Kırmadan Su Kaçağı Tespiti, Kırmadan Su Kaçağı Tespit Etme - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kırmadan Su Tesisat Kaçağı Bulma, Su Tesisat Kaçağı Bulma 21 Şubat 2016

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti, Kırmadan Su Tesisat Kaçağı Bulma

Kırmadan su kaçağı tespiti, evinizde kolayca tek başınıza yapabileceğiniz bir işlem değildir. Sadece oluşan belirtileri dikkatle gözlemleyerek mevcut bir su kaçağının olduğunu tespit edebilirsiniz. Örneğin; son aylarda anlam veremediğiniz bir şekilde artan su faturanız, duvarlarınızda oluşan nemlenme, su sızıntısı yada sizde hiç bir sorun olmamasına rağmen alt komşunuzdan gelen su sızıntısı şikayet.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Su kaçakları daha çok banyolarda görülen bir sorundur. Bazen sizin için can sıkıcı olabilen bu durum, bazen de sizin su tesisatınızdan kaynaklanan hasar nedeniyle alt daire duvarlarında zarara neden olur. Sorunun sebebi her ne olursa olsun mutlaka bu konuda ustalaşan ve teknolojik cihazlarla kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmalara danışarak bu soruna çözüm bulmalısınız. Eskiden olmayan bilgisayarlı kırmadan su kaçağı tespiti, günümüzde yaygın bir şekilde kullanılarak, ev sahiplerini en çok ekonomik olarak rahatlatıyor. Su kaçağının sebep olduğu inşaat haline dönen evler artık geçmişte kaldı. Kırmadan su kaçağı tespiti yapan kameralı ve dinleme özellikli cihazlar sayesinde kısa sürede, kaçak nerede olursa olsun belli bir derinliğe kadar rahatça tespit ediliyor.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Bilgisayarlı Cihazlar

  • Akustik Dinleme Cihazı: Bilgisayarlı sistemler ile kullanılarn bu yöntem, gelişmiş kulaklıklar sayesinde dışardan gelen sesi yok sayarak sadece su sesini kullanıcıya iletiyor. Hassas dinleme mikrofonu ile bilgisayarlı sistemin analiz ettiği su sesini net bir şekilde uzmanın duymasını sağlıyor. Yüksek değerli noktalar tespit edilerek, kırmadan su kaçağı tespiti yapılabiliyor. Hem zamandan hem de maliyet açısından kar sağlayan akustik dinleme cihazı sayesinde, kırmadan, dökmeden ve yeni hasarlara sebebiyet vermeden kolayca kırmadan su kaçağı tespiti sağlanıyor.
  • Termal Kameralı Tespit: Isıya duyarlı olan bu sistem; kırmadan su kaçağı tespiti için en etkili yöntemlerden biri. Kameranın gözlemlediği alandaki su ısı farklılığını analiz ederek, gözle görülmeyen su sızıntılarını bulmaya yarayan bu yöntem, rutubetin ve sızıntı nedeniyle oluşan nemin kolayca fark edilmesini sağlar. Sıcak su, soğuk su ve kalorifer peteği ile ilgili oluşan tıkanıklıkları çözümlemede son derece hızlı ve gelişmiş bir yöntem olan termal kamerala, dış ve iç mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Tecrübe ve bilgi; kırmadan su kaçağı tespiti için gerekli önemli bir koşuldur. Teknolojiyi doğru kullanmak ancak deneyimler sayesinde mümkün olabilir. Zamanınızı ve paranızı yanlış değerlendirmek yerine, bu cihazları kullanmakta uzman olmuş ve başarılı sonuçlar elde edebilen firmalar ile iş birliği yapın.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapan Ustalar

Canınıza sıkan, hem size hem bina yapısına zarar verebilen su kaçakları için; kırıp dökmeye ve şüphelendiğiniz her noktayı yıkmaya başlamadan önce, küçük bir araştırma yapmalısınız. Günümüzde gelişen tesisat teknolojileri ile kırmadan su kaçağı tespiti yapan birçok saygın firma var. Tecrübeli ve deneyimli ekipleri ve gelişmiş ekipmanları olan firmalar talebiniz üzerine evinize yada iş yerinize gelmektedir. Temiz ve disiplinli çalışmalar gerçekleştirerek, inanamayacağınız kadar kısa bir süre içerisinde su kaçağının kaynağını tespit edebiliyorlar. Durumun telafisinin ne kadar süreceği ise sizin durumu ne kadar zamanda fark ettiğinize ve önlem almaya karar verdiğinize bağlı. Bilgisayarlı sistemler ile işleyen çalışmalar, yüzeyde yada zemin altında oluşan hasarların derece ve kaçak şiddetini belirliyor. Kimyasal müdahaleler ile sızıntıyı durdurabiliyorlar. Yöntem ve hizmetler hasarın boyutuna ve sebep olan kaçağın oluşum sürecine göre değişebiliyor. Bazı durumlarda küçük bölgelerde kırma işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Bu kırma işlemleri de yerinde yapılarak, ekstra maliyetlere sebep olmuyor.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ