Kimyasalla Borudaki Kaçağı Kapatma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kimyasalla Borudaki Kaçağı Kapatma 14 Aralık 2015

Kimyasalla Borudaki Kaçağı Kapatma

 

Kimyasalla borudaki kaçağı kapatma işlemi görünürde çok kolay olarak görünse de aslında yapılan işlemler görüldüğünde bu işlemin çok da kolay olmadığı anlaşılacaktır. Bu konuya girerken kimyasalların kaç çeşit olduğuna önce bir bakalım.

  1. Sıvı halde bulunan su kaçağı kapatma işlemi yapan kimyasallar.
  2. Katı halde bulunan su kaçağı kapatma işlemi yapan kimyasallar.

Ancak bu kimyasallar her tarafta satıldığı için, ner su kaçağı işi başına gelen kişi bu yolla su kaçağını kendisinin tamir edebileceğini düşünmeye başlar Fakat bu işin göründüğü kadar kolay olmadığını işe başladıktan sonra anlar. Çünkü hiçbir teknik bilgisi olmayan kişi su kaçağının neden kaynaklandığını, su kaçağının tam nerede olduğunu bilememesi işlemi yapmasını zorlaştırır. Hangi kimyasalı kullanacağı, hangi tür kimyasalla işe girişeceği muamma olarak karşısına çıkar. Tüm bunlara bir cevap veremeyecek olan kişi tamir işlemini tam olarak yapamayacak ve ileride daha kötü şartlarla su kaçağı karşısına çıkabilecektir.

Kimyasalla borudaki kaçağı kapatma işlemini ancak konusunda uzman teknik ekiplerin yapmasında yarar vardır. En basit iş olan ne kadar kimyasal kullanılması gerekir sorusu bile bize bu işlemi uzman kişilerin yapması gerektiğini anlatır. Kimyasalla borudaki kaçağı kapatma işlemini yaptırmak için önce teknik ekibin gelip su kaçağının olduğu yeri görmesi gerekmektedir. Belki de su kaçağının olduğu patlak çok fazla olduğu için kimyasal madde ile su kaçağını tamir etme işlemi yapılamayacaktır. Uzman ekip beki de borunun tamamen değiştirilmesi gerektiğini de söyleyebilir. Fakat su kaçağı kimyasal madde ile kapatılabilecek büyüklükte ise teknik ekip sizi bilgilendirecek yapın derseniz işleme başlayacaklardır. Önce kimyasalı borulara uygulayacakları cihazları kuracak olan teknik ekip, daha sonra tesisattaki suyu boşaltacak ve kimyasalın olduğu suyu tesisata verecektir. Makineler yardımıyla borudaki suyun devir daimini yaptıracaklar ve kimyasal maddenin su kaçağının olduğu bölgeyi kapatması sağlanacaktır. Su kaçağı önlendikten sonra borudaki su çıkarılacaktır. Böylece su kaçağı hiçbir yer kırılmadan, kirlenmeden tamir edilmiş olacak ve sizin de sıvı veya katı kimyasal ile tamirden sonra başka bir iş yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ