Kanal Açma, kırmadan kanal açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 562 7373
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 537 7373
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(533) 353 09 09

Kanal Açma, kırmadan kanal açma 2 Kasım 2015

Kanal Açma

Kanal açma dinelince aklımıza kanalizasyon boruları gelir. Bu boruların zamanla tıkanması sonucu temizlenmesi gerekir. Bu temizleme işinin aslında periyodik olarak yapılması gerekmektedir ancak zamanında temizlik yapmak pek aklımıza gelmez. Bunun için de zaman zaman kanalizasyon borularında tıkanıklıklar yaşanır. Bu nedenle sık sık site, blok yöneticileri de bakım yapılmadığı için veya zamanında bakım yapılmadığı için eleştirilirler. Kanal Açma temizliği için Belediyelerin Fen İşleri Müdürlükleri de hizmet vermektedir. Kanalizasyon borularına tazyikli su sıkan araçlarla gerekli hallerde müracaat edildiğinde belli bir ücret karşılığında gelerek tıkalı veya tıkanmaya yüz tutmuş borulara tazyikli su dökerek temizlerler. Kanalizasyon borularının sık sık tıkanmasının nedenlerinden birisi tuvalet kâğıdı kullanıldığında bunun tuvalet giderlerine atılmasıdır. Tıkanmaya meyilli olan borular, tuvalet kâğıdının da gelerek takılması sonucu işlev göremez hale gelirler. Bunun dışında vahim olan eğer kanalizasyon borularının tıkandığını anlayamazsak, tıkanıklığın olduğu bölümden başlayarak dolmaya başlayacak borular evimizin de pis su basmasına neden olabilir. Bu nedenle kanalizasyon borularının tıkanması sonucu Kanal Açma işlemi son derece önemlidir.

Kanal Açma

Kanal Açma

Kanal açma kameralı sistemle nasıl yapılır?

Kanal açma işlemi için eğer tazyikli su yarar sağlamıyorsa, kameralı sistem ile kanal içinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Bunun için de bu işi yapan firmalardan yardım talep etmek gerekir. Bu işlemi yapan firmaların birçoğunun internette sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerden gerekli bilgiyi alabiliriz. Firmalar kanal açma işini nasıl tetkik ettiklerini, nasıl kanalı açma işlemi yaptıklarını internet sitelerinde anlatmaktadırlar. Bu işi yaparken referanslarının kimler olduğu, daha önce hangi işleri yaptıkları da bu sitelerde bulunan bilgilerdir. Ayrıca firmalar iletişim bilgilerini de bu site vasıtasıyla müşterileriyle paylaşırlar. Bu sayede firmaya ulaşmak da daha kolay olacaktır. Bu sitelere ulaşarak telefonla ulaşarak veya bizzat firmaya giderek iletişimde bulunarak ve gerekli bilgileri alarak anlaşma sağlayabilirler. Bu anlaşmadan sonra firma gerekli cihazlarını getirerek tıkalı olan Kanal Açma işlemini başlatacaktır. Önce tazyikli su ile bu işleme başlayacak, tazyikli su ile bu işlem yapılamıyorsa daha sonra kamera yardımıyla kanal içinde tetkik yapılacak ve tıkalı olan bölge bu sayede bulunabilecektir. Eğer kamera tarafına takılacak delici bir alet yardımıyla da kanalın açma işlemi yapılamazsa bu durumda kanal kazılarak bütününün değiştirilmesi yoluna gidilebilecektir. Ancak borunun tümünün değiştirilmesi işlemi çoğunlukla olmamakta, temizleme, delme yöntemiyle Kanal Açma işlemi yapılabilmektedir. Çünkü kanal borusunun bulunduğu yer kazı yapılarak üstten açılırsa, üst kısım da kazı işlemi neticesinde deforme olacak ve eğer site içinde veya üstü yeşillendirilmiş ise bunlar bozulacaktır. Bu işlem yapıldıktan sonra tekrar yeşillendirme yapmak zorunda kalınabilecektir. Site içinde veya ana yol üzerinde ise kazı işleminden sonra ya üzerine tekrar yol ve asfalt atma işlemi uygulanabilecektir. Bu da ayrı bir maliyet demektir. Eğer kanal tıkanma problemiyle karşı karşıya kalırsak yapmamız gereken en akıllıca iş, bu işi yapan firmalarla kontak kurup Kanal Açma işleminin yapılmasını sağlamaktır. Firma işe başladığında tıkalı olan kanalı önce tazyikli su ile açmaya çalışacak eğer açma işlemi gerçekleştirilemezse bunun akabinde kameralı sistemle borunun içi gözlenerek tıkanmanın sebebi bulunacaktır. Bu işlemden sonra eğer kanalın üstünü açmadan bu işlem yapılabiliyorsa bu işlem yapılacaktır. Eğer tıkalı olan kanal borusunun üstünün açılmasını gerektiriyorsa artık bundan kaçış bulunmadığı için kanal borusunun üstü açılarak tıkalı olan bölüm açılacaktır. Bu şekilde bütün kanalizasyon borularının üstünün açılmasındansa sadece tıkalı olan borunun üstü açılabilecek ve bize açılabilecek maliyet minimum düzeyde kalacaktır.

Kanal Açma

Tuvalette, mutfaktaki evyede, banyodaki lavaboda tıkanmalar yaşandığı zaman bu durum artık kâbus değildir. Kameralı sistemler ile kanal açılabilmektedir. Her tesisatçının yapamayacağı Kanal Açma işlemleri için deneyimli firmalardan destek almanız gerekir. Bu iş için sadece deneyimde yetmiyor işin yapıldığı cihazların özelliklerinin çok iyi olması da gerekiyor. Kırma işlemi yapılmadan kanal açılacağı için hem de başınıza çok fazla masrafta çıkarmayacaktır. Hızlı ve masrafsız ve tadilat yapılmadan işinizi yaptırmak sizinde hakkınız.

Kanal Açtırma İşi Nasıl Yapılır?

Tıkanan tuvaletlerde kullanılan ilkel yöntemleri kullanmak işkence haline dönüştüğü için saatlerce uğraşılması yerine en çabuk hizmeti alabilirsiniz. Star Tesisat ile yapılabilecek Kanalı Açtırma işinizi yaptırabilecek ve çok az bir bedel ödeyeceksiniz. Hiçbir kırma yapılmayacağı için başınızda ağrımayacaktır. Son sistem aletler ve profesyonel ustalar ile kanaldaki tıkanıklar açılacak ve tadilatı yapılabilecektir. Kanal Açma işi için alet kullanan kişilerin kameralı sistem kullanıp kullanmadıklarını sorunuz. Herhangi bir hasar veya yıkım kırım olup olmayacağını da sorunuz. Sorunuza cevap evet kırma yapılacak ise hemen uzman firmalara işinizi yaptırabilirsiniz.

Kanal Tıkanıklığı Açma

Kanalizasyonlar çukuruna gitmeye kalmadan pis sular evinize taşabilir. Sebep olarak kanal borularının çöktüğü anlaşılmaktadır. Kanalizasyon borularında çökmeler sonucu oluşan tıkanmalar olabilir. Borular ezildiği için görevini yapamaz ve evinizden akmaya başlar. Bu kötü durum çok can sıkar ve acil çözüm ister. Kanal Tıkanıklığı Açma yönteminde kullanılan cihazlar ile kamera sayesinde tıkanmayı görebilirsiniz. Genelde kazma yöntemiyle yapılan tıkanıklar için robot hizmeti devreye girecektir.

Kanal Tıkanıklığı Açma İşi Nasıl Yapılmalıdır?

Star Tesisat olarak bu hizmetin yapımı da ustalıkla halledilir. Kanal tıkanıklığı varsa uzman ekipten destek alabilirsiniz. Robot sistemler ile kanala susta gönderilecek ve tıkalı noktalarda çalışmalar yapılacaktır. Kanal borularında oluşabilecek arızalarda devreye uzman cihazların girmesiyle işlemlerin yapılması gerekir. Tecrübeli ekipler ve uzman cihazlar kullanılması ile birlikte Tıkanıklık Kanal Açma işlemleri de sorunsuz halledilebilecektir. Detektörlü kameralar her firmada bulunmayabilir. Bu iş için yapılacak olan ise bu cihazları kullanabilen firmalardan yardım almak olacaktır. Zor sanılan ve bu iş için sizden çok bedel isteyecek kişilerle irtibata geçmemeniz gerekir.

Kırmadan Kanal Açma

Kanal açma işlemi için evdeki tesisatlardan ya da giderlerden tıkanmaların tam olarak kanala kadar inmesi demektir… Yani tıkanıklığın nedenini kanal açmada aramaktır. Star Tesisat olarak kanal açmak için birbirinden farklı yöntemler kullanıyoruz.

Kanalın Tıkanmasının Nedenleri Nedir?

Kanal neden tıkanır sorusuna verilecek cevap yok gibidir. Çünkü kanalın tıkanması sadece sizin kullandığınız pis su gideriyle olabileceği gibi sizden başkalarının da etkisi olabilir. Bu yüzden hataları aramak yerine yapılması gerekenleri konuşmalıyız.

 • Kadın pedlerini pis su giderlerini atmayınız
 • Şeffaf plastik eldivenlerini pis su giderlerine atmayınız
 • Tıraş bıçaklarınızı pis su giderin içine atmayınız
 • Kullanılan tutkal gibi malzemeleri pis su girlerinizin içine  dökmeyiniz.
 • Giderlerinize bol bol su dökünüz.
 • Kimyasal açıcı maddeler dökünüz

Kanal Açma Yöntemleri Nelerdir?

Kanal tıkanıklığı için şu yöntemler kullanılmaktadır.

 • Hazırlıklar
 • Sıcak su ve bulaşık sabunu yöntemi
 • Piston yöntemi
 • Tel salma yöntemi
 • Vakum yöntemi
 • Soda ve sirke dökme yöntemi
 • Kimyasal açıcıların dökülmesi yöntemi
 • Robot salma yöntemi

Kanal Tıkanıklığı Açma

Kanal tıkanıklığı açmak için önce tıkanıklığın nerede olduğunu tespit etmek gerekir. kanal tıkanıklığını tespit etmek içinde kullanılan yöntem önemlidir. Star Tesisat olarak kanal tıkanıklığını açmak için birçok yöntemimiz mevcuttur. Yılların tecrübesiyle bu yöntemi birleştiriyoruz.

Kanal Tıkanmasının Nedenleri Nelerdir?

Tıkanan kanallar itinayla açılırken bir sonraki tıkanmamaların olmaması için bazı önlemler alınmalıdır. Bu önlemler şunlardır:

 • Giderlerinize bol bol su dökün
 • Katı maddeleri giderlerinize atmayın
 • Yapıştırıcı, tutkal gibi maddeleri giderlerinize dökmeyin
 • Kendinize gün belirleyin ve bu günlerde giderlerinize kimyasal açıcılar dökün
 • Giderlerinizin içine tel salabilirsiniz. Böylelikle tıkanmaları önleyebilirsiniz.

Kanal Açma Yöntemlerimiz

 • Hazırlık Aşaması: Kanal açmadan önce güvenlik önlemlerini almalıyız.
 • Sabun ve sıcak su dökme: Sıcak su tıkanıklığı yumuşatacak sabun ise parçalayacaktır.
 • Piston yöntemi
 • Vakum yöntemi: Çok eski bir yöntemdir ama her zaman işe yarar.
 • Soda ve sirke dökme yöntemi: Soda ve sirkenin asitli olması nedeniyle tıkanıklığı pişirerek açar.
 • Kimyasal yöntem: Kimyasallar dökerek kanal tıkanıklığı açılabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Arayın