Kalorifer Tesisat Temizliği - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kalorifer Tesisat Temizliği 14 Aralık 2015

Kalorifer Tesisat Temizliği

Özellikle soğuk bölgelerde yaşayan insanlar için ısınmak ve evin veya iş yerinin her noktasının aynı ısıda olması oldukça önemlidir. Bu ihtiyaçtan kaynaklı, insanlar kalorifer sistemleri ve merkezi ısınma gibi yöntemleri kullanmaya yönelmişlerdir. Kalorifer sistemleri, bakımları ve temizlikleri yapıldıkları sürece bu konuda oldukça etkili ve tercih edilebilir bir sistemdir. Kalorifer tesisat temizliği, belirli dönemlerde yapıldığı takdirde istenilen verimi daha rahat ve sorunsuz bir şekilde sağlayabilmektedir. Isının her noktaya sorunsuz iletilmesi adına tesisatın bakımlı ve temiz olması oldukça önemli bir unsurdur. Şebeke suyunun içerdiği kireç ve tortulardan kaynaklı tıkanma sorunları yaşandığı zaman hem ısı iletimi hem de kombinin verimi etkilenecektir. Bu gibi problemlerin yaşanmaması adına tesisat bakım ve temizliği aksatılmamalıdır.

Her yıl olmasa bile, iki yılda bir tesisat borularının, peteklerin ve kombinin bakımının yapılması, istenilen verimi almak adına atılacak en büyük adımdır. Kalorifer tesisat temizliği, bu işi üstlenen firmalar tarafından başlıca şu şekilde yapılmaktadır:

  • Kalorifer peteklerinin temizliği için üretilmiş makinelerin kullanımı,
  • Tesisat borularındaki kireç ve tortu kaynaklı tıkanıklıkları açma amaçlı makinelerin kullanımı,
  • Kazan ve kombinin boşaltılıp yıkanarak temizlenmesi
  • Sisteme verilen özel kimyasallar ile sistemin rahatlatılıp veriminin arttırılması.

Kullanım sıklığına ve şebeke suyunun kireç oranına bağlı olarak değişmekle birlikte, ortalama iki yılda bir yapılması gereken bu bakım oldukça önemlidir. Öyle ki, tesisat boruları içindeki tıkanıklık yüzünden kombinin devamlı çalışmasının ve ısınıp birkaç dakikada bir kendini kapatmasının önüne bu şekilde geçilmiş olunmaktadır. Borulardaki bu tıkanıklık temizleme işlemi ile giderilmediği takdirde kombinin bozulmasına, hatta patlamasına bile neden olabilmektedir. Dolayısıyla, kalorifer tesisat temizliği hem tesisatın sorunsuz bir şekilde çalışması, hem ısı iletiminin istenilen şekilde her bölgeye eşit dağıtılması hem de faturaya yansıyacak fahiş yakıt masrafının önüne geçilmesi açısından son derece önemlidir. Bunun yanında, düşük bir ihtimal bile olsa, kombilerin patlama riski en aza indirilerek insan sağlığının da korunmasında önemsiz gibi görünen aslında son derece önemli olan bir olay, basit bir işlemle halledilmiş olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ