Kalorifer Temizliği - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kalorifer Temizliği 7 Ekim 2015

Kalorifer Temizliği

Kalorifer temizliği sayesinde hem doğal gaz faturalarından kar etmek mümkün hem de daha sıcak ortamlarda kış aylarının geçirilmesi olanaklı hale gelmektedir. Petek temizliği faturalarda ve ısınmada avantaj sağladığı gibi doğal gaz sistemlerinin ve kombinin korunmasında da son derece önemlidir. Çok düşük fiyatlara yapılacak olan bu petek temizleme işlemleri sayesinde kazanılacak olan kar oranı tesisat firmalarının kaliteli hizmetlerine bağlıdır. Çünkü birçok tesisat firması petek temizliği işlemlerinde kaliteli hizmet verememektedir. Çünkü gerekli olan cihaz ve makine sistemlerini kullanmadıkları gibi son derece kalitesiz petek temizleme kimyasalları kullanmaktadır. Peteklerin içlerinde oluşan pislikler anca petek temizleme kimyasalları ile çözülmektedir. Bu kimyasalların kaliteli olması petek içindeki temizliği daha iyi sağlayacaktır. Petek içinde oluşan bu kirlilik durumu genellikle kireçlerin birikmesi, paslanma ve petek içindeki tozların bir süre sonra çamurlaşmasından kaynaklanmaktadır. Düşük sıcaklık veren peteklerde ortamlar ısınmadığı için kişiler genellikle kombi sıcaklık ayarlarını yükseltmektedir. Bu ayarların yükseltilmesinin ardından ise doğal gaz faturaları da çok yüksek gelmektedir. Fakat kombi ayarlarının bu kadar yükseltilmesi sonucunda bile istenen sıcaklık verimine ulaşılamamaktadır. Kalorifer temizliği profesyonel hizmet veren tesisat firmaları tarafından şu şekillerde yapılmaktadır.

  • Petek temizleme işlemlerinde ilk olarak petek temizleyici kimyasalları kullanılmaktadır. Bu kimyasallar peteklerin alt bölümlerine yapışmış halde bulunan bu pislik birikintilerini tutundukları yerlerden sökerek temizlenmesi için uygun hale getirmektedir. Petek temizleme işlemlerinde kullanılan bu kimyasallar kalite kalite olduğu gibi yan sanayi üretimler de olmaktadır. Kalitesi düşük veya yan sanayi olan kimyasal ilaçlar temizliği tam sağlamamakta ve temizlik sürelerinin kısa olmasına neden olmaktadır.
  • Peteklerin içindeki bu pislik birikintileri kimyasal ilaçlar ile dayanıksız hale getirildikten sonra petek yıkama makineleri ile peteklerin içinden alınarak makinelerin içinde toplanmaktadır. Bu makinler direkt olarak peteklere bağlanmakta ve pislikleri çıkarma esnasında etrafa kirlilik bulaştırmamaktadır. Sessiz çalışmaları ile hiçbir gürültülü duruma da mahal vermemektedir.
  • Kalorifer temizliği işlemlerinde pislik oluşumları peteklerin içinden çıkarıldıktan sonra petek içlerinin tazyikli su makineleri ile yıkanması çok önemlidir. Çünkü petek içinde kalan tozlar ve pislik artıkları ancak bu şekilde daha kaliteli olarak giderilmektedir. Peteklerin içindeki tüm pislikler giderildikten sonra ise petek içine kimyasal koruyucu ilaçlar atılmaktadır. Bu ilaçlar yapılan petek temizliği işlemlerini daha uzun sürelere yaymakta ve petek içinde kireç ve pas durumlarını yok etmektedir.

Kalorifer Temizliği İşlemlerinde Profesyonel Hizmet Alın Avantajları Kaçırmayın

Kalorifer temizliği ile ısı verimlerinde en az % 50 oranında artış olmaktadır. Üstelik bu artışı sağlamak için kombi ayarlarının yükseltilmesine de gerek yoktur. En düşük sıcaklık ayarlarında bile en yüksek ısı verimlerinin alınması mümkündür. Bu sayede ekonomik anlamda kazanım sağlandığı gibi doğal gaz sistemlerinin de korunması sağlanmaktadır. Üstelik yapılan bu temizlik işlemleri yıllarca sürmekte ve birkaç yıl boyunca bu avantajlı durum devam etmektedir. Fakat bu avantajlı durumu sadece profesyonel hizmet sunan tesisat firmaları sağlayacaktır. Eksik malzemeler ile kalitesiz hizmet veren tesisat firmaları petek temizliğinde gerektiği gibi işlem uygulayamayacak ve peteklerin kirlilik durumları bir süre sonra yeniden yaşanacaktır. Kalorifer temizliği işlemleri her yaşam alanı için gerekli olduğu için birçok tesisat firması bu hizmeti vermektedir. Fakat tesisat firmaları konusunda çok dikkatli davranılması gerekmektedir.

Petek temizliği, su kaçağı bulma, kanal açma gibi tüm tesisat arızalarında ve bakımlarında tam ve kaliteli hizmet veren Star Tesisat firması, paranızın tam karşılığında tesisat hizmeti sağlayacaktır. Alanında uzman çalışanlar ve son sistem teknolojik cihazlar ile sunulan bu hizmetlerde en yüksek sıcaklıklarda petek verimi alırken en düşük şekilde doğal gaz faturaları ödeyeceksiniz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ