Kırmadan Teknolojik Cihazlarla Su Kaçağı Tamiri - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kırmadan Teknolojik Cihazlarla Su Kaçağı Tamiri 23 Ekim 2015

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Su kaçağı arızalarında insanların istediği ilk tamirat işlemi kırmadan su kaçağı tamiri işlemleri olmaktadır. Çünkü alanında uzman tesisat firmaları su kaçağı arızalarında kırma dökme olmadan ve yapılarda inşaat alanları oluşmadan su kaçaklarını çözüme kavuşturulmaktadır. Eski yıllarda kırmadan su kaçağı tamiri işlemleri teknolojik yetersizlikten dolayı mümkün olmamaktaydı. Fakat teknoloji günümüzde her alanda olağanüstü kolaylıklar yaratmakta ve insan yaşamına oldukça avantajlı durumlar sunmaktadır. Tesisat teknolojilerinin tamiratlarda kullanılması ile birlikte artık tüm işlemler kısa sürelerde ve son derece uygun maliyetler ile olmaktadır. Su kaçak tamiratlarında eskiden kırma dökme olduğu gibi maalesef günümüzde de kırmadan su kaçağı tamiri hizmetleri veremeyen tesisat firmaları bulunmaktadır. Bir anlık yanlış bir karar ile seçilen bu tesisat firmaları cihaz kullanmadıkları ve teknolojiden yararlanamadıkları için hem su kaçağı tespitlerinde hem de tamiratlarında kırma dökme yapmaktadır.

  • Kırmadan su kaçağı tamiri işlemlerinde ilk olarak akustik dinleme cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar ile su kaçağının borunun hangi bölgesinde olduğu tespit edilmektedir.
  • Akustik dinleme cihazları ile tespit edilen su kaçak bölgelerine kameralı görüntüleme sistemleri gönderilmektedir. Yüksek çözünürlükte görüntü sunan bu kameralı cihazlar kırmadan su kaçağı tamiri işlemlerinde hasarın belirlenmesine ve nasıl bir işlem uygulanması gerektiğine yardımcı olmaktadır.
  • Cihazlar ile belirlenen bu evreden sonra kırmadan su kaçağı tamiri için boruların içine özel olarak üretilmiş kimyasal ilaçlar gönderilmektedir. Kimyasal ilaçlar borusunun içindeki tüm yıpranmış, delinmiş ve çatlamış alanları kapatarak su kaçaklarını önlemektedir. B sistemsel cihazlar sayesinde de kırmadan su kaçağı tamiri gerçekleştirilmiş olmaktadır.
Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Tesisat Teknolojileri Sayesinde Yapılar İnşaat Alanlarına Dönmemektedir

Kırmadan su kaçağı tamiri işlemlerini sadece profesyonel hizmet veren ve teknolojik cihaz kullanan tesisat firmaları vermektedir. Bu sistemleri kullanmayan tesisat firmaları ise yapılarda kesinlikle kırma dökme işlemleri gerçekleştirecektir. Kırmadan su kaçağı tamiri işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tesisat firmalarının seçilmesidir. Çünkü yan sanayi cihazlar ile hizmet veren tesisat firmalarının işlemleri de son derece sorunlu olmaktadır. Kullanılan cihazların yan sanayi olmasından dolayı işlem garantileri düşük olacaktır. Kırmadan su kaçağı tamiri yapılabilecek fakat yapılan tamirat eksik ve hatalı olacaktır. Su kaçağı problemi ise devam edecek ve daha büyük zararlara yol açacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ