Kırmadan Mutfak Gideri Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kırmadan Mutfak Gideri Açma 14 Aralık 2015

Kırmadan Mutfak Gideri Açma

Kırmadan mutfak gideri açma işleminin yapılması, mutfak lavabosunda meydana gelecek tıkanıklıklara karşı, ilkel yöntemlerle yapılacak kırılmaların çıkartacağı fazlada iş gücünü ve ekonomik kaybı engelleyecektir. Mutfak lavabolarında giderlerin tıkanması kullanıcılar için son derece hoşnutsuz durumların oluşmasına sebep olmaktadır.Mutfak lavabolarındaki tıkanıkların çeşitli sebepleri olabilir;

 • Bulaşıkların lavaboda yıkanması sırasında, tabaklardaki katı yemek kalıntıları, giderde birikerek tıkanıklığa sebep olabilir.
 • Lavabonun gider borusunda yeterli eğimin olmayışı, zaman içinde gider borusunda tıkanmalara neden olabilir.
 • Çok yağlı suların lavaboya dökülmesi, yağın gider borusuna yapışıp yoğunlaşmasına sebep olabilir. Biriken yağ zaman içinde tıkanıklıklara sebep olabilir.
 • Eğer lavabo gideri, çamaşır makinesi ya da bulaşık makinesiyle ortaksa, makinelerden atılan pis sular, yağlar ya da pamuklar, gider borusunda birikerek tıkanmaya sebep olabilir.

Çeşitli sebeplere bağlı olarak, lavabo giderlerinde oluşan küçük tıkanıklıkları açmak için marketlerde satılan kimyasal ürünler kullanılabilir. Bunlar biriken yağı ve küçük birikimleri eriterek, gider kanalının açılmasını sağlayabilirler. Ancak daha büyük katı maddelerin erimesini sağlayamayacakları gibi gider borusunda kesin bir temizlik de sağlamazlar. Bu durumda tıkanma kısa bir süre içinde yeniden ortaya çıkabilir. Bu durum, hem zaman hem de ekonomik kaynak kaybına sebep olabilir.

Mutfak giderlerinde oluşan tıkanıklıkları açmak için eskiden kullanılan kırma yöntemleri ise, kullanıcılar için ciddi yüklere sebep olmaktadır. Bu yüzden mutlaka kırmadan mutfak gideri açma yöntemlerini kullanan bir servisin yardımı alınmalıdır. Robotla boru temizliği yapan bu servis elemanları, gider borusundaki tıkanıklığı önce kameralı sistemlerle kesin olarak tespit ederler. Ardından gider borusu boyunca ilerletilen robot, tıkanıklığa sebep olan maddeleri yerinde parçalayabilir ya da çekerek dışarı çıkartabilir. Açma işlemi yapıldıktan sonra bir kez daha kameralı sistemlerle gider borusunun izlenmesinde fayda vardır. Gider borusundaki tıkanmaların tekrarlanmaması için, gider borusunun tamamen temizlendiğinden emin olunmalıdır.

Kırmadan mutfak gideri açma yöntemleri, mutfak lavabolarınızın giderlerinde ortaya çıkabilecek problemler için, pratik ve kalıcı onarımlar sağlayabilmektedir. Çözümlerin pratik ve kalıcı olması, hem zamanın hem de ekonomik kaynakların etkili kullanımı demektir. Bunun için, servisin hangi yöntemlerle çalışacağı, önceden sorulmalıdır.

Mutfak Gideri Açma

Mutfakların tesisatlarında tıkanan borular olduğunda bir an evvel işin çözülmesi gerekir. Mutfak lavabosu tıkandığında bulaşık bile yıkayamayacak duruma gelebilirsiniz. Aynı zamanda gitmeyen pis su ise kötü koku yayacak ve mikrop yayacaktır. Mutfak Gideri Açma işini bir an evvel halletmeniz gerekir. Kendiniz bir takım kimyasallar kullandığınız halde tıkanıklığı giderememiş olabilirsiniz. Tıkanıklık kimyasallarla da açılmıyorsa pis su borularının ciddi bir şekilde tıkanmış olduğu anlamına gelir. Mutfak gideri açmak için çağıracağınız ustanın borularınıza zarar vermeden bu işi yapması gerekir. Bu ustalarında elinde son sistem cihazlar yoksa mutlaka kolay olan iş zora sokulmaya çalışacaktır.

Mutfak Gideri Nasıl Açılmalıdır?

Gideri Açma Mutfak konusunda işinin ehli cihazlar kullanan firmalarla iş yapmanız gerekir. Mutfak giderlerinin tıkanmasında mutfaktaki işleriniz aksayacağı için çağırdığınız yardımın size hemen ulaşması ve sorunu çözmesi gerekir. Pis su gideri mutfakta tıkandığında Bulaşık Makinesini bile kullanamayacak hale gelebilirsiniz.  Star Tesisat firmasını aradığınızda mutfak lavabolarının pis su giderlerinin yapılması için Profesyonel Destek alabilirsiniz. Kullanılan kameralı sistemler ve robot cihazlarla tıkanıklık bulunacak ve çözüme kavuşturulacaktır.

Kırmadan Mutfak Gideri Açma

Herkesin mutfakta bir işi vardır. Özellikle kadınlar neredeyse gün boyunca mutfaktadırlar. Mutfakta oluşabilecek tıkanma en çok onları etkileyecektir. Bu işe en çok onlar bozulacaktır. Star Tesisat olarak siz bayanların yanında olduğumuzu bildirmek istiyoruz. Hür türlü mutfak gideri açma işlemlerinizi itinayla yapıyoruz. Sizi çok geçmeden mutfağınıza geri gönderiyoruz.

Mutfak Giderleri Neden Tıkanır?

Mutfak giderleri neden tıkanır sorusuna cevap vermek gerekirse bir sürü neden sayılabilir. Bu nedenler şunlardır:

 • Yemek atıkları
 • Bulaşık makinesi gideriyle çakışması
 • Eviye hortumunun gidere çok sokulması
 • Mutfak giderinde yeteri eğimin olmaması
 • Yan daire ili ortak giderin olması
 • Mutfak giderinin yukarısında açıklık vardır.

Mutfak Gideri Nasıl Açılır?

Mutfak gideri açmak için birçok yöntem vardır ama bazı yöntemler şöyledir:

 • Tıkanıklığı tespit edip müdehale eden robotlar
 • Yan daire ile giderlerinizin ayrılması
 • Çamaşır makinesi ile giderlerinizin ayrılması
 • Eviyedeki hortumların kısaltılması
 • Kimyasal temizleyiciler dökülmesi
 • Her iş yapımından sonra bol su dökülmesi
 • Arada giderlere sıcak su dökülmesi

Mutfak Gideri Açma Kırmadan Nasıl Yapılır?

Mutfağın olmazsa olmaz parçalarından bir tanesi de lavabolardır. Mutfak lavaboları genel olarak bulaşıkların yıkandığı ve suyun aktif bir şekilde kullanıldığı bölümdür. Bu bölümde zaman zaman tıkanmalar meydana gelebilmektedir. Bu tıkanmalar genellikle yemek artıkları, çay artıkları, çeşitli yağların lavaboya dökülmesi ile meydana gelebilen tıkanmalardır. Bu tarz tıkanma problemlerinde ilk işlem olarak firmamıza başvurmanız sizlere sorunu büyütmeden ortadan kalkması konusunda büyük avantaj sağlayacaktır.

Gider Tıkanıklıkları

Gider tıkanmalarında müşteri memnuniyetine bağlı bir şekilde hareket etmekteyiz. Bu tıkanıklıklarınızda sizlere kameralı cihazlarımız ile gider tespiti yapıyoruz ve daha sonrasında ise robotik cihazlarımız ile bu tıkanıklığınızı açıyoruz. Bu şekilde sizlere sağlıklı bir tesisat kullanım imkanı sunuyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ