Kanal Yıkama Ve Rögar Temizliği - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kanal Yıkama Ve Rögar Temizliği 14 Aralık 2015

Kanal Yıkama Ve Rögar Temizliği

Atık suların sağlıklı bir şekilde yaşam alanlarından uzaklaştırılabilmesi ve insan sağlığını tehdit edecek yerlere ulaşmasını engellemek açısından kanal yıkama ve rögar temizliği son derece önemlidir.

Rögar, yaşam alanları olarak adlandırılan evlerin, apartmanların ve iş yerlerinin atık su kanallarının şehir merkezi kanalizasyon şebekesiyle kesiştiği nokta olarak tanımlanabilir. Rögar bölümünün veya şehir şebekesine giden kanalların tıkanması halinde;

  • Mutfak, banyo ve tuvalet atık sularındaki pis unsurların sebep olduğu yoğun kokular ortaya çıkması
  • İnsan sağlığını tehdit edebilecek ortamların oluşması
  • Atık suların sorunsuz dışarı atılamaması sonucunda temiz su kaynaklarının kullanım alanların da daralması
  • Tüm bunlar insanların yaşam konforunu olumsuz yönde etkilemesi

gibi pek çok olumsuzluk baş gösterecektir.

Uzun yıllar bina kirli sularının şehir merkezleriyle kesişme noktası olarak kullanılan rögar ve kanallar, bu süreç içerisinde sürekli birikebilen madde ve unsurların etkisiyle tıkanmaktadırlar. Evlerdeki atık su giderlerine yanlış kullanım sonucu karıştırılan pek çok yabancı madde uzun süreli kullanım sonucu oluşacak bu tarz tıkanıklıkların daha çabuk meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Dolayısıyla, insanların bilinçli davranarak tıkanıklığa sebep oluşturabilecek madde ve unsurların gider borularına karışmasını önlemeleri önem arz etmektedir.

Kanal yıkama ve rögar temizliği, günümüzde modern teknikler ve uzman ekipler vasıtasıyla en pratik ve verimli şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu bağlamda, binalara bağlı bilinmeyen rögar noktalarının tespit edilmesi, tıkanıklık bölgelerinin belirlenmesi ve arızaların en uygun yöntemlerle giderilmesi gibi kanalizasyon şebekesinin tekrardan sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlayacak hizmetler verilebilmektedir.

Rögar noktalarının ve atık su kanallarının belirli aralıklarla kontrol ettirilmesi, tıkanıklık probleminin beklenmedik zamanlarda ortaya çıkmasını önlemek açısından önemlidir. Kirli su giderleri ve rögarlar uzun süreli kullanıma uygun dayanıklılık ve yapılandırmaya sahiptirler. Ancak kötü kullanım neticesinde çok daha kısa süre içerisinde birden fazla tıkanıklık sorunuyla karşılaşılması mümkündür. Bu yüzden, sıklıkla tıkanıklık sorunlarının nedeni hatalı montajlamada aranabileceği gibi insanların kullanım hataları da göz ardı edilmemelidir.

Kanal yıkama ve rögar temizliği hizmetleri profesyonel firmalar tarafından sorunsuz şekilde uygun maliyetler üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ