Kamera İle Pimaş Boru Görüntüleme - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kamera İle Pimaş Boru Görüntüleme 14 Aralık 2015

Kamera İle Pimaş Boru Görüntüleme

Geçmiş yıllarda olduğu gibi, binaların iç yapı tesisatlarında artık demir borular kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte, demir borular yerlerini pimaş borulara bırakmışlardır. Bunun nedeni ise, pimaş boruların, demir borulara göre çok daha uzun yıllar paslanma, çürüme, dökülme gibi riskler olmadan dayanabilmesidir. Binalarda pimaş boruların kullanılması ile, herhangi bir tıkanıklıkta, tıkanıklığın yerinin tespiti açısından kameralar geliştirilmiştir. Kamera ile pimaş boru görüntüleme işlemi, tıkanıklığın kaynağını görüntülemede, giderilebilmesi için en uygun şartları sağlamada ve tıkanıklığı açma işleminin süresinin kısalmasında oldukça önemlidir. Binaların içerisindeki borularda kamera ile görüntüleme yapılması, borulardaki kırık ve çatlakların tespitini de fazlasıyla kolaylaştırmıştır. Ayrıca bu kameraların kullanılmasıyla, yeterli meyilin verilmediği yerlerin de tespiti oldukça basit bir hal almıştır. Bu kolaylıkları sağlaması açısından kamera kullanımı tesisatçı firmalar için yapacakları işi oldukça kolay kılma adına büyük önem arz etmektedir. Ayrıca herhangi bir tesisat tıkanıklığı veya sızıntı sorunu yaşan ev ve iş yeri sahipleri de kırıp dökme yoluyla halletmek yerine sorunu bu tip yeni ve son teknoloji elektronik aletlerle çözmek istemektedirler.

Kamera ile pimaş boru görüntüleme  sistemine sahip firmaların, bu yöntemi uygulayabilecek, yeterli teknik eğitimi almış ve işinde usta tesisatçılarla çalışmaları gerekmektedir. Çünkü, bu sistemlerin tam manasıyla nasıl kullanıldığını bilmeden girişilen bir iş, istenilen çözümü veremeyebilecektir. Her ne kadar bu yöntemi kullanan tesisatçıların ücretleri, kırıp dökme yoluyla yapılan işlemi kullananlara oranla fazla olsa da, insanları fayans ve duvarları tekrar onarmak zorunda bırakmadığından aslında daha az maliyetli ve çilesiz bir şekilde sorunun çözümüne yaklaştırmaktadır.

Kamera ile pimaş boru görüntüleme aletleri kendi aralarında bazı farklılıklar göstermektedir. Bunlar, inebilecekleri derinliğe, görüntülü veya termal olmalarına, ve girebilecekleri boru çaplarına göre farklı faklıdır. Bu farklılıklar da karşılaşılan sorunda en uygun olan kameranın kullanılıp, sorunun giderilmesinde en rahat ve masrafsız, aynı zamanda kısa süreli işlemi sağlama hususunda oldukça önemlidir. Bu sistemleri kullanan tesisat firmaları, kırıp dökme işlemlerini tamamen es geçip, müşterilerini kırılan fayans ve duvarların yapım işlerinden kurtardığı için günümüzde oldukça tercih edilir olmaktadırlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ