Kalorifer Temizleme - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kalorifer Temizleme 7 Ekim 2015

Kalorifer Temizleme

Kalorifer temizleme son sistem makineler ve kaliteli kimyasal ilaçlar ile yapıldığında peteklerin ısı verimlerinde yarı yarıya artış olurken doğal gaz faturalarında da oldukça azalma olmaktadır. İnsanların kışın bütçelerinin büyük bir bölümü ısınma masraflarına gitmektedir. Hele petekleri kirli olan ve yeterli ısı verimi alamayan kişilerin harcamaları daha da fazla olmaktadır. Peteklerin kirli olmasından dolayı kombi ısı ayarları ne kadar yukarılara da çekilse petekler ısı verimi konusunda yetersiz kalmaktadır. Eskiden kullanılan sobalar bu konuda örnek gösterilebilir. Bir süre temizlenmeyen soba boruları ve soba bacası hemen tıkanıklık oluşturmakta ve sobanın yanması zorlaşmaktaydı. Bunun neticesinde ise yeterince ortamlar ısınmamakta ve soğuk köşeler olmaktaydı. Ayrı durum kalorifer peteklerinde de yaşanmaktadır. Sıcak suyun çok yoğun olarak peteklerin içinde dolaşması bir süre sonra peteklerin içinde kireç oluşumlarına neden olmaktadır. Durmadan biriken bu kireçler ise kayaç parçaları halini almaktadır. Bu kayaç parçalarının üstlerinde ise çamur birikintileri ve balçıklar oluşmaktadır. Bu artık maddelerin hepsi kalorifer peteklerinin alt kısımlarına yapışmakta ve kombiden gelen ısı alınamayarak peteğin üst kısmına verilememektedir. Bu durum neticesinde de maddi kayıplar yaşanmaktadır. Kalorifer peteklerinin alt taraflarının ve üst taraflarının eşit olarak ısınamaması halinde profesyonel tesisat firmasından kalorifer temizleme hizmeti alınmalıdır.

  • Petek temizleme işlemlerinde kimyasal temizleme ilaçları, petek yıkama makineleri ve basınçlı su makineleri kullanılmaktadır. Bu makinelerin son sistem ve orijinal olması oldukça önemlidir. Çünkü bu makinelerin dışında kullanılan yan sanayi ürünler ve eski sistemlere sahip makineler gerekli olan petek temizliği işlemlerinde yetersiz kalacaktır.
  • Petek temizliği işlemlerinde ilk olarak peteklerin içine kimyasal ilaçlar atılmaktadır. Bu kimyasal ilaçlar peteklerin içindeki kirlilik oluşturan her türlü maddeyi yerlerinden sökecek ve temizlenmesini kolay hale getirecektir.
  • Kimyasal ilaçlar ile yerlerinden sökülen pislikler petek yıkama makineleri ile peteklerin içlerinde temizlenecek ve petek yıkama makinelerinin bünyelerinde toplanacaktır.
  • Kalorifer temizleme işlemlerinde kaloriferlerin içindeki pislikler çıkartıldıktan sonra tazyikli su makineleri ile yıkama yapılması gerekir. Bu yıkama ve durulama işlemleri ile peteklerin içinde tam bir temizlik sağlanmış olur. Temizlik ardından ise bu temizliğin uzun süre kalması ve peteklerin içinde kireç ve pas oluşmaması için ise koruyucu kimyasal ilaçlar atılmaktadır. Bu kimyasal ilaçlar sayesinde petek kirlenme süreleri daha uzun zamanlara çekilmektedir.
Kalorifer Temizleme

Kalorifer Temizleme

Kalorifer Temizleme İşlemlerinde Teknolojik Sistemler Kullanılmaktadır

Petek temizliği işlemlerinde kullanılan bu makine sistemleri sayesinde evlerde hiçbir sorun çıkartılmadan hizmet verilmektedir. Üstelik çok kısa sürelerde yaşam alanları içindeki bütün peteklerin temizliği yapılmaktadır. Petek temizleme işlemlerinde petekler yerlerinden sökülmez ve gürültü olmadan işlemler sonuca vardırılır. Kalorifer temizleme işlemleri sonrasında ise doğal gaz faturalarında % 30 oranında düşüşler yaşanmaktadır. Üstelik bu fatura düşüşü sayesinde temizlik için ödenen tutarlar birkaç ay içinde kendini amorti ettiği gibi birkaç sonrasında da kara geçmenizi sağlamaktadır. Petek temizleme ile yakın vadede maddi kazanım elde ettiğiniz gibi peteklerin kullanım sürelerinin uzaması, doğal gaz sistemlerinin sorunsuz çalışması ve kombinin bakımı ve onarımı da yapılacağı için uzun vadede de maddi kazanım elde etmiş olursunuz. Tabi bu kazanımları sağlayacak nedenlerin başına ise seçilecek tesisat firması gelmektedir.

Star Tesisat firması kalorifer temizleme işlemlerinden su kaçağı bulma işlemlerine kadar her türlü tesisat arızasında ve bakımında teknolojinin son harikası olan tesisat cihazları ve makineleri kullanmaktadır. 10 yılı aşkın süredir İstanbul’un tüm bölgelerinde hizmet veren Star Tesisat firması dun olduğu gibi bugün de kalite anlayışından ödün vermeden hizmetlerine devam etmektedir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ