Kırmadan Su Kaçağı Tespiti - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti 24 Ekim 2015

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Su kaçakları yapılara en çok zarar veren tesisat arızlarıdır. Yapının duvarlarının küflenmesine ve çürümesine sebep olan bu su kaçakları rutubet oluşumuna neden olmaktadır. Rutubetli ortamlarda ise hava dolaşımı son derece kirli olmakta ve ortama hastalık bulaştırmaktadır. Bu aşamada önlem alınmayan su kaçaklarının en büyük nedeni ise su baskınlarına sebep olmasıdır. Su borularındaki delikler ve yırtıklar daha da büyüyerek en sonunda boru patlaması gerçekleşmekte ve yapılar su baskınlarına uğramaktadır. Bu zararlı etkilerden ve maddi zararlardan kurtulmak için kesinlikle kırmadan su kaçağı tespiti işlemleri yaptırılması gerekir. İnsanlar tesisat tamiratı deyince birkaç kez düşünür. Çünkü teknoloji yoksunu olan tesisat firmalarının verdiği hizmetlerde evler batmakta, tamiratlar günlerce sürmekte ve son derece yüksek maliyetler ile tamirat işlemleri gerçekleşmektedir. Oysa bu ilkel yöntemleri çoktan bırakan ve cihaz kullanımı ile hizmet veren tesisat firmaları kırmadan su kaçağı tespiti yaparak yapıdaki tüm olumsuzlukların önüne geçmektedir.

  • Kırmadan su kaçağı tespiti işlemlerinde kameralı görüntüleme sistemleri ve akustik dinleme cihazları kullanılmaktadır. Son sistem teknolojilere sahip olan bu cihazlar sayesinde kırmadan su kaçağı tespiti yapıldığı gibi aynı zamanda su kaçak bölgeleri de eksiksiz ve tam olarak bulunmaktadır.
  • Kırmadan su kaçağı tespiti işlemlerinde ilk olarak akustik dinleme cihazları ile tüm tesisat borularının geçtiği duvarlar dinlenmektedir. Bu dinlemeler sonucunda sinyal alınan bölgeler işaretlenmektedir. Bu işaretli alanlarda su kaçağı problemi vardır.
  • Kırmadan su kaçağı tespiti işlemlerinde dinleme ile bulunan su kaçak bölgelerine kameralı görüntüleme sistemleri gönderilmekte ve hasarın boyutları görülmektedir. Aynı zamanda uygulanacak işlemler de belirlenmektedir.
Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Yapılan Tespitler Uygun Fiyatlı Ve Garantili İşlemler Olmaktadır

Kırmadan su kaçağı tespiti işlemleri için kesinlikle cihaz kullanımı olan firmaların seçilmesi gerekir. Cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları kırmadan su kaçağı tespiti işlemlerini uygulaması mümkün değildir. Fakat cihaz kullanımı olan tesisat firmaları arasında da titiz bir seçim yapılması gerekir. Çünkü yan sanayi ve Çin malı tesisat cihazları kullanan firmalar kırmadan su kaçağı tespiti işlemlerinde gerektiği gibi başarı gösterememekte ve su kaçak yerlerini komple bulamamakta ve problemin daha da büyümesine neden olmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ