Kamera ile Kanal Açma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kamera ile Kanal Açma 14 Aralık 2015

Kamera ile Kanal Açma

Kamera ile kanal açma işlemi, belli olduğu üzere sorunu hızlıca ve sorunsuz bir şekilde çözmektedir. Eskiden kamera ile görüntüleme gibi bir olanak yoktu ve bu sebeple tıkanıklığı açmak için su gider ya da kanalizasyon gider borularında büyük hasar yaratan tüm borunun değişimi gibi bir olay yaşanırdı. Bu da, çok uzun süren, vakit harcayan ve üstüne maddi yükü fazla olan bir uygulama idi. Fakat bunların hepsi geride kaldı ve zamanımızın, paramızın boşa harcandığı günler geride kaldı.

Kamera ile kanal açma işlemi, su gider borularının tiplerine göre değişiklik göstermektedir:

  • Ev gibi küçük mekanların su giderlerini açmaya yarayan küçük ölçekli kameralı araçlar
  • Kanalizasyon gibi daha büyük ve geniş yer kaplayan mekanlarda bulunan su giderlerini açmak için kullanılan daha büyük ölçekli kameralı araçlar

Kamera ile kanal açma işlemi evde yapılıyorsa, burada küçük kameraya sahip cihazlar kullanılır. Bu cihazlardaki kameraların ölçeği hem evdeki su tesisat borularının boyutuna hem de uzunluğuna uygundur. Bu nedenle daha net görüntü alınır ve sorun, tıkanıklığın çeşidine göre giderilir. Fakat daha büyük, yani kanalizasyonlarda kullanılan su gider boruları gibi yerlerde büyük ölçekli kamera kullanılması şarttır. Zira evde kullanılan kameralı cihazlar burada bir işe yaramaz ve net bir görüntü vermez. Bu büyük ölçekli kameralı cihazlar, kanalizasyon borularının genişliğinin yanında uzunluğuna da uygundur ve sorunun kaynağını bizlere gösterir. Aynı şekilde büyük ölçekli kameralar da evde kullanılmaz, çünkü kullanıldığı borunun ne boyu ne de uzunluğu uygundur. Bu da bir sonuç vermez ve bize boşa vakit harcatmaktan başka bir işe yaramaz.

Kamera ile kanal açma işlemi sorunun kaynağını hızlıca saptamaya yarar. Fakat cihazların türlerinin gider borularının çeşidine ve bulunduğu yerlere göre farklılık gösterdiğini bilmeli ve ona uygun olan kameralı bir cihaz kullanılmalıdır. Yoksa gelişmiş teknolojinin bir yararını ve kolaylığını göremeyiz. Bilinçli ve bilgili bir şekilde kameralı cihaz seçimleri yapılmalı ve mutlaka bu işi ustaca yapan profesyonel kişilerden ve kuruluşlardan yardım almalıyız. Zira bizler için önemi büyük olan su tesisatındaki her hangi bir problemi ancak bu şekilde güvenli ve hızlı çözebiliriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ