Kameralı Su Kaçağı Tespiti, Kameralı Su Kaçağı Tespit Etme - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 562 7373
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 537 7373
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(533) 353 09 09

Su Kaçağı Tespiti Kameralı 21 Şubat 2016

Su Kaçağı Tespiti Kameralı

Su kaçakları için geliştirilmiş özel yöntemlerden biri olan ve ancak uzman kişiler tarafından kullanıldığında, iyi sonuçlar almaya yardımcı olabilen kameralı su kaçağı tespiti cihazları, son teknolojiler ile üretilmiş özel cihazlardır. Erken önlem alınmadığında; duvarlarda dökülmeye, küflenmeye ve yapının zarar görmesine sebep olabilecek su kaçakları, zamanla eskiyen ve hasar gören borular nedeni ile olabilir. Tesisatlarda oluşan çatlak ve kırılmalar su kaçağının sebebidir. Bu kırılmaları uzun süreli kullanım sonrası yada tesisatın darbe alması sonucu olabilmektedir. Ayrıca binanın yapınındaki eksik ve kalitesiz malzeme kullanımından da kaynaklanabilir. Eskiden olsa tüm  bu sebeplerden oluşan su kaçakları için tek çözümün, şüphelenilen terin kırılması ve yeniden yapılması gerektiğini söyleyebilirdik. Fakat artık ülkemizde dahil dünyanın birçok yerinde tercih edilen kameralı su kaçağı tespiti cihazları ile su kaçağı sorunlarına son vermek oldukça kolay. Bu yöntem hem masrafınızı azaltıp hem de daha kısa sürede onarım yapmanızı sağlayabilir.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı gibi bir durum ile karşılaştığınızda kırıp dökerek kendinize daha yüklü faturalar çıkarmak yerine, güvenilir ve alanında uzman firma ve tesisat ustalarına danışarak kameralı su kaçağı tespiti hizmetinden faydalanabilirsiniz. Kameralı su kaçağı tespiti ile yapılacak su kaçağı müdahaleleri daha kalıcı olmakla beraber, daha kolay ve ekonomiktir. Bu yöntemi kullarak çalışan firma yada ustaları nasıl bulacağınızı dert etmenize gerek yok. İnternet sayesinde birçok firmanın sayısız şehirde vermiş olduğu hizmet için referans alabilir, iletişim numaralarına ulaşarak firma yetkililerinden ödeme ve işlem koşulları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Birçok firma bu yöntemi kullanarak düşük meblağlar ile su kaçağı tespiti ve müdahalesi yapıyor. Kameralı su kaçağı tespiti şöyle yapılır;

  • Su kaçağının nereden kaynaklandığı su sesi dinleme cihazları ile tespit edilir, ulaşılır yerlerde olmayan ve yapının altında kalan su tesisatları için hiçbir tahribata sebep olmayan kameralı sistemler kullanılır.
  • Kameralı su kaçağı tespiti ile belirlenen su kaçak şiddeti ve nedeni kesinleştirildikten sonra, tesisatın yenilenmesi yada onarılması gerektiğine karar verilir.
  • Yapılan kameralı tespit sonrası, hasarın sebebi tıkanma ise; ilaçlı kimyasallar ile borulardaki tıkanmalara müdahale edilir. Böylece su kaçağı engellenmiş olur.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Kameralı Su Kaçağı Tespiti Yapan Tesisat Firmaları

Sigorta ve fatura garantisi veren firmalar; yaptıkları kameralı su kaçağı tespiti ile tesisata ekstra zara vermeden, tüm sorunlu boruları onarır ve gerekli durumlarda tesisatı tamamen kendi güvenli ekibi ile yenileyerek değiştirir. Tuvaletlerde bulunan ve pimaş içinden geçen, ses dinleme cihazları ile tespit edilemeyen su kaçaklarının sebebi olan kırıklar, ancak kameralı su kaçağı tespiti ile bulunabilir.

Robot açıcı gibi bilgisayarlı sistemler kullanan firmalar sayesinde bu kaçaklar ve kırıklar telafi edilebilir. Kamera ile ölçüm yapan ve kaçak şiddetini bellirleyerek daha büyük su kaçaklarının önüne geçen uzman ekipli firmalar her zaman için daha etkili sonuçlar almanızı sağlar. Masraftan kaçmak isterken yapacağınız yada yanlış usta seçimi ile manuel yöntemler ile uygulayacağınız kırma ve yıkma gibi işlemler sizi yağmurdan kaçarken doluya yakalatabilir. Bu sebeple su kaçağı sorunlarını hafife almayarak mutlaka doğru müdahaleler ile boru ve tesisat onarımı sağlamalısınız. Su kaçağı kombi yada peteklerden, duvardan ve tavandan gelen sızıntılar ise komşunuzun tesisatından kaynaklı olabilir. Bu iki ihtimali de düşünerek yol almanız gerekir. Sizin kadar bu konuya özen göstermeyen komşunuz, masraftan kaçtığı için durumu ertelemek adına soruna sebebin kendi tesisatı olmadığını iddia edebilir. Tüm bina tesisat sistemini tek başınıza incelemeniz mümkün değildir. Kısacası her su kaçağı ihtimalı için%100 doğru raporlama yapan bir ekibe,ustaya yani firmaya müracaat etmeniz gerekir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Hemen Arayın