Kamera Kullanarak Su Kaçağı Tespiti - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kamera Kullanarak Su Kaçağı Tespiti 21 Şubat 2016

Kamera Kullanarak Su Kaçağı Tespiti

Kamera Kullanarak Su Kaçağı Tespiti; Evlerde lavabolar, tuvaletler ve banyolar olmak üzere birçok yerde su kaçağı ortaya çıkabiliyor. Bu su kaçağını bulmak için kameralı su kaçağı tespiti yapılabiliyor. Suyun olduğu her yere kaynağında su aktarılması için evler borular ile donatılmış durumdadır. Ve bu borularda olan kırıklar, çatlaklar, ezilmeler ve çıkmalar olmaktadır. Bazen lavabolardan da kaynaklı su kaçağı olabilmektedir. Eğer ev havuzlu ise bu kısımda da kaçak meydana gelebiliyor. Klimalar ya da kaloriferlerde kaçaklar olabiliyor. Genelde su boruları duvarların arasına parke ya da karoların altına yerleştiriliyor.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılmaktadır?

Gelişen teknoloji ile birlikte artık kameralı su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Yapılan bu tespit sayesinde birçok fayans ya da parke zarar görmek zorunda kalmaz. Eskiden su kaçağı tahmini olarak bulunur ve gereksiz yere tüm ev delinir ya da sağlam borular kırılırdı. Şimdi ise kameralı su kaçağı tespiti ve diğer cihazlar ile kolayca su kaçakları bulunmaktadır. Cihaz ya da kameralar kullanılarak;

  • Öncelikle uygun kameralar genelde termal kameralar ile çalışan kişileri bulmalısınız.
  • Genelde kameralı su kaçağı tespiti işlemleri normal su kaçağına göre daha maliyetli olabilir. Fakat bu aslında ortaya çıkacak maliyette daha karlı bir işlemdir.
  • Kamera kullanılarak su kaçağının tam noktası bulunur.
  • Sadece hasarlı bölgeye işlem yapılarak diğer kısımların gereksiz yere zarar görmesi önlenir.

Yapılan tüm bu işlemler ile sorunsuz şekilde su kaçağı bulunularak çözüme kavuşturulur. Böylece su kaçağının en kısa sürede daha fazla hasara yol açması önlenmiş olur. Gereksiz iş gücü, yorgunluk, kir ve sorun olmadan gider boruları, su getiren borular ve lavabo sorunları, kalorifer borusu sorunları küvet sızdırma sorunları tespit edilmiş ve kameralı su kaçağı tespiti ile kısa sürede giderilmiş olur.

Termal Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Su tesisatlarında meydana gelen kameralı su kaçağı tespiti özellikle termal kameralar kullanılarak yapılıyor. Tam olarak hasarlı bölge bulunuyor. Tesisatta bir boruda çatlak var ise hemen oraya denk gelen parke ya da fayans zarar vermeyen cihazlar ile çıkarılarak çatlak onarılıyor. Eğer kırık var ise borunun o kısmı fark edilerek alınıyor ve sağlam botu ile değiştiriliyor. Kalorifer kaynaklı ya da lavabo kaynaklı sorunlar kameralı su kaçağı tespiti yapılarak bulunmaktadır.

Günümüzde sadece su kaçağı olan noktanın tespitinde kullanılan kameralı cihazlar giderek artmaktadır. Kameralı cihazlar ile mutlaka sorununuza daha az maliyet ile ve daha büyük hasarlara yol açmadan su kaçağı bulunmaktadır. Beton ve duvar içindeki su kaçaklarında özellikle kameralı cihazlar kullanılması mucize niteliğindedir. Eskiden sızıntı olan duvar kırılırken su boruları bile kırılıyordu. Bu da kırık olmayan borularda ve duvarın gereksiz delinmesi ile daha fazla soruna neden oluyordu. Şimdi ise termal kameralı cihazlar ile evin planını bilmediği için boruların derinliğini hesaplayamadan soruna ulaşmaya çalışan ustalar yerine daha deneyimli ekipler karşınıza çıkıyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ