlemeler yapar. Su kaçak bölgelerinde akustik dinleme cihazı sinyal verir. Sinyal alınan bu bölgeler işaretlenir. Daha sonra bu bölgelere kameralı görüntüleme sistemleri gönderilir. Kameralı görüntüleme cihazları ile borunun içindeki hasar tespit edilir ve ne kadar kimyasal ilaç uygulanacağı belirlenir. Borunun hasarına göre uygulanan kimyasal ilaçlar ile boru yüzeyindeki tüm delikler kapatılır ve kırmadan tesisat kaçağı tamiri işlemleri yapılmış olur. Bu sistemlerin dışında işlem uygulayan tesisat firmaları duvarlarda kırma yapacak ve duvarların altından çıkacak olan tesisat borularına kaynak yaparak su kaçağını çözüme kavuşturacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ