Kalorifer Radyatör Petek Temizliği - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kalorifer Radyatör Petek Temizliği 14 Aralık 2015

Kalorifer Radyatör Petek Temizliği

Kalorifer radyatör petek temizliği, kaybolan ısı verimini geri kazandırmak amacıyla uzmanlar tarafından gerçekleştirilen bir uygulamadır. Isı veriminin arttırılması aynı zamanda yakıt tasarrufu açısından da önem arz etmektedir.

Peteklerde ısı verimini arttırabilmek için;

  • Peteklerin içerisindeki tortulardan, çamurlardan, kireç ve korozyon gibi tıkayıcı unsurlardan kurtulmak
  • Önerilen süreler içerisinde sürekli bakım yaptırmak
  • Doğru yalıtım malzemeleri kullanmak
  • Petekleri doğru konumlandırmak
  • Kombinin doğru çalıştığından emin olmak

gerekmektedir. Bunlardan çoğu radyatör temizliği ile alakalıdır. Peteklerde bazı bölgeler ısınma sağlarken diğer bölgeler soğuk kalıyorsa bu durum yukarıdaki sorunlardan en az birinin var olduğu anlamına gelmektedir. Sorunun çözümü ise kesinlikle uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken kalorifer temizlik radyatör petek temizleme uygulamalarıdır. Profesyonel ekipler makinalar yardımıyla radyatörlere bağlı bütün tesisatları da işin içine alarak kapsamlı bir temizlik yapmaktadırlar. Bütün tıkanıklıkları giderip gerekli ayarlamaları ve bilgilendirmeleri yaparak ısınma konusunda en yüksek verimin elde edilmesini sağlarlar.

Radyatör temizliği bazı durumlarda ısı verimini tek başına en yükseğe çıkarmakta etkili olmamaktadır. Bunun nedenleri arasında; kötü malzeme kullanımı, peteklerin yanlış yerlere yanlış şekillerde monte edilmesi, radyatörlerin önünün tamamen kapatılarak ısının içeriye yayılmasının önlenmesi, perdelerin peteklerin önünü ve üstüne kapatması, ısı yalıtımının yeterli seviyede olmaması gibi pek çok etken yer almaktadır. Bunlardan bazıları ev dizaynında gerçekleştirilecek birkaç ufak değişiklikle düzeltilebileceği gibi bazıları ise daha kapsamlı müdahale gerektiren mühendislik hatalarından kaynaklanmaktadır.

Peteklerin temizlenmesi doğalgaz ve su kaynaklarının da verimli kullanımına katkı sağlamaktadır. Kombi ve peteklerin rutin bakımlarının yapılmasının ve sorun olduğu takdirde doğru kişilerce temizlik işlemlerinin yapılmasının önemi kavrandıkça ekonomik açıdan ve kaynak kullanımı açısından önemli tasarruflar elde edilebilecektir. Buradan yola çıkarak, profesyonel tesisat firmalarının toplumsal faydaya ve doğadaki kaynakların korunmasına dayalı olarak çalıştığı rahatlıkla söylenebilir. Dolayısıyla, kalorifer temizlik radyatör petek temizliği işlemini uzman kişilere devretmek bu faydaya ortak olunmasını sağlayacaktır. Söz konusu tasarruf bilincine ulaşmak mevcut kaynakların gelecek nesillere ulaştırılabilmesi açısından her kişi ve kurum üzerine bir vazife niteliği taşımaktadır.

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ