Kalorifer Yıkamak, Sıcak Petekler İçin - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kalorifer Yıkamak, Sıcak Petekler İçin 16 Kasım 2015

Kalorifer Yıkamak, Sıcak Petekler İçin

Petek temizleme işlemleri ile peteklerin içinde birikmiş olan tüm pislikler temizlenmekte ve son derece kaliteli bir ısı verimi sağlanmaktadır. 2 yılı geçkin süredir temizlenmeyen peteklerin iç kısımlarında kireç birikintileri ve çamur tabakaları oluşmaktadır. Bu birikintiler temizlenmemesi halinde ise kayaç parçalarına ve balçıklara dönmektedir. Bu birikintiler ise peteklerin alt kısımlarına yapışır ve kombiden gelen ısı değerlerini peteklerin yüzeyine yayılmasının önüne geçer. Peteklerin alt kısımları soğuk olurken üst kısımlarında ise ısı değerleri yakalanamaz ve hep ılık olarak kalır. Bu durum sonucunda da kombi sıcaklık ayarları daha yüksek seviyelere çıkartılır ve enerji kayıpları yaşanır hem de maddi kayıplar oluşur. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu ise peteklerin temizlenmesi ile mümkün olur. Kaliteli bir şekilde yapılacak olan kalorifer peteği nasıl temizlenir?

Petek Temizliği İşlemleri İle Kışlar Daha Sıcak Geçecek

  • Petek temizliği işlemlerinde yapılacak olan ilk çalışma peteklerin içine kimyasal ilaçların atılması olacaktır. Bu ilaçlar peteklerin içine atılır ve peteklerin içindeki tüm kirlilik oluşturan artık maddeler parçalanarak temizliği sağlanır.
  • Peteklerin içindeki pislikler çözüldükten sonra da petek yıkama makineleri ile tüm pislikler peteklerin içinden çıkartılır ve petek yıkama makinelerinin kir torbalarında birikir.
  • Peteklerin içinde kalmış olabilecek pislik artıkları ve tozlar için de tazyikli su makineleri ile yıkama yapılır.
  • Petek Temizliği işlemlerinde son işlem ise peteklerin içine atılacak olan koruyucu kimyasal ilaçlardır. Bu ilaçlar peteklerin temizlik ömrünü uzatır ve kirlenmeyi geciktirir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ