Kırık Su Borularının Tespiti - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kırık Su Borularının Tespiti 14 Aralık 2015

Kırık Su Borularının Tespiti

Ev ve iş yerlerinde meydana gelen kırık su borularının tespiti, günümüz teknolojisi ile artık çok daha kolay. Patlak veya kırık boruların tespiti ve onarımı için çağrılan ekipler, kameralı cihazlar yardımı ile çok kısa bir sürede sorunun kaynağını bulup anında müdahale edebiliyorlar. Çalışmalar dedektörler yardımı ile yapıldığı için, fayanslar üzerinde kırma dökme gibi işlemlerin yapılmasını gerektirmez.

Eskiden Bugüne Değişen Yöntemler

Eskiden, kırık boruları bulmak için ilkel ve klasik bir yöntem olarak fayanslar kırılıp boru tespiti yapılırdı. Ardından, kırılarak boru yolu takip edilirdi. Patlak olan kısma kadar kırıldıktan sonra, su sızıntısı ile nerede karşılaşılırsa orada kırma biterdi ve müdahale işlemine ancak o zaman geçilirdi. Elbette ki bu, zahmetli ve uzun bir işlemdi. Çoğu insan, bu zahmeti yaşamak istemediği için tesisatçı çağırmaya korkardı. Fakat, kırmakla tespit edilemeyecek durumlar vardır ve bu gibi durumlarda fayansları kırmak sadece ev halkına fazladan ve boşuna yorgunluk getirecek bir iş olmaktan öteye geçemez. Üstelik, bu durum ne yazık ki sonuç da vermez. Eve zarar vermek yerine, teknolojinin bize sunduğu olanaklardan yararlanıp işi, tesisatçıların cihazlarına bıraktığımızda kısa yoldan sorunun kökenine ve oradan da çözüme ulaşacağımızı görürüz. Aletle su kaçağı tespiti ile sadece 1-2 saat içinde ve en fazla 3 adet fayans kırılarak doğrudan problem çözülecektir.

Erken Tespit

Aslında, kırık boruların tespiti, boruların sorunu son seviyeye ulaştığında çok kolaydır. Fakat, daha erken tespit edilebilmesi için gözlemlenebilecek bazı belirtiler vardır:

  1. Evinizin herhangi bir yerinden, özellikle banyodan gelen kötü kokular
  2. Duvarlarınızda oluşmaya başlayan nemlenme ve su sızıntıları
  3. Alt komşularınızın şikâyet ettiği tavan akıtmaları
  4. Rahatsız eden rutubet
  5. Su kesintileri
  6. İç cephelerde, rutubet sebebi ile oluşan kötü görüntü ve çatlaklar
  7. Islanmadan kaynaklı boya dökülmeleri ve kabarmaları

Bu belirtiler, kırık su borularının tespiti açısından öncelikle göz önünde bulundurulması gereken unsurlardan bazılarıdır. Bu tip durumlarda tespiti kendiniz yapabilirsiniz ve tespitinizden hemen sonra uzman bir ekibin borulara müdahale etmesi gerekir. Ne kadar erken müdahale edilirse bu sorunlardan o kadar erken kurtulursunuz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ