Kanal Tıkanıklığı Tespiti - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kanal Tıkanıklığı Tespiti 14 Aralık 2015

Kanal Tıkanıklığı Tespiti

Kanallarda oluşan sorunları çözmek için kırmadan kameralı görüntüleme yöntemiyle kanal tıkanıklığı tespiti yapılması mümkündür. Atık su gideri tıkanıklığı, şebeke suyu borusu tıkanıklığı, temiz su borusu tıkanıklığı gibi problemlerin nerede olduğunu tespit edebilen son teknoloji robotlar sayesinde bu tıkanıklıkların açılması sağlanabilir. Kanallarda tıkanıklık olduğunun düşünüldüğü durumlarda, evlere gelen tesisatçılar kanal tıkanıklığı tespiti yapabilmek için bazı cihazlar ve yöntemler kullanırlar.

Kanal tıkanıklığı, genellikle kanallarda biriken aşırı yağlanma, taşlaşmış yağ ve tozlar, saç ve yemek artıklarından kaynaklanmaktadır. Kanal açma makinesi sayesinde bu sorun dakikalar içerisinde çözüme kavuşturulabilir. Eğer bu iş ertelenirse veya hiç yapılmazsa, zaman içerisinde sorunun olduğu konutlara zarar vermeye başlayacaktır. Donanımlı ve tecrübeli tesisatçılar, kanal tıkanıklığı tespiti için kameralar kullanır ve bu yöntem sayesinde sorunu noktasal olarak bulurlar. Kanalın tespiti yapıldıktan sonra makinayla tıkanıklık açılma işlemine geçilmektedir. Bu işlemi, deneyimli ekipler, zahmetsiz bir şekilde ve hiçbir kırma dökme yapmadan sadece robot makinalarla açmaktadırlar. Kanallarda meydana gelen tıkanıklıklara karşı noktasal olarak tespiti yapılıp robot makinayla açılmaktadır.

Banyolarda, tuvaletlerde ve lavabolarda ise kanal tıkanıklığına en çok saç kılları ve kireçlenmeler sebep olmaktadır. Bu kanal tıkanıklığı tespiti ve açma yöntemi robot ve kameralı görüntüleme sistemleri sayesinde yapılır. Bahçe ve açık alanlarda dahi kanal çökmesi gibi sorunlarda nokta atışı yapılabilmekte ve de sorunlu bölge üzerinde kanal pimaş değişimi yapılabilmektedir. Metrelerce kırma ve dökme uğraşı olmadan kolaylıkla tespit ve onarım yapılması mümkün hale gelmiştir.

Kanal tıkanıklığı sorunları, pimaş borusu hattı döşeme sırasında yapılan hataların sonucudur. Pimaş borularının (Bina ve logar arasındaki pimaş boru hattına halk dilinde kanal borusu ya da kanal pimaş borusu denmektedir.) yanlış meyil verilerek çekildiği durumlarda kanal tıkanıklığı baş gösterir. Özellikle de yeni binalarda radyal temeli atmadan önce uzman olmayan deneyimsiz tesisatçılar pimaş borularını yeteri kadar sağlam bağlamayıp su terazisi kullanmadan yapmaktadır. Bunun sonucunda atılan betonun basıncıyla pimaş borusu temel içinde çökme yapmaktadır. Sonuçta, ancak bina tamamlandıktan sonra tıkanıklık başlayacaktır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ