Kamera ile Boru İçini Görüntüleme - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kamera ile Boru İçini Görüntüleme 14 Aralık 2015

Kamera ile Boru İçini Görüntüleme

Kamera ile boru pimaş içini görüntüleme, yöntemleri sayesinde, pimaş tıkanıklıklarının saptanması oldukça kolay hale gelmiştir. Pimaş sistemlerinde tıkanıklık ve su kaçağı şikayetleri sık gelir. Pimaş, atık su tesisatına döşenen boruların genel adıdır. Plastikten üretildikleri için zaman zaman kırılma ve çatlama sorunları ortaya çıkabilir. Buna karşın tesisat sisteminin çekilmesi sırasında iş gücünü ve maliyeti düşürdüğü için yaygın olarak kullanılırlar. Üstelik daha önce kullanılan metal borulara göre daha sağlıklıdırlar. Metal borular ağırlıkları nedeniyle çok fazla iş gücü gerektiriyordu. Maliyeti yüksekti. Zaman içinde metal borularda meydana gelen paslanmanın içinde akan suyla teması nedeniyle sağlık standartları için de tehlike oluşturuyordu. Günümüzde kullanılan pimaşlar, hızlı ve daha sağlıklı çözümler sunmaktadır. Pimaşlarda sıklıkla meydana gelen tıkana ve su kaçaklarına karşı kullanıcıların alabilecekleri bazı önlemler vardır;

  • Kullanıcı eski bir tesisat sistemi kullanıyorsa, tesisat sisteminin değiştirilmesi ileride ortaya çıkabilecek sorunları azaltacaktır. Kaliteli ve sağlam malzemeler kullanmalıdır. Sistemin doğru ve eksiksiz şekilde, uzman tesisatçılar tarafından çekildiğinden emin olunmalıdır.
  • Klozetlere katı maddeler atılmaması, tuvalet kağıtlarının gereksiz ve çok kullanımından kaçınılmalıdır.
  • Mutfak lavabosunda bulaşık yıkarken, tabaklarda kalan katı yemek artıklarının çöpe atıldığından emin olunmalıdır.
  • Duş ve banyolarda, dökülen saç ve kılları, gider borusunun ağzındaki ızgarada birikir. Izgara düzenli olarak temizlenmelidir.

Kullanıcının alacağı bütün tedbirlere rağmen pimaşlarda tıkanıklıklar ya da su kaçakları oluşabilir. Bu durumda kullanıcı acilen uzman bir tesisat servisinin yardımını almalıdır. Uzman tesisat servisleri kullandıkları yöntemlerin gelişmiş özellikleri sayesinde kullanıcılara en iyi hizmeti sunmaya çalışırlar. Kamera ile boru pimaş içini görüntüleme sistemi, pimaş problemlerinde ideal bir çözümdür. Kamera atık su gider hattı boyunca uzatılarak, borunun tam bir görüntüsü elde edilir. Böylece atık su gider borularında meydana gelmiş olabilecek çatlamalar, kırılmalar, katı atık birikintileri ve tıkanıklıklar kolayca saptanır. Tesisat servisi konutta hiçbir kırma işlemi yapmadan pimaş içinde sorunun tespitini sağlayabilir. Bundan sonra, sorunun yapısına ve özelliklerine uygun olarak, gelişmiş onarım yöntemleri ile yardımcı olunur. Kamera ile boru pimaş içini görüntüleme yöntemi sayesinde kullanıcılara ihtiyaç duydukları konfor sunulur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ