Kalorifer Tesisatı Temizliği Ve Yıkama - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kalorifer Tesisatı Temizliği Ve Yıkama 14 Aralık 2015

Kalorifer Tesisatı Temizliği Ve Yıkama

Çoğu ev ve iş yerinde başlıca ısınma mekanizması olan kaloriferlerin daha temiz bir şekilde çalışması, verimliliğini arttırmakla kalmayıp aynı zamanda faturaların da fahiş şekilde gelmesinin önüne geçmede önemli bir rol oynamaktadır. Kalorifer tesisatı temizliği ve yıkama işlemleri, her yıl olmasa bile, 2 yılda bir yaptırılması muhakkak gerekli olan bir işlemdir. Gerekli zamanlarda temizlenmemiş, bakımı yapılmamış kalorifer sistem ve petekleri, istenilen verimi sağlamak için daha çok çalışması gerekeceğinden hem fazla yakıt tüketir hem de istenilen verimi kimi durumlarda gösteremeyebilir. Bu nedenlerden dolayı kalorifer sitem ve peteklerinin temizlik ve bakımının aksatılmadan yapılması gerekmektedir.

Yeni yapılan neredeyse tüm bina ve iş hanlarında ısıtma sistemi olarak kullanılan yegane yöntem kalorifer sistemleri olmaktadır. Böyle olunca, kalorifer sistem ve petek temizliğinin insanlar için önemli hale gelmesi, bu temizleme ve bakım işini üstlenen firmaları, çeşitli makine ve kimyasallar kullanması durumunda bırakmıştır. Kalorifer tesisatı temizliği ve yıkama işlemleri için geliştirilen aletler, bakım aşamasında çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Peteklerin ve tesisat borularının ömrünü uzatmakla kalmayıp, daha az yakıt tüketerek daha verimli bir şekilde çalışmalarına da olanak sağlamaktadır. Bu yeni yöntemler geliştirilmeden önce, insanlar kalorifer peteklerinin verimini düştüğünü hissettiği zamanlar ellerinden gelen tek yöntem olan peteklerin havasının alınmasını uygulamaktan başka bir şey yapamamaktaydılar. Ancak, bu yeni makineler ile birlikte kimyasal ilaçlar çok daha etkin biçimde kalorifer petek ve tesisatı bakımında rol oynar hale gelmiştir.

Kalorifer sitemlerinde zamanla meydana gelecek kirlenmeler, peteklerde, tesisat borularında ve kombi sisteminde verimin düşmesinin yanı sıra, bir takım arızalara da sebep olabilmektedir. Petek sistemlerinde oluşan kireç ve suyun bıraktığı tortunun, pompaya girmesiyle meydana gelebilecek arızalar, kalorifer tesisatı temizliği ve yıkama işleminden çok daha büyük maddi zararlara yol açmakla birlikte, daha eziyetli bir çözüm süreci isteyen işler haline gelmektedir. Bu ve benzeri nedenlerden ötürü, kalorifer ve petek sistemlerinin her iki yılda bir bakımlarının, temizliğinin ve yıkanmasının insanlar için önemli bir iş haline gelmesi gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ