Kanal Görüntüleme Pimaş Boru Kamerası - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kanal Görüntüleme Pimaş Boru Kamerası 14 Aralık 2015

Kanal Görüntüleme Pimaş Boru Kamerası

Kanal görüntüleme pimaş boru kamerası tekniği, pimaş tıkanıklarının sebebinin ve tıkanıklık bölgesini kesin şekilde anlamak için çok kullanışlı bir yöntem sağlamaktadır. Pimaşlar, yani atık su giderlerini kanalizasyonlara bağlayan borular, sıklıkla tıkanma problemleri ile kullanıcıları rahatsız edebilmektedir. Tesisat servislerinin işinin büyük bölümünü de tıkanıkların meydana geldiği bölgeyi sapmaktır. Modern tekniklerin gelişiminden önce tıkanıklık bölgesini saptanın tek yolu, boruyu kırmaktı. Bunun yol açtığı ek sorunlar da vardı. Parçalanmış duvarlar ve dağınıklık, tıkanıklık açma işlemi bittikten sonra da kullanıcılar için sorunların devam etmesine sebep oluyordu. Günümüzde kullanılan kamera sistemleri sayesinde, tıkanıklığın olduğu bölge kolaylıkla tespit edilebilmektedir.

Pimaşlar içindeki tıkanıklıklar katı maddelere ya da pimaş içindeki kırılma ve çökmelere bağlı olarak oluşabilmektedir. Onarımın yapılması için öncelikle tıkanmanın olduğu bölgenin tespiti gerekmektedir. Eski yöntemlerle yapılan tespit işlemleri çok zor ve maliyetli olmakla beraber, anlamlı bir sonuç da sağlayamayabiliyordu. Su sızıntısı her zaman tıkanıklığın olduğu bölgede gerçekleşmek zorunda değildir. Bazen su, tıkanıklık boyunca ilerleyip, kendine yol bulabildiği başka bir yerde de sızıntı yapabilmektedir. Eski yöntemlerle kullanıcıları bu konuda sıklıkla yanıltıp, gereksiz kırma işlemlerinin yapılmasına sebep olmaktaydı. Kanal görüntüleme pimaş boru kamerası tekniği, bu tür zorlukların çok büyük kısmını ortadan kaldırmaktadır.

  • Kamera su giderinin ağzından uzatılarak kanalın tam bir görüntüsü sağlanır.
  • Kameranın ucundaki verici, katı bir maddeyle ya da çökmeyle karşılaştığında, tesisatçıda bulunan alıcıya sinyal göndermektedir.
  • Alınan sinyal tıkanıklığın tam yeri hakkında kesin bilgi sağlamaktadır. Kameranın ilettiği görüntüler sayesinde, tıkanıklık sebebinin ne olduğu açık ve net şekilde anlaşılmaktadır.
  • Tıkanıklığın sebebi ve yeri kesin olarak anlaşıldıktan sonra tıkanıklığı açmak, oldukça kolaylaşmaktadır.

Kanal görüntüleme pimaş boru kamerası tekniği sayesinde, kırma işlemlerine gerek kalmadan tıkanıklıkla ilgili kesin bilgiler elde edilebilmektedir. Tespitin bu kadar kolay bir hale büründürülmesi, kullanıcılar için iş yoğunluğunu azalttığı gibi, işlemin yol açtığı ekonomik yükü de hafifletmektedir. Böylece kanal tıkanıklıklarının ihmal edilmesinin de önüne geçilebilmektedir. Kanal tıkanıklıklarında çağırılacak servisin, modern teknikleri kullandığından emin olmak gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ