Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı 12 Ekim 2015

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı

Kırmadan dökmeden su kaçağı başlıklı bu makalenin içinde tesisat tamiratlarında evlerde inşaat alanları oluşturmadan yapılan yani kısaca kırmadan su kaçağı tamiri ve küçük çaplı arızalarda kırmadan su kaçağı onarımı işlemlerine dair bilgiler bulabileceksiniz.

Su Kaçağı Problemlerinde Teknolojik Sistemler İle Tamiratlar

Kırmadan dökmeden su kaçağı işlemlerinin olabilmesi için çalışma gösteren tesisat firmasının kesinlikle cihaz kullanımı yapıyor olması gerekir. Aksi taktirde Kırmadan dökmeden su kaçağı tamiri imkansız olacaktır. Tesisat sektöründe son yıllarda kullanılmaya başlanan teknolojik cihazlar ve makineler sayesinde tüm tesisat arızaları kırma dökme olmadan çok kısa sürelerde halledilebilmektedir. Bu sayede de kişiler hem zamandan hem de maddi açıdan büyük kazanımlar sağlamaktadır. Profesyonel hizmet kalitesini benimsemiş ve teknolojik alt yapısını sağlamlaştırmış tesisat firmalarının sunduğu Kırmadan dökmeden su kaçağı işlemlerini anlatmadan önce su kaçağının neden olduğu, nasıl etkileri olduğu ve sonuçları hakkında biraz bilgi vermek daha iyi olacaktır. Su kaçağı problemleri yapının başına gelmiş olan en büyük tesisat arızalarından biridir. Duvarların altında gömülü olan tesisat borularında delikler ve çatlaklar oluşması sonucu borudan sızan suların duvarların boşluklarına kaçması ve bu boşluklarda birikintiler oluşturması sonucunda ortaya çıkan büyük hasarlara su kaçağı denmektedir. Bu sular duvarların içindeki tüm direnç özelliklerini yok ederek ve duvarın yapısını yok ederek bir süre sonra duvar yüzeyine çıkmaktadır. Duvar yüzeyinde nemlenme veya damlama şeklini alan sular, duvarın boylarını dökmekte ve sıvalarını kaldırmaktadır. Su kaçakları yapılarda oluşan rutubet oluşumunun ana sebeplerinden biridir. Kirli hava oluşmasına sebep olan rutubet hastalanmalarda çok etkili olmaktadır. Öte yandan da su kaçağının son radde sonucu evlerin su baskınlarına uğraması problemidir. Önlem alınmadığı takdirde borularda patlama gerçekleşmekte ve su kaçağı su baskınına dönmektedir.

Kırma Dökme Olmamasının Tek Şartı Firmanın Cihaz Kullanımı Yapmasıdır

kırmadan su kaçağı tamiri yapılabilmesi için akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntümle sistemlerine ihtiyaç vardır. Bu cihazlar olmadan kesinlikle kırmadan su kaçağı tamiri yapılamaz. Akustik dinleme cihazları ile tesisat borularının geçtiği tüm noktalar dinlenir ve su kaçağı olan bölümler tespit edilir. Dinleme cihazı ile tespit edilen bu bölümlere kameralı görüntüleme sistemleri gönderilir. Yüksek çözünürlük kalitesi sunan bu kameralı görüntüleme cihazları ile hasarın boyutlarına ve boruda olan delinmelere bakılır. Gerekli olan incelemeler yapıldıktan sonra borunun içine delikleri ve çatlakları kapatacak olan özel kimyasal sıvılar enjekte edilir. Bu sıvılar boruların yüzeylerinde kaplama yaparak su kaçağı sorununu kökten çözer. Bu şekilde kırmadan su kaçağı tamiri yapılmış olur.

Cihaz Kullanımı Olmayan Tesisat Firmaları Kesinlikle Kırma Dökme Yapacaktır

Görüldüğü üzere kırmadan su kaçağı onarımı işlemleri için cihaz ve makine kullanımı şarttır. Fakat günümüzde hala bu sistemlere geçemeyen tesisat firmaları da bulunmaktadır. Bu tesisat firmaları yaptıkları tüm işlemlerde kırma dökme yapmaktadır. Çünkü duvarların altında olan tesisat borularına başka şekilde ulaşma şansları yoktur. Tüm duvar noktaları kırılarak borular açığa çıkartılır ve ancak o zaman su kaçağı tespiti yapılır. Kırmadan su kaçağı onarımı için cihaz kullanımı olan tesisat firmalarının seçilmesi daha yerinde bir karar olacaktır. Çünkü kırma dökme olayları maddi açıdan ve zamansal yönden oldukça fazla giderler oluşturmaktadır. Cihaz sistemi olmadığı halde kırmadan su kaçağı onarımı işlemlerini yaptığını iddia eden tesisat firmaları ise duvarların içindeki tesisat borularını iptal ederek duvar üstünden plastik borular çekmektedir. Plastik boruların evlerin içinden geçerek musluklara gitmesi ise son derece çirkin görüntüler oluşturmaktadır. Bu şekilde evlerin tüm estetik görünümleri kaybolmaktadır. Hem su kaçağı tamirinin daha kolay yolu varken plastik boruların döşenmesi zor yoldur ve insanlar tarafından genellikle tercih edilmez.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ