Kanal Açma işlemi, Kanal Açma İşlemi nasıl yapılır - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kanal Açma işlemi Cihazla Kanal Açma 24 Şubat 2016

Kanal Açma Makinayla Kanal Açma

Kanal açma işlemi gibi işlemlerin yapılması son derece uzmanlık isteyen bir konudur. Bu gibi işlemler için son derece teknolojik aletlerin yardımı ile yapılabilmektedir. Her şirketin kendine göre kanal açma sistemi bulunmaktadır. Çoğu yapılmış kanallar uzun yıllar sonra çürümekte veya tahribat yaşamaktadır. Bunun için eskiyen kanalları ve boruları değiştirmek ve yeni kanal açma işine girmek gerekebilir. Bazı şirketler kırmadan dökme işleri olmadan da kanal açabiliyorlar. Bunlar için ellerinde son teknoloji kanal açma makinaları bulunmaktadır. Bu aletler işi bilen insanlar tarafından kullanılması son derecede önemlidir. Eski yapılarda veya eski kanalizasyonlarda bazı sorunlar veya yenileme işlemleri yapmak gerekebilir. Çevrede bulunan birçok etkenden dolayı da buralar tıkanabilir. Yağmur, çamur, atıklar, fabrika atıkları, ev atıkları, ağaçlardan dökülen yapraklar gibi çok sayıda tıkamaya yarayan etken madde bulabilirsiniz. Bazen de yanlış bir şekilde tuvalet kullanmak ve tuvalete kağıt atmakta bazı tıkanıklıklara neden olabilir. Bazı teknolojik cihazlar elektronik sinyaller ile nerede sorun olduğunu bulmaktadır.

Kanal Açma işlemleri Hangi Cihazlar Kullanılır

  • Elektrik dalgası cihazı
  • Vakum cihazı
  • Delme cihazı
  • Kamera

Bu gibi birçok teknolojik cihaz kullanılmaktadır.

Kanal Açma İşlemi

Kanal Açma işlemi Nasıl Yapılır

Birçok işlem de kullanıldığı gibi, kanal açma işlemleri için de sizlere mini robotlarını önerebilirim. Kanal açma işlemi teferruatlı işlemlerdir. Bazen duvarları ve yerleri kırmak da gerektirebilir. Eğer acemi iseniz ve kendiniz yapmak istiyorsanız, o zaman tıkanıklığı bulmak için çoğu yeri kırmanız gerekebilir.

Fakat günümüzde çıkmış yeni cihazlar sayesinde bunlara gerek kalmamaktadır. Şok dalgaları ile tıkalı olan yeri %100 olmasa da tam olarak ona yakın yerleri kırabilirsiniz. Bununla birlikte eğer su içerisinde kalan bir hat yoksa o zaman parmak kamera ile nerede ve ne kadar mesafede arıza var hemen bulabilirsiniz. Bununla birlikte mini robot dedikleri bir cihaz kullanarak, tıkalı olan yere kadar kanallar içerisinde ilerleyebilmektesiniz. Bu robot tıkanıklığı ve arızayı sizin kumanda etmeniz sayesinde tamir etmektedir. Bunun için robotu kullanmayı çok iyi bilmeniz gerekir. Bununla beraber sorun evin dışarısına yani kanalizasyonlara kadar ilerlemekte ise, o zaman ya belediyeden izin alınması gerekir, ya da belediyenin gelip kendi yapması gerekir. İyi şirketler bu gibi durumlar için belediye izinlerini son derece profesyonel yollardan halletmektedir.

Kanal açma işlemi bazen büyük fabrikalara ve şirketlere de lazım olmaktadır. Atık madde veya gaz sıkışması gibi durumlar ile karşılaşabilir. Bununla berber sokakta bulunan büyük kanalizasyonlarda düzenli bakım yapılmadığı zaman, etrafa çok rahatsız edici ve sağlıksız kokular saçılmaktadır. Bakımı düzenli olarak yapılmadığı zaman evlerinizden ve lavabolarınızdan bu atık kokuları duyabilirsiniz. Bu gibi durumlarda belediyeye haber vermeniz daha doğru olacaktır. Evlerinizde ise bu işlemi bir özel şirkete yaptırmak yada sizin yapmanız gerekmektedir. Benim tavsiyem bir şirket ile anlaşmanız ve onlardan yardım almanız doğrultusunda olacaktır.

Kanal Açma işlemi

Şirketlerde bulunan ve kanal açma işinde kullanılan kameraların uçlarında özel aparatlar bulunmaktadır. Bu aparatlar sayesinde çoğu tıkanıklığı gidermek durumundalardır. Kanal açma işlemi eğer dıştan yapılacak ise bu biraz moloz çıkarmak anlamına gelir. Bunu için de bina sakinlerinden izin almanız ve her bir komşunuza haber vermeniz gerekmektedir. Hilti denilen alet yardımı ile dışarıdan kanal açabilir, daha sonra da bu kanalın içine boruları döşeyebilirsiniz. En son olarak da üzerlerini harç ile kapatıp, onun üzerine de fayans koyarak her yeri ter temiz bir şekilde bırakabilirsiniz. Biraz internet üzerinden yardım ile sizler de son derece iyi ustalıklar çıkarabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ