Kanal Açma Küçükçekmece - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kanal Açma Küçükçekmece 30 Eylül 2015

Kanal Açma Küçükçekmece

Evde karşılaştığımız su tesisatı ile ilgili sorunlar, bizi çoğu zaman sıkıntılı anlar yaşamamıza neden olur ve çözümleri için ne yapacağımızı şaşırırız. Su kaçakları, tuvalet tıkanıklığı, lavabo, klozet tıkanıklıkları gibi sorunlar, gündelik hayatımızı yaşanamaz duruma getirebilir. Tıkanıklık açma, özellikle klozet ve tuvalet açma gibi sorunlar hayatımızı felç etmeden, zaman açısından hemen müdahale edilmesi gereken durumlardır.  Bunlar hakkında bilgi sahibi olmak ve nedenleri bilmek, çözüme ulaşmak için ilk adımdır.

Su tesisatı ile ilgili problemler detaylı olarak şunlardır;

  • Su Kaçağı: Musluklar kapalı iken borulardan gelen sesler, tesisat  borularından sızan sular, harcanan su miktarına göre çok fazla gelen su faturaları, duvarlarda veya zeminlerde meydana gelen nem, rutubet, renk değişiklikleri evde su kaçağının belirtilerindendir. Su kaçağı çeşitleri, atık su, pimaş kaçağı, kalorifer kaçağı, kombi eksiltmesi, izolasyon kaçağı  ve geniş alan su kaçaklarıdır. Su kaçaklarının nedeni alt yapı ile ilgilidir. Bu yüzden su kaçağının nerede olduğunun tespiti için, teknik desteğe, bir tesisat firmasına ihtiyaç vardır Artık duvar ve zeminlerde su kaçağının yerini tespit etmek için, kırma methodu yerine, özel cihazlarla yapılmaktadır. Bu cihazlar, özel elektromanyetik amfi cihazı, elektromanyetik boru ve tesisat bulma cihazı, ve elektroakustik cihazıdır. Bu cihazlarla, konusunda uzman olan personeller, daha fazla masrafa gerek olmadan arızanın nedenini  bulup, en kısa zamanda tamiratını yapabilirler.
  • Kanal Açma: Alt yapı kanaları, kullanılan suyun pislenmesi ile atık suları toplar ve arıtma tesislerine ulaştırıp tekrar su doğaya döndürür. Atık su tesisatlarının içinde zamanla, kum, taş, ağaç kökü, yağ vb. gibi maddeler yüzünden tıkanmalar oluşur. Bu tür kanalizasyon borularının açılması veya daire içindeki pimaş borularının açmak için, kanal açma yöntemleri uygulanır. Kanal görüntüleme kamerası ile borulardaki tıkanıklığın nedeni tespit edilir. Artık, bu tıkanıklıklar, kanal açma makineleri veya robotlarla açılmakta ve temizlenmektedir.
  • Tuvalet, klozet, lavabo tıkanıklığı açma: Bu tür tıkanıklıklar,   büyük çoğunlukla yabancı maddeler ve atıkların tuvalette veya lavaboda birikmesi ile oluşur. Bu tıkanıklıklar, banyoyu tuvaleti veya mutfağı kullanamamamıza yol açar ve sağlığımızı da tehdit etmeye başlar. Lavabolarda oluşan tıkanmalarda pompalama yöntemleri, lavabo aç gibi kimyasal maddeler çözüm olarak kullanılabilinir.

 

Ama bunların yeterli olmadığı durumlar da ve daha çok tuvalet ve klozet tıkanmalarında uzman ekip ve ekipmana gerek duyura bilinir. Özel teknolojik cihazlarla tuvalet tıkanıklıkları tespit edilip, kırıp dökmeden, tıkanıklık problemi çözülebilir. Yukarıdaki maddelerde su tesisatı ile en önemli sorunlara ve bunların çözümlerine değindik. Gündelik hayatımızı etkileyen, tuvalet tıkanıklığı, su kaçağı gibi sorunların çözümünde artık insanlar tek başlarına yeterli olamamaktadırlar. Bu tür kanal açma, tuvalet açma, lavabo açma gibi tıkanıklık açma işleri için özel ekip ve teknik cihazlara sahip olan tesisat firmalara ihtiyaç duyulmaktadır. İşte bunlardan birisi de Star Tesisat firmasıdır. Tesisat firmaları artık, günümüz teknolojisi ile tesisat ilgili sorunları  kısa zamanda tespit edip, zeminlerde ve duvarlarda kırıp dökmeye gerek kalmadan, uygun teknolojik ekipmanı kullanarak, gerekli tadilatı en kısa zamanda yapmaktadırlar. Böylelikle, tesisatla ilgili sorunlar artık insanların kabusu olmaktan çıkmaya başlamıştır. Su kaçakları ile ilgili zamanında müdahale edilemez ise sorunlar giderek büyür. Bundan dolayı ilgili problem anında müdahale edilmelidir. Her türlü konuda destek alabilir ve sorularınıza hızlı cevap bulabilirsiniz. Yapmanız gereken iletişim kurmaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ