Kanalizasyon Tıkanıklığı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kanalizasyon Tıkanıklığı 14 Aralık 2015

Kanalizasyon Tıkanıklığı

Kanalizasyon tıkanıklığı açma kırmadan yapma hizmetleri şehirlerin çevre düzeni ve toplumsal sağlık için son derece önemlidir.

Konutların atık suları, yağmur suları kanalizasyon boruları boyunca konutlardan ve şehrin yaşam alanlarından uzaklaştırılır. Şehrin altyapı sistemini oluşturan bu tesisatlar, güvenli ve sağlıklı bir şehir yaşamı için oldukça gereklidir. Kanalizasyon tesisatlarının düzenli çalışabilmesi, kirli suların insanlara temasını önlemekle beraber, yağmur sularını da taşıyarak, şehirlerdeki sel baskınlarının önüne geçer. Bu kadar önemli bir sistem olan kanalizasyon tesisatlarında meydana gelen tıkanıklıklar çok olumsuz durumlara yol açabilir. Kanalizasyon taşkınları atık suların yüzeye çıkarak binalara ve araçlara zarar vermesine sebep olabilir. Bununla birlikte atık sular ile insan yaşamına temas eden bakteriler, bireysel ve salgın hastalıkların başlamasını tetikleyebilir. Bütün bunlar kanalizasyon tıkanıklığı açma kırmadan yapma işlemlerinin acilen ve titizlikle yapılmasını gerektirir.

Kanalizasyon açma işlemleri başlamadan önce kanalizasyondaki tıkanıklığın nereden kaynaklandığının tespit edilmesi gerekir. Bu tespit işlemlerinin ilkel yöntemlerle yapılması son derece sağlıksızdır. Sokalar boyu açılacak çukurlar ve kanalizasyon meydana gelecek kırıklar, uzun bir çalışma sürecini ve çevre düzenine verilen büyük hasarı beraberinde getirir. Uzman firmaların sundukları hizmetler sayesinde bu işleler oldukça kolay tamamlanır. Kanalizasyondaki tıkanıklığın bulunması ve açılması için uygulanacak yöntemler şöyledir;

  • Kanalizasyona gönderilen görüntüleme cihazları, bilgisayarlar ile takip edilir. Tesisat uzmanları, kameralardan alınan görüntüleri bilgisayarda izleyerek tıkanıklığın yerini saptarlar. Tıkanıklığın açılması için uygulanması gereken yöntemler anlaşılır.
  • Kanalizasyon tıkanıklıklarında en sık kullanılan yöntem, robot sistemidir. Robot sistemi kanalizasyondaki tıkanıklığın meydana geldiği bölgeye ulaştırılır. Tıkanıklığa sebep olan maddeler yerinde, boru hattına hiçbir zarar vermeden parçalanır. Bundan sonra basınçlı sular ile tıkanıklık bölgesinin temizlenmesi sağlanır.
  • Kanalizasyon sistemindeki tıkanıklık açıldıktan sonra bölgenin tamamen temizlendiğinden emin olunmalıdır. Bölgede kalabilecek bazı atıklar, ilerleyen zamanda yeniden tıkanıklığa sebep olabilir. Bu durum iş gücü, zaman ve para kaybı demektir. Bunun için görüntüleme cihazları kanala yeniden yollanır. Bölge tamamen temizlendiğinde, işlemler sonlandırılır.

Kanalizasyon tıkanıklığı açma kırmadan yapan firmalar sayesinde, kanalizasyon tıkanıklıklarının çevreye verdiği zarar en aza indirilir. Hızlı ve ekonomik yöntemlerle kanalizasyon tıkanıklığı açılır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ