Kameralı Su Tesisat Kaçağı Kontrolü - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kameralı Su Tesisat Kaçağı Kontrolü 14 Aralık 2015

Kameralı Su Tesisat Kaçağı Kontrolü

Son yıllarda yeni geliştirilen teknolojik aletlerle birlikte, su tesisatlarındaki kaçakların yerlerinin tespiti ve onarımı artık kırıp dökme işlemleri olmaksızın yapılabilmektedir. Bu yenilikler de, önceleri basit sızıntı ve kaçakların göz ardı edilmesine karşın, artık hemen müdahale edilir bir problem olmasında etkili olmuştur. İnsanlar biraz da haklı olarak birkaç yıl öncesine kadar, küçük su sızıntılarını, yaşamlarını ve faturalarını çok fazla etkilemediği takdirde göz ardı edebilmekteydiler. Fakat o sızıntı ileride büyüyüp, daha büyük sorunlara yol açtığında, ilk fark edildiği zaman tadilatına ödenecek miktarlardan çok daha büyük maddi zararlara yol açmakla birlikte binaların yapısını da etkilemekteydi. Yeni ve teknolojik kameralı su tesisat kaçağı kontrolü yapan alet ve robotlar sayesinde bu sorun, duvar ve fayanslar kırılmadan halledilebildiği için, bu problemi yaşayan kişiler artık sorunun önüne en başından geçmeye özen gösterir hale gelmiştir.

Termal kameralı aletler kullanılarak yapılan kaçak kontrol işlemlerinde, boruların bulunduğu yerde gezdirilen kamera sistemi, ekranına termal olarak suyun akış yönünü ve varsa sızıntının boyutunu iletmektedir. Böylece sızıntının yeri noktasal olarak bulunup, sadece küçük bir alan kırılarak sorun halledilebilmektedir. Bu görüntüleme sisteminde borudan sızan suyun nerelere kadar ulaştığı ve tam olarak ne kadar bir alanı etkilediği de anlaşılabilmektedir.

Kameralı su tesisat kaçağı kontrolü yapan diğer bir cihaz da, ucunda suya dayanıklı küçük bir kamera bulunan ve metrelerce derinliğe inebilen boru benzeri bir sistemle çalışmaktadır. Bu cihaz mümkün olan en uygun yerden boru sistemine geçirilir ve boruların içinden aldığı görüntüyü tesisatçının elinde bulunan ufak ekrana iletir. Böylece borunun içindeki kaçak, delik veya tıkanıklık gibi herhangi olağandışı bir durum gözlemlenmiş olur.

Eski tip kırıp dökülerek yapılan su kaçak yeri tespiti ve onarımı çalışmalarını neredeyse tarihe gömen bu aletlerin icadıyla birlikte yapılan uygulamanın süresi kısalmış, harcanılan emek daha aza indirgenmiş ve yeniden fayans, karo, duvar yapımı işlemlerini ortadan kaldırmıştır. İnsanların bu yöntemleri arar hale gelmesi, tesisatçıların ve tesisat firmalarının benzeri işlerde kullanmak üzere kameralı su tesisat kaçağı kontrolü yapan cihazları yurt dışından ithal etmelerini zorunlu kılar hale getirmiştir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ