Kanal Açtırma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kanal Açtırma 21 Eylül 2015

Kanal Açtırma

Kanal tıkanıklığı sorunlarında bir aile değil birçok aile bu durumdan olumsuz olarak etkilenmektedir. Halk arasında kanaldan daha çok kanalizasyon kelimesi kullanılır. Kanalizasyonlar birçok hanenin gider borularından gelen pisliklerin toplandığı ve şehir kanalizasyon sistemlerine bağlandığı alanlardır. Dolayısı ile bu alanlardaki pislik birikintileri ve tıkanıklık sorunları da daha fazla olacaktır. Kanal tıkanıklığı yanlış kullanımlardan ve tesisat sistemlerinin yanlış döşenmesinden meydana geldiği gibi çevresel etkilerden de kaynaklı olmaktadır. Kanalın kapatılmasında gerekli önlemler ve kapaklar kullanılmaması halinde yağmur sularının getirdiği ve rüzgârların topladığı pislikler ve çakıl parçaları bir süre sonra tıkanıklık problemine neden olacaktır. Kanal tıkanıklığında yukarıda da bahsedildiği gibi birçok insan olumsuz olarak etkilenir. Çünkü bu alandaki pisliklerin çokluğu etrafa yayacağı kokunun ve pisliğin de çok olacağı anlamına gelir. Bu alandaki tıkanıklık problemlerinde acilen tıkanıklık açma hizmetlerinden yararlanılması gerekir. Çünkü bu alanlarından açığa çıkacak olan pis koku bırakın balkonlarda oturmayı cam kapı açılmasına bile engel olacaktır. Ayrıca kanalizasyon tıkanıklığı oluşturan pisliklerde birçok bakteri çeşidi ve sinek üremesi olacaktır. Pislikten üreyen bu sinekler ve bakteriler ise direkt olarak çevreye yayılacak ve son derece sağlıksız durumlar oluşturacaktır. Özellikle bağışıklık sistemi çok düşük olan çocuklar ve yaşlı kişiler buralarda üreyen bakteriler yüzünden hastalıklara yakalanacaktır. Kanalizasyon tıkanıklığının diğer bir sorunu ise burada olan farelerin yüzeylere çıkması olacaktır. Dışarı kaçacak olan fareler ya apartmanların bodrum katlarında ya da apartmanların giriş katlarında yuva yapacaktırlar. İşte bu gibi durumlar yüzünden hemen profesyonel bir tesisat firmasından destek istenmelidir. Profesyonel tesisat firması gerek su kaçağı bulma gerekse gider borusu tıkanıklık açma işlemlerinde olduğu gibi kanal açma hizmetlerinde de cihaz ve makine kullanımı yapacaktır.

  • Cihaz kullanımı ile tıkanıklık açma işlemlerinde ilk olarak kameralı görüntüleme sistemleri kullanılır. Bu sistemler kanalın içinde araştırma yapar ve kanalın içini yüksek çözünürlük kalitesinde cihazlara yansıtarak ne tür bir işlem uygulanacağı konusunda fikir verir.
  • Kanal açma işlemi için kanal tıkanıklığı açısı robotlar kullanılır. Bu robotlar pislikleri parçalar ve kanal içinden geçmesini sağlar.
  • Kanal içinde tıkanıklık açıldıktan sonra tazyikli su makineleri ile kanalların için yıkanır ve kanaldan kaynaklanan pis kokular giderilmiş olunur.
  • Kanal tıkanıklığı açma işlemlerini bu şekilde su kaçağı bulma işleminden petek yıkamaya kadar her alanda cihaz kullanımı olan firmalar vermektedir. Belirtmekte yarar vardır ki; tıkanıklık açma robotları kanallar için farklı gider boruları için farklıdır. Gider borusu açma robotları ile hizmet veren bir tesisat firması kanal açma işlemlerini yapamaz. Bu duruma dikkat etmeniz gerekir.

Ucuz, Garantili, Kısa Süreli Tamiratlar Cihazlar İle Mümkün Olmaktadır

Tesisat tamiratlarında cihaz kullanımı olan firmaları kanal açtırma işleminde tercih ederseniz, işlemler daha kısa sürelerde son bulur ve kanal borularında herhangi bir kırma dökme işlemi de olmaz. Zaten her tesisat firması kanal açma hizmeti verememektedir. Bu hizmeti verenler ise tamamen ilkel yöntemler kullandığı için bir süre sonra kanalda tıkanıklık yine yaşanmaktadır. Ayrıca günlerce süren bir tıkanıklık açma hizmeti veren cihaz kullanımı olmayan tesisat firmalarının işçilik ücretleri de çok yüksek olmaktadır. Kanal açtırma işlemlerinde cihaz kullanımı olan firmaların tercihi birçok aşamada yarar sağlayacaktır.

Çoğu firmanın yeni geçtiği ve cihaz çalışmalarını yeni öğrendiği bu tesisat çalışmalarını Star Tesisat firması 10 yıldır bölgesindeki müşterilerine sağlamaktadır. Kanal açma, tıkanıklık açma, petek yıkama, kanal borusu yıkama, doğalgaz tesisatı su kaçağı bulma, su tesisatı su kaçağı bulma gibi birçok alanda cihaz kullanımı olan tesisat firması sizin tesisat sistemlerinizde oluşan problemleri de en kaliteli şekilde ve en uygun maliyetler ile çözüme kavuşturacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ