Kalorifer Kaçağı Nasıl Bulunur - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kalorifer Kaçağı Nasıl Bulunur 23 Ekim 2015

Kalorifer kaçağı

Kış aylarının gelmesi ile birlikte artık en çok sorun oluşturan sistemlerin başında kalorifer tesisatları gelecektir. Gerekli bakım ve onarımın yapılmadığı kalorifer tesisatlarında su kaçağı problemi olacaktır. Peki, Kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur? Bu sorunun cevabı iki şekilde olmaktadır. Fakat bu iki şekil cevap da birbirinden çok farklıdır. Bilindiği üzere tesisat tamiratları iki farklı firma tarafından yapılmaktadır. Biri teknolojik cihaz sistemleri kullanan tesisat firmalarıdır. Diğeri ise bu teknolojik sistemlere geçmemiş ve hala eski usul tamirat uygulayan tesisat firmalarıdır. Bu firmaların kalorifer tesisatındaki su kaçağınasıl bulunur sorusuna vereceği yanıtlar çok farklı olacaktır. Soruya verilen farklı yanıtlar aynı zamanda yapılan işin kalitesini, işlem süresindeki zorlu tamirat süreçlerini ve tamirat masraflarını da değiştirecektir.

  • Kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur sorusunun ilk cevabı için cihaz kullanımı olan tesisat firmalarına bakmak gerekir. Çünkü bu tesisat firmaları ileri teknolojileri ve kullandığı cihaz sistemleri ile son derece profesyonel işlemler sunmaktadır.
  • Kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur sorusunun en iyi karşılığı termal kamera cihazları kullanılarak yapılan işlemlerdir. Çünkü bu sayede küçüklü büyüklü tüm su kaçakları bulunur ve onarımı daha kolay olur.
  • Kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur sorusunun diğer yanıtını ise cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları vermektedir. Bu tesisat firmalarının kaçak bulma işlemleri ise kalorifer borularına su basmak ve bu basınçlı suların etkisi ile sızıntı yapan yerleri bulmaktır.
Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Kalorifer Tesisatındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Tüm Kaçaklar Sadece Termal Kameralar İle Görüntülenerek Bulunur

Kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur sorusuna cevap bulmak için çalışılan ve cihaz sistemi olmayan tesisat firmalarının işlemlerindeki en büyük sıkıntı tüm su kaçaklarının bulunamayacak olmasıdır. Çünkü kalorifer tesisatındaki su kaçakları çok küçük deliklerden kaynaklanmaktadır. İğne başı kadar olan bu delikler ise termal kamera olmadan zor bulunmaktadır. Yani kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur sorusu için başvurduğunuz cihaz kullanımı olmayan tesisat firması bir süre sonra aynı sorunun yaşanmasının önüne geçemeyecektir. Kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasıl bulunur sorusunun cevabını tam veremeyen tesisat firması aynı zahmetli durumların yaşanmasına neden olacaktır. İşlemdeki bu kalitesizliğin ve garantisiz çalışmanın tek nedeni ise termal kameraların kullanılmıyor olmasıdır. Bu yüzden de kalorifer tesisatındaki su kaçağı nasılbulunur sorusunu bir tek cihaz kullanımı olan tesisat firmalarına yönlendirmek gerekir. Çünkü sorunun tam karşılığındaki cevap bu firmalarda gizli olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ