Kimyasal İlaçla Petek Temizliği - Petekleri Yıkama Hizmeti - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kimyasal İlaçla Petek Temizliği ve Makineyle Yıkama 14 Aralık 2015

Kimyasal İlaçla Petek Temizliği ve Makineyle Yıkama

Günümüzde kimyasal ilaçla petek temizliği ve makineyle yıkama tekniği, eski usullere göre çok daha fazla uygulanmaktadır. Zira bu yöntemler, petek ve kombi gibi çıkarılması zor araçları yerinden oynatmadan derinlemesine temizliği sağlayabilirler. Öyle ki, eski usul yöntemlerde bile elde edilemeyen temiz sonuç, artık çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Ekonomi düzeyi ortalamaya göre daha düşük olduğu haneler de bulunmaktadır. Bu hanelerde yaşayan insanların en son istediği şey ödedikleri paranın karşılığını alamamaktır. Petek temizliği yapılmadığı zaman tam olarak da bu sorunla karşı karşıya kalınır. Çünkü bakımsız ve içi zarar görmüş petekler, hiçbir zaman kapasitesine oranla doğru seviyede ısı vermez ve bu durum çok paraya az ısı şeklinde kişiye yansır. Peteğin içi zamanla kireç ve pas gibi zararlı maddelerle doldukça ısı verme olanağı da azalır. Bu sebeple deneyim sahibi insanlar tarafından yapılan yapılması gereken kimyasala ilaçla petek temizliği ve makineyle yıkama yöntemine başvurmak gereklidir.

Bu yöntemde alanında uzman kişiler, yararlı ve teknolojik aletler kullanırlar. Uzman kişi, yanında getirdiği araç ile peteği çıkarmadan, aracın borusunu peteğin ısıtma borularına takar ve öncelikle kirli suyu basınçlı su ile çıkarmaya çalışır. Dışarı çıkan su, peteği rahatlatsa da bazen yeteri kadar bakım yapılmadığından tam olarak yeterli olamamaktadır. Eğer basınçlı su yeterli değil ise, bu sefer petek sayısına uygun olarak makineye konulmuş kimyasal ilaç peteğe verilerek, katılaşmış ve zor çıkan kir, pas, kireç gibi maddeler kolayca çıkartılır. Bu kimyasal ilaç işleminden sonra çıkan maddeleri dışarı atmak amacıyla yine basınçlı su verilir ve tam, eksiksiz bir petek temizliği sağlanır.

Kimyasal ilaçla petek temizliği ve makineyle yıkama sırasında da dikkat edilmesi gereken birkaç unsur vardır. Şöyle ki:

  • Isıtma borularından verilecek ilaç muhakkak hanedeki peteklerin türüne uygun olarak seçilmeli ve doğru miktarda konmalıdır.
  • Aşınmaya fazla maruz kalmış petekleri temizleme sırasında kesinlikle asit içeren kimyasal bileşenler kullanılmamalıdır. Bu durum petekleri kullanılmaz hale getirir.
  • Kimyasal temizleme uygulamasından geçen petekler iyice basınçlı su ile temizlenmelidir. Zira kimyasal ilacın artıklarının kalması yine peteğe zarar verir.

Bu maddelere uyulması çok önemlidir. Diğer önemli maddeler ise, bu işlemin tecrübeli kişilerce uygulanması ve yılda en az bir kere kimyasal temizlik yapılmasıdır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ