Kırmadan Su Kaçağı Tamiri - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri 12 Ekim 2015

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri 

Kırmadan su kaçağı tamiri yazısında cihazlı tesisat firmalarının kırmadan su kaçak onarımı işlemleri ile cihaz kullanmayan tesisat firmalarının kırmadan su kaçak tamiri yapması mümkün mü onun hakkında bir bilgi yazısı olacaktır. Ayrıca su kaçağının nedenleri ve nasıl bir etkisi olduğu da yazı içinde geçecektir.

Tesisat Teknolojilerinden Yararlanmak En Avantajlı Tamiratları Sunacaktır

Kırmadan su kaçağı tamiri için tesisat firmalarının teknolojik cihaz sistemlerine sahip olması gerekir. Bu tesisat teknolojileri sayesinde tüm tesisat arızalarında olduğu gibi kırmadan su kaçağı tamiri de mümkün olmaktadır. Bu sayede evlerde ve işyerlerine en ufak bir inşaat pisliği çıkarılmadan işlemler kaliteli şekillerde sonuca kavuşturulmaktadır. Kırmadan su kaçağı tamiri konusunda bilgi vermeden önce su kaçağı hakkında bilgi vermek daha doğru olacaktır. Su kaçakları tesisat sistemlerindeki en büyük problemleri çıkaran arızalardan biridir. Su kaçaklarında yapı, tesisat sistemleri ve yapının içindeki insanlar zarar görmektedir. Tesisat borularında herhangi bir problemden dolayı patlak, delik veya çatlaklar meydana gelir. Genellikle de tesisat sistemlerinin eskiliğinden, bakımsızlığından ve yüksek basınçta su akışlarından dolayı su kaçak problemleri yaşanmaktadır. Suların borulardaki bu deliklerden yavaş yavaş sızarak yapının duvarlara dolması şekline başlayan su kaçakları duvar içinde yol buldukça yürür ve nerede bir engel ile karşılaşırsa oradan yüzeye çıkar. Bu yüzey tesisat sisteminde problem olan dairede olacağı gibi alt kat dairelerde de görülebilmektedir. Su kaçakları duvar yüzeyinde nemlenme ve damlama şeklinde kendini göstermektedir. Önlem alınmadı zaman daha büyüyecek olan bu arıza yapıların su baskınlarına uğramasına ve tesisat sistemlerinde onarılması zor olan tesisat arızalarına neden olabilmektedir.

Kırmadan Su Kaçağı Maddi Açıdan Daha Karlı Durumlar Oluşturmaktadır

Kırmadan su kaçak onarımı sadece cihaz ve makine kullanımı olan tesisat firmaları tarafından yapılmaktadır. Kullanılan teknolojik akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri ile su kaçakları tespit edilmekte ve su kaçağı oluşturan boru yüzeyleri yine kırmadan su kaçak onarımı yöntemleri ile garantili bir şekilde sonucu kavuşturulmaktadır.  Su kaçaklarının tespit edilmesi çok önemlidir. Tespit edilen bölgede işlem uygulanması ve borunun en hasarlı bölgesi olan su kaçak bölgelerine yoğunluk verilmesi daha kaliteli bir tamirat işlemi sunacaktır. Bunun için de işleme başlamadan önce tesisat borularının geçtiği tüm noktalar akustik dinleme cihazları ile dinlenir ve su kaçağının olduğu yerler noktasal olarak tespit edilir. Tespit edilen bu alanlara kameralı görüntüleme sistemleri gönderilerek borudaki hasar durumuna bakılır. Su kaçağını oluşturan hasarın kırılma mı yoksa delinme mi olduğu görülerek işlem uygulanır. Kırmadan su kaçak onarımı işlemleri için de hasarlı olan boruya özel olarak geliştirilen ve dünyada tesisat sektöründe kullanılan boru yüzeyi kapatıcı kimyasal ilaçlar uygulanır. Bu kimyasal ilaçlar borudaki tüm delinmeleri ve hasarlı bölgeleri kapatarak bir daha boruda su kaçağı olmasının önüne geçer.

Yapılarda Kırma Dökme İşlemleri Tüm Yaşamsal Düzenleri Bozar

Kırmadan su kaçak tamiri görüldüğü üzere sadece cihaz kullanımı olan tesisat firmaları tarafından verilmektedir. Cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları kırmadan su kaçak tamiri yapacak teknik alt yapıya sahip değildir. Aslında cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları her tesisat işleminde kırma dökme yapmak zorundadır. Çünkü duvarların altında gömülü olan su borularına başka şekilde ulaşma şansları yoktur. Duvarların ve fayansların kırılması ise yaşam düzeni olan bir mekan için oldukça büyük problemler çıkarmaktadır. Çünkü evlerin her yeri inşaat atıkları ile batacak ve iş yerleri bu kırma dökme tamiratı yüzünden günlerce kapalı kalacak. Üstelik bu kırma dökme işlemleri oldukça da pahalı bir tamirat fiyatı oluşturacaktır. Bu yüzden de su kaçağı arızalarında profesyonel ve cihaz kullanımı olan tesisat firmalarından kırmadan su kaçak tamiri işlemlerinden yararlanmak daha avantajlı olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ