Kimyasal Ve Makine İle Radyatör Temizlik - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kimyasal Ve Makine İle Radyatör Temizlik 14 Aralık 2015

Kimyasal Ve Makine İle Radyatör Temizlik

Kimyasal ve makine ile radyatör temizlik yapılan bazı yanlış uygulamaların doğurduğu sonuçlar neticesinde insanlarda kaygı uyandırabilmektedir. Ancak temizlik işi uzmanlar tarafından gerçekleştirildiği sürece endişelenecek hiçbir durum yoktur.

Evlerdeki kalorifer petekleri özellikle kış aylarında ve diğer ayların soğuk günlerinde yoğun bir şekilde kullanılırlar. Yeri geldiğinde birkaç ay aralıksız çalışan ısıtma sistemleri daha önceki dönemlerden kalan tıkanıklık ve arızalardan sorun yaratabilirler. Bazı durumlarda ise hiçbir arıza çıkarmamalarına karşın kullanım dönemi sonunda çeşitli sebeplerden sistemde aksamalar meydana gelebilir. Özellikle kullanım dönemi sonlarında gerçekleşen arızalar genellikle fark edilmeyerek veya önemsenmeyerek aksatılır. Bu durumda bir dahaki kış ve soğuk günlerde ısıtma sistemi tamiratıyla uğraşmak gerekir.

Bu tarz durumların önüne geçebilmek ise oldukça kolaydır. İlk başta kimyasal ve makine ile radyatör temizlik işlemlerinin yetkililerce belirlenen zamanlarda bakım olarak yaptırılması gerekir. Bakımların aksatıldığı veya yapılmadığı hallerde oluşan arızalarda ise kesinlikle vakit kaybetmeden derhal uzman servise başvurulmalıdır. Söz konusu temizlik uzmanlar tarafından yapıldığı takdirde;

  • Tesisat her türlü pislikten ve tıkanıklıktan arındırılır.
  • Uzun yıllar kullanılacak şekilde işlevsellik kazanır.
  • Kaybedilen ısı verimi %100 olarak geri elde edilir.
  • Kullanılan kimyasallar tesisata zarar vermez.
  • Mümkün olan en kısa sürede başarılı şekilde tamamlanır.

Temizlik işlemi uzman olmayanlar tarafından ele alındığında ise;

  • Kullanılan ilkel yöntemler tesisata zarar verir.
  • Yanlış kimyasal kullanılarak malzemelere zarar verilebilir.
  • Tam temizlik sağlanamayıp ısı verimi olması gerektiği ölçüde geri getirilemeyebilir.
  • İşlemler uzun ve uğraştırıcı olur.
  • Tesisatın uzun sürmesi halinde ekonomik ömrü daralır.

Dolayısıyla, yetkili servislerce görevlendirilen personeller tarafından gerçekleştirilen işlemler maddi ve manevi anlamda daha etkilidir. Onarımlar kişileri altından kalkamayacakları maliyetlere ve strese boğmadan gerçekleştirilir. Bunların yanında radyatör temizlik işlemi diğer tesisat temizlik işlemlerine göre genellikle daha fazla zaman alır. Tesisat unsurlarının konumu ve büyüklüğünün yanında işlemlerin titizlik gerektirmesi bunda etkendir. Yapılacak rutin bakımlarla kimyasal ve makine ile radyatör temizlik işlem sürelerini kısaltmak mümkündür. Çünkü bu sayede tortuların tesisat içerisinde uzun süreli birikimi önlenebilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ