Kalorifer Tesisat Bakım Temizliği - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kalorifer Tesisat Bakım Temizliği 25 Aralık 2015

Kalorifer Tesisat Bakım Temizliği

Petekleri sökmeden temizliyoruz, diyen tesisat servislerinin sesine kulak verin. Evlerde güvenle ısınabilmek için kullanılan kalorifer peteklerinin en fazla beş yılda bir temizlenmesi gerekir. Petek için dolanımda olan su zaman içinde kir, pas, tortu birikintileri kirlenir. Su içerisindeki bakterilerin çok fazla artmasıyla, su yer yer çamurumsu bir yoğunluk kazanır. Kirli su, petek içindeki ısı yalımını engeller. Kullanıcı ısınamadığı için kombiyi daha fazla açar ancak kirli su petek içinde oluşan sıcaklığın doğru yayılmasını engelleyemeye devam ettiği için, kullanıcı ısınamadığını fark eder. Bu durum kullanıcının faturalarında ani ve belirgin bir yükselişle kendini gösterir. Aynı zamanda eneri kaynaklarının tasarruflu kullanılamaması ulusal ve küresel ekonomiler için de zarar vericidir. Bunun önüne geçmek için kalorifer peteklerinin düzenli olarak temizlenmesi önemlidir.

Petekleri sökmeden temizlik yapan yöntemlerin gelişmesinden önce petek temizliği yapmak isteyen kullanıcılar, peteklerin sökülmesine göz yummak zorunda kalırdı. İşlem hem çok pahalıydı hem de evde hasar yaratıyordu. Günümüzdeki gelişmiş yöntemleri sayesinde petekleri sökmeden temizliyoruz. Bunun için yapılması gereken işlemler son derece basittir;

  • İlk önce kombi 50 derecede çalıştırılarak, kalorifer petekleri üzerindeki sıcaklık ölçülür.
  • Kalorifer peteğinin temizlenmesi için gereken kimyasal çözücünün, içerideki su ile temasında etkileşimler ortaya çıkabilir. Bunu engellemek için kalorifer peteğinin içinde dolaşımda olan su boşaltılır.
  • Petek temizleme cihazı ile kalorifer peteğine temiz su ve petek temizleme kimyasalı aktarılır. Kombi 50 derece çalışmaya devam eder.
  • Petek içindeki sıvının bir süre dolaşımda olması beklenir. Ardından su soğutularak boşaltılır.
  • Son aşamada kalorifer peteklerine tekrar temiz su eklenir. Kombinin 50 derecedeki çalışması sürdürülerek, peteklerdeki sıcaklık ölçümü yinelenir. Petek sıcaklığının ilk ölçümlerden sonra ikinci ölçümde yükseldiği görülecektir. Bu durum petek içindeki kirliliğin temizlendiğini gösterir.

Petekleri sökmeden temizliyoruz, diyen uzman firmaların sundukları hizmetler, konforlu bir ısınma sağlar. Aynı zamanda gereksiz kaynak kullanımının önüne geçerek, kullanıcının faturalarındaki anlamsız yükselişlerin de önünde geçilir. Petekleri sökmeden yapılan temizlikler, kullanıcıların günlük yaşam alışkanlıklarını bozacak bir durum oluşturmaz. Yapılan işlemlerin kısa sürede tamamlanması ve iş gücünün azalması sayesinde firmaların talep ettikleri ücretler de gayet uygundur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ