Kırmadan Su Kaçağı Tespiti, Kırmadan Su Kaçağı Tespit - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Su Kaçağında Kırmadan Nokta Bölge ile Tespit 21 Şubat 2016

Su Kaçağında Kırmadan Nokta Bölge ile Tespit

Her evin korkulu rüyası olan ve büyük sorunlara sebep olan su kaçaklarında su kaçağını bulmak en zor kısmı oluşturuyor. Evin tavanından fayansların arasından ya da duvarlardan sızan su herhangi bir yerden geliyor olabilir. Su borudan taştığı zaman bulduğu her noktadan dışarı sızıyor. Borular gözle görülmediğinden tahmini olarak bir tespit yapmak sadece daha çok zarar veriyor. Bazen de tespit edilen su kaçağında boruya ulaşılana kadar duvarlar ve sağlam su boruları zarar görüyor. Geçmişte su kaçağını tamir etmek için duvarları kırarak ya da yanlış borulara ulaşarak sağlam boruları kırmadan su kaçağı tespiti yapmak imkânsız gibiydi. Günümüzde ise teknolojik kameralı araçlar ile çalışan uzman ekipler kırmadan su kaçağı tespiti yapabiliyorlar.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılmaktadır?

Su kaçağı sorunu ile sık karşılaşanlar bilirler ki kırmadan su kaçağı tespiti yapılarak büyük bir masraftan ve boşa zarardan kurtulma imkânı bulunuyor. Gereksiz yere duvarları kırmadan su kaçağı tespitini yapmak için;

  • Termal kameralı cihazlar ile kırık ya da çatlak mı yoksa boruların eklem kısımlarında çıkma mı olduğu dahi görünerek kolayca su kaçağında yer tespiti yapılır. Böylece kırmadan su kaçağı tespiti yapılarak minimum maliyet ile tamirat yapılır.
  • Akustik ses titreşimli cihazlar ile su kaçağına neden olan faktörler bulunmaktadır. Suyun sızma yaparken çıkardığı sesi normal akışından ayıran özel cihazlar ile evde hasara yol açmadan kısa sürede su kaçağı tespit edilmiş ve tamiratı planlanmış olur.
  • Makinalar ile noktasal olarak su kaçağının yeri tespit edilmektedir. Noktasal olarak bir su kaçağının tespit edilmesi sağlam boruları da kırmadan su kaçağı tespiti anlamına gelir ve bu da su kaçağı tamiratında ortaya çıkan en büyük zararı önlemiş olur.

Bu tür yöntemler ile evinizde ya da bahçe tesisatında, restoran ya da alışveriş merkezi gibi zamanın önemli olduğu yerlerde daha fazla masraf, daha fazla kir ve daha fazla uğraş le zaman kaybı engellenmiş olur.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Boruları Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kameralı cihazlar, termal kameralı kaçak cihazları, akustik görüntü cihazları ve çeşitli makinalar ile kırmadan su kaçağı tespiti yapılması için uzman bir ekibe başvurmanız gerekiyor. Özellikle artık kameralı su kaçağı tespiti cihazı ve akustik görüntü su kaçağı tespit cihazları olmadan su kaçağını bulabilen firmalar yoktur.

Bu tür teknolojik araçların dışında tel ile insan kulağıyla dinleyerek ya da sadece sızıntı olan noktayı kontrol ederek yapılan su kaçağı tespitlerinde kesinlikle zarar vermeden yapılması imkânsızdır. Bunu iddia eden kişiler kesinlikle sizi dolandırıyordur. Daha fazla masraf çıkararak sizlerden daha fazla para almaktan başka yapacakları bir şey yoktur. Cihaz olmadan su kaçağı yapanlara itibar etmeden kırmadan su kaçağı tespiti yapılması sayesinde başınız böyle gereksiz şeyler ile ağrımayacaktır. Kameralı makinalar kullanılarak kaçakların pis su mu yoksa temiz su borularında olup olmadığı da kolayca tespit edilmektedir. Kırık ya da çatlak nedeniyle mi yoksa boruların dirsek kısımlarında ya da eklem kısımlarında ayrılma nedeni ile mi olduğu da tespit ediliyor.

Duvarların arasına sızıntı yapan boruları kırmadan su kaçağı tespiti yapılması ile birçok yeni çatlak da fark edilebiliyor. Modern cihazlar kullanılarak geniş alanda su kaçağı kontrolü yapılabilirken, noktasal olarak da kaçağın yeri anında tespit edilebilmektedir. Gereksiz kırıklar ve moloz yığınları oluşmadan, eve zarar gelmeden su kaçakları tamiratı yapılmaktadır. Su kaçağı bulma cihazları çeşitli şekillerde ev ve iş yerlerinde tespit için kullanılıyor.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ