Kırmadan Kimyasal ile Kalorifer Tesisat Su Kaçağı Onarımı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kırmadan Kimyasal ile Kalorifer Tesisat Su Kaçağı Onarımı 14 Aralık 2015

Kırmadan Kimyasal ile Kalorifer Tesisat Su Kaçağı Onarımı

 

Kırmadan kimyasal ile kalorifer tesisat su kaçağı onarımı yapabilmek kendi başımıza yapabileceğimiz bir tamirat değildir. Bunun için uzman ekipleri bünyesinde bulunduran firmalardan yardım almak gerekir. Gerçi kırarak da kalorifer tesisatı tamir etmemiz mümkün değildir. Kırmadan kimyasal ile kalorifer tesisat su kaçağı onarımı yapmamız için değişik yöntemler vardır.

  1. Bunlardan birisi eğer su kaçağı görünen bir yerde ise bu su kaçağının yerini tespit etmek ve eğer kalorifer tesisatımızın borularının petek veya kombi ile birleştiği yerlerdeki somunlarda su kaçağı varsa, bunların contaları değiştirilerek sıkılması sorunumuzu çözebilir. Ancak bunların da sıkılması için kalorifer tesisatındaki suyun tesisat dışına tahliye edilmesi gerekir. Böyle kolay bir işlemi bile kendimizin yapması çok zordur. Çünkü kalorifer tesisatındaki suyun nasıl tahliye edileceğini, kalorifer tesisatındaki su tahliye edilirken bir tersliğe meydan verilmemesi gerekmektedir.
  2. İkinci yöntem ise bir kalorifer tesisatçısı çağırarak bu tamiratın yaptırılması olabilir. Ancak bu durumda da tesisatçı su kaçağının yerini bulmada zorlanabilir. Eğer kaçak duvarlarda veya zeminde ise kırarak su kaçağını bulma yönüne gidebilirler ki bu durumda büyük bir alanın kırılma durumu da ortaya çıkabilir. Bu durumda kalorifer tesisatındaki su kaçağı tamir edilse bile bize bir sürü maliyet çıkaracak işlemler zinciri arkasından gelecektir. Kırılan yerlerin tadilatı bizi zaman açısından da, maddi açıdan da zorlayabilir.
  3. Kırmadan kimyasal ile kalorifer tesisat su kaçağı onarımı için üçüncü yol ise bu iş alanında uzmanlaşmış firmalarla kontak kurmaktır. Telefonla veya bizzat giderek anlaştığımız kırmadan su kaçağı tamir eden firmalar gelerek bizim sorunumuza çare olmaya çalışacaklardır. Mutlaka da çare olacaklardır çünkü bu gibi firmalar en son teknolojileri kullanırlar ve en son teknolojik alet ve cihazlarla çalışırlar. Bu firmalar kalorifer tesisatınızda inceleme yaptıktan sonra kaçağı bulduklarında sizin de onayınızı alarak tamirata başlarlar. Tamirat sonucunda ya hiç kırma işlemi olmaz veya da kırma işlemiyle yapmak zorunda kalırlarsa kaçağın tam yeri tespit edilmiş olacağından kırma işlemi çok fazla alana taşmaz. Böylece siz de su kaçağı tamiratınızı temiz bir şekilde yapmış olursunuz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ