Kırmadan Su Kaçağı Bulma - Teknolojik Cihazlarla Hizmet - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kırmadan Su Kaçağı Bulma 15 Aralık 2015

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Su kaçaklarının nereden kaynaklandığının çıplak gözle anlaşılması mümkün değildir; bu yüzden kırmadan su kaçağı bulma işlemleri kullanıcılar için önemli hale gelmektedir. Eski ve ilkel yöntemlerle su kaçağı bulma çalışmalarında, kırma işlemi yapılır. Kırma işlemi evinize ya da iş yerinize büyük zararlar verebilir. Tesisat sisteminizde daha ciddi sorunların ortaya çıkmasına sebep olup, çalışma süresini fazlaca uzatabilir. Tuvalet, duş, lavabo sistemleri uzun süre kullanılamayabilir. Bütün bunlar evinizi bir süre yaşanmaz hale getirebilir. Üstelik ortaya çıkması muhtemel her sorun, işin maliyetini de arttırır. Buna karşın su kaçaklarını kırmadan bulmayı sağlayan yöntemler de vardır. Avrupa’da uzun yıllardır kullanılan bu sistemlerin Türkiye’ye gelmesi biraz gecikti. Ancak son yıllarda bu modern yöntemleri kullanan tesisat servisleri sayesinde, su kaçaklarının kaynağını bulmak konusunda büyük kolaylıklar sağlandı. Kırmadan su kaçağı bulma işlemleri için şöyle teknikler kullanılmaktadır;

  • Kamera görüntüleme sistemi, en pratik ve işlevsel yöntemdir. Boru hattı bir kamera ile incelenir ve hattın görüntüsü elde edilir. Bunun içinde su kaçağının kaynağını bulmak son derece kolaydır. Ancak sistemin kullanılabilmesi için bir gider ağzına ihtiyaç vardır. Bu yüzden ancak atık su giderlerinde kullanılabilmektedir.
  • Termal görüntüleme sistemi, termal kameralardan yararlanarak evinizin duvarlarındaki ısı değişimlerini saptar. Eğer bir su kaçağı varsa, boruların dışına sızan su, duvarlarda ısı değişimine de neden olur. Ancak suyun sıcaklığının saptanabilmesi isin sistem ancak ısıtma sistemlerinde meydana gelen kaçaklarda kullanılabilmektedir.
  • Akustik dinleme sistemi ile her türlü tesisat sisteminde kırık ve çatlakları anlamak mümkündür. Tesisat sisteminin içinde dolaşıma sokulan hava akımı, akustik dinleme cihazları dinlenir. Kırık ve çatlakların olduğu bölgede sesin akustiğinde değişimler meydana gelecektir. Pratik ve maliyetsiz bir sistemdir ancak uzmanlık gerekir. Tekniğin kullanımında uzman kimseler tarafından uygulanır.
  • Gaz izleme cihazları da pratik bir çözüm getirir. Tesisat içinde dolaşıma sokulan gazı izleyen cihazlar, gazın boru hattında sızıntı yaptığı bölgeleri tespit edebilir.

Kırmadan su kaçağı bulma yöntemlerinin kullanılması, ev ve iş yerlerine en az hasarı vererek, zahmetsiz ve ek maliyetlerden kurtulmuş bir hizmet sunar.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Tesisatlarda yaşanan sıkıntılar sonucu su kaçakları yaşanabilir. Belirgin bir su kaçağınız olmayabilir. Kendilerini sinsice belli eden su kaçaklarını bulmak için bazı kişiler tesisatlarınızın neredeyse tamamını kırarak bu işi yapabilir. Sıhhi Tesisatçınız su kaçağınızı bulmaya çalışırken evinizi kırmayacağına güveniyorsanız işi verebilirsiniz. Ufakta olsa kırılmalar olabilir diyen kişilerden uzak durmanız tavsiye edilir. İşinde uzman profesyonel olan kişiler Kırmadan Su Kaçağı Bulma işini sorunsuz halledebilir. Bu iş için son çıkan ve Avrupa’dan ithal edilen tesisat cihazları olan Star Tesisat firması ile işiniz halledilir.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Bulunabilir?

Her tesisatçı su kaçağını bulabilir burada bir sıkıntı yok. Önemli olan su kaçağını bulurken kırma yapmadan yapabilmektir. Su Kaçağı Kırmadan Bulma konusunda en az bir bedel ödeyerek sızdıran boruya ulaşılacak ve tamiri de yapılacaktır. Nokta kadar bir delikten gelen su sızıntısı bile kameralı detektörler ile sıkıntısız bulunabilir. Su kaçağını bulduktan sonra tamiratı da çok kolay bir şekilde giderileceği için sızıntılar tarih olacaktır.

Kırmadan su kaçağı bulma servisi

Kırmadan su kaçağı bulma işlemleri geçmişten günümüze çok büyük değişim göstermiştir. Bu değişimin en büyük avantajı ise ucuzlama ve kolaylaşmadır. Şirketimiz sizlere en profesyonel ekiplerle bu hizmeti sunmaktadır. Su kaçağı bulma işlemlerinde herhangi bir kırma dökme aşamasının olmamasını ise teknolojiyle sağlarız. Yüksek teknolojiye sahip dinleme cihazımızla işlemlerinizi eksiksiz hallederiz.

Su kaçağı nasıl bulunur?

Star tesisat olarak, su kaçağını bulurken son teknolojiden yararlanırız. Bu işlemler kesin sonuç verir. Evinizde bulunan su kaçağını tespiti edebilmek için dinleme cihazları kullanırız. Kullandığımız cihazlarla evdeki boruları dinleriz. Evdeki her boruyu dinleyerek kesin sonuç elde ederiz. Bu sayede su borularındaki kaçağın nerede olduğunu tespit etmeye çalışırız. Hassas dinleme cihazlarımızla yaptığımız dinlemelerde su kaçağının nerede olduğunu buluruz. Sonrasında ise kameralı görüntü sistemimizle tesisat borularını gözlemleriz. Bu gözlemleme sayesinde de hasarın ne boyutta olduğunu belirleriz. Ayrıca dinleme yoluyla yaptığımız tespit işlemlerinde herhangi bir kırma dökme sorunu ile karşılaşmazsınız. Hem fiyat hem de kolaylık anlamında rahatlarsınız.

Kırmadan Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Binanızın su tesisatında bulunan su kaçaklarını bulmak mümkündür. Güvenilir ve kaliteli bir hizmet anlayışıyla hareket eden firmamız müşterilerimizin su kaçaklarını bulurken hiçbir yeri tahrip etmemeye özen gösterir. Titiz bir şekilde çalışan firmamız su kaçaklarını tespit ederken asla herhangi bir yeri kırmaz.

Gelişen teknoloji ile birlikte su kaçaklarınızı herhangi bir yıkıma, kırıp dökmeye sebep vermeden bulmak mümkündür. Kameralı cihazlarımız sayesinde su kaçağınızı kesin ve net bir şekilde tespit edebiliriz. Son derece profesyonel ve tecrübeli bir ekip tarafından gerçekleştirilen işlemler sonrasında da bu konuyla ilgili 7/24 destek alabileceğinizi unutmayın. Firmamıza gönül rahatlığıyla başvurabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ