Kırmadan Su Borusu Tamiri - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kırmadan Su Borusu Tamiri 14 Aralık 2015

Kırmadan Su Borusu Tamiri

Kırmadan su borusu tamiri imkanları sunan firmaların hizmetleri kullanıcılara büyük kolalıklar sağlamaktadır. Su borularının tamirinde yapılan kırma işlemleri, ev ve iş yerlerinde kullanıcıları çok zor durumlara sokabilen hasarlar yaratmaktadır. Oysa gelişen teknoloji ve yöntemler sayesinde su borularını kırmadan tamir etmek mümkün olmaktadır.

Su borularında ortaya çıkan problemlerin en zor kısmı, problemin kaynağını tespit ederken ortaya çıkar. Eski yöntemlerle çalışan tesisatçılar su borularındaki problemin kaynağını tespit etmek için duvar ve fayanslarda kırma işlemi yapmak zorunda kalırlar. Boru tıkanıklıklarının açılabilmesi için boru içinde de kırma işlemi yapan tesisatçılar hem çok uzun çalışma süreleriyle hem de yüksek maliyetlerle kullanıcıları zor durumda bırakır. Kırmadan su borusu tamiri yapan uzman tesisat servislerinin çalışmaları sayesinde, bu sorunların birçoğu ortadan kalkar. Su borusunda tespit  edilen soruna göre de onarım işlemleri değişir. Bütün işleler boyunca tesisat servisleri hiçbir kırma işlemi yapmalar.

  • Su borularında meydana gelen tıkanmalar için, tesisat servisleri tıkanıklık açma robotu ile sorunu kolayca çözümlerler. Önce kamera görüntüleme sistemi sayesinde gider borusunun bir görüntüsü alınır. Tıkanıklığın yeri ve çeşidi saptanır. Bundan sonra tıkanıklık açma robotu, tesisat içinde tıkanıklığa sebep olan maddeleri parçalayarak püskürtür. Ardından tazyikli su ile gider borusu tamamen temizlenir. Böylece hiçbir kırma işlemine gerek kalmadan tıkanıklıklar tamamen temizlenir.
  • Su borularında ortaya çıkan su kaçakları çoğunlukla boru sisteminde meydana gelen çatlak ve kırıklardan kaynaklanır. Su kaçağının kaynağını tespit etmek için, tesisatın özelliklerin göre seçilebilecek çeşitli yöntemler vardır. Tesisat servisi uzmanları, en uygun yöntemle su kaçağının yerini net şekilde tespit edebilirler. Bu uygulamaların hiçbiri için kırma işlemi yapılmaz. Su kaçağının yeri tespit edildiğinde tesisat sisteminde dolaşıma sokulan kimyasal kapatıcılar, su kaçağı sorununa pratik bir çözüm sağlar. Kimyasallar havayla temas ettiklerinde yoğun ve sert bir kıvama dönüşerek, kırık ve çatlak bölgelerinde yapışırlar. Böylece su kaçağının önüne geçilir.

Kırmadan su borusu tamiri işlemleri, su borularında yapılan kırma işlemlerinin kullanıcıyı soktuğu zor durumların birçoğunu engeller. Bu nedenle tesisat problemlerinde çağrılacak tesisat servislerinin gelişmiş yöntem ve cihazlardan faydalandığından emin olunmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ