Kanal Açma Gaziosmanpaşa - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 562 7373
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 537 7373
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(533) 353 09 09

Kanal Açma Gaziosmanpaşa 30 Eylül 2015

Kanal Açma Gaziosmanpaşa

Su tesisatı ve gider problemlerinde  binaları içten içe çürüten,tıkanıklık açma, tuvalet açma, klozet açma durumlarında önlem alınmadığında çok daha büyük zararlara sebebiyet veren bir sorundur. Piyasadaki boşluk sebebiyle yıllarca ehil olmayan kişiler tarafından tesisatçılık adı altında evlere girip çıkan kişilerce tahribata uğrayan bizler; aslında kolayca giderilebilecek küçük arızaları bile ertelemelerine bilmeden sebep olarak olayı olduğundan daha da büyüttük. Aslında küçük olup da bizim büyüttüğümüz problemlere beraberce şöyle bir değinelim;

Borularda  bina inşaatı  bittikten sonra   kalan beton parçaları

  • Sert metal cisimlerin boru dirseklerinde takılı kalmaları
  • Giderlere atılan yabancı ve sert cisimlerin (çocuk bezleri, tuvalet kağıtları ve petlerin) şişmesi ve gideri tıkaması sonucu pis suyun geri tepmesi
  • Çamur, yağ ve pislik birikintilerinin kanallarda birikerek sızıntıya kaçaklara sebep olması
  • Eski yapılarda gider borularının hortum veya standart ölçü ve kalıplara uymaması
  • Yağ tutucu, mazgal, su depoları gibi yerlerde biriken kalıntılar

 

Bize ve çevremize olumsuz etkilerini hiç düşündük mü?

Lavabo açma, tıkanıklık açma işlemleri için herkesin kendine göre edindiği bilgiler vardır.Bizler bunları uyguladığımızda bazen sonuç elde ediyormuşuz gibi gözüksek de bir süre sonra problemler geriye dönüş yapmakta ve daha kötü durumları da beraberinde geri getirmektedir.Hemen herkesin su tesisatı ve gider problemlerinde ilk uyguladığı pompalama,lavabo açıcı ya da yağ çözücü gibi maddelerin problemlerin o anlık çözümü olduğunu çözüm geri teptikten sonra öğreniriz.Peşi sıra ise; pis su birikintisi ile beraber gelen kokularla, bakteri yuvası konutumuzda bize eşlik eder.Sebeplerini tahmin bile edemeyeceğiniz iş yeri, bina ve konutlardaki bu tarz sorunlar sorunlar acilen giderilmezse zararın boyutlarının gün geçtikçe içinden çıkılmaz bir hal alması an meselesidir.

Bu noktada açma işlemleri birçok inşaat işlemlerini de beraberinde getirerek hem maddi hem manevi boyutta size ve çevrenize zarar verecektir.Faturalarınıza yansıyan ekstra borç artışına, alt kattaki komşunuzun size su kaçağı sebebi ile muhtemelen her gün uğramasına ve binanızda manasızca artan nem miktarının mobilyalarınızı küfe maruz bırakması sonucu çürümelerine ekstra olarak bulunduğunuz mekanın içerisinde biriken her türlü bakteri, küf kalıntısı ile havanın antihijyenik bir hal alarak çocuğunuzun veya sizin ciddi solunum yolu hastalıklarına yenik düşmenize sebep olurken, maddi ve manevi zararlarınızın can sıkıcı örneklemelerini gözler önüne serer. Su tesisatı ve gider problemlerinde kanal açma Gaziosmanpaşa kanal açma, su sızıntısı (kaçağı) tespitini maalesef bizlerin ancak bu tatsızlıklarla karşılaştıktan sonra kısmen yapabileceğimizi vurguluyor.

Bu tarz durumlarda acilen uzman bir ekipten yardım almalısınız.

Tıkanıklık açma,  tuvalet açma, kanal açma işlemleri kurumsal firmalar tarafından modern teknik destek ekipmanları ile yapılmaktadır. Uzman ekip tarafından kameralı ekipmanlar kullanılarak kırıp dökmeden ve yeni bir inşaata sebebiyet vermeden bu işlem rahatlıkla halledilip yer tespiti yapıldıktan sonra prosedüre bağlı kalınarak kanal açma Gaziosmanpaşa’da problemleriniz çözüme ulaştırılıyor. Basınçlı su makinaları, spiral sistemli tıkanıklık açma makinaları ile açılım yapılmadan önce yer tespiti amacı ile kamera tespiti sağlandıktan sonra işlemler gerçekleştirilir.Borulardaki hasar boyutlarına göre eğer bir çalışma yapılması gerekiyorsa sıkıntı kaynağı belirlendikten sonra maalesef boru eskiyse değişim yapılmalı;standart ve sıhhi tesisat düzeneğine uygun pvc pimaş boru ile 50 mm çapında kanal oluşturulmalıdır. Tuvalet tıkanıklığı en sık karşılaşılan ve tamirat gerektiren sorundur.Sebebi katı maddelerin tuvalet giderinden içeri atılmasıdır.Atılan maddeler ise zamanla birikerek veya şişerek tıkanmaya yol açarlar . Basınçlı su makinesi bu tarz durumlarda yüksek basınç ile bölgenin temizlenmesini sağlar.Beton ve inşaat artıklarının temizliği ise spiral sistemli tıkanıklık açma cihazlarıyla gerçekleştirilir. Su tesisatı alanında 10 yıllık tecrübesiyle su kaçakları başta olmak üzere birçok sorunu Star Tesisat olarak aynı gün içerisinde uzman ekibimizle sunduğumuz hizmet ile çözebildiğimizi göreceksiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Arayın