Kalorifer Peteklerinin İçi Nasıl Temizlenir? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kalorifer Peteklerinin İçi Nasıl Temizlenir? 28 Ekim 2015

Kalorifer Peteklerinin İçi Nasıl Temizlenir?

Isınmamızda en büyük bir rolü olan petekler, zamana bağlı olarak ve her yıl düzenli olarak bakımlarının yaptırılmamasından ısı konusunda etkisini kaybetmeye başlar. Bu durum peteklerin ilk yılında değil 2. ya da 3. yıllarında peteklerin kalitesine göre bir farklılık gösterebilmektedir. Fakat peteklerdeki ısı kaybının etkisi, su ile birlikte taşınan kireçlerin, peteklerin içerisinde tıkanmalara neden olmasıdır. Bu tıkanmalar suyun geçişine izin vermez, petekler suyun devir daimini doğru bir şekilde yapamadıkları içinde, ısı veriminde düşmeler olur. Peteklerin bir kısmı ısınır, bir kısmı soğuk kalır. Bunun sebebi ise peteklerin içinde meydana gelen tıkanıklardır. Bu yüzden kalorifer peteklerinin içi nasıl temizlenir konusunda bazı adımların atılması gerekmektedir.

Kalorifer peteklerinin içi nasıl temizlenir konusunda bugün pek çok yanlış bilinen yöntemler vardır. Öncelikle petekler eğer ısıtmıyor ise bu tıkanıklık nedeni olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle atılacak adımların, petek içlerindeki tıkanıklıklar göz önüne alınmalıdır. Yani sert ve katılaşmış bir cisim nasıl yok edilebilir?

  • Kalorifer suyunun değiştirilmesi tıkanıklığı çözer mi,
  • Kalorifer peteklerinin yerinden sökülmesi, petek temizliğinde sizce ne kadar doğru?
  • Pas tutucu kullanmak, tıkanıklığı giderir mi,
  • Tek başına bir kimyasal kullanmak ne kadar etki eder?

gibi konuların, kalorifer peteklerinin içi nasıl temizlenir konusunda takip edilmesi ve incelenmesi gerekmektedir. Eğer bu üç konuya ilişkin cevap aranıyorsa, kalorifer peteklerinin için nasıl temizlenir sorusu için doğru bilinen yöntemler bulunmaktadır.

Kalorifer peteklerinde sorun genel olarak içinde olduğu için buna göre müdahale yapılmalıdır. Bu yüzden peteklerin yerinden sökülüp tazyikli su kullanarak yıkanması yerine;

Kalorifer Peteklerinin İçi Nasıl Temizlenir?

Kalorifer Peteklerinin İçi Nasıl Temizlenir?

Adım Adım Kalorifer Peteklerinin İçi Nasıl Temizlenir?

Kalorifer peteklerinin için nasıl temizlenir  için adımlarda;

  • Kimyasal madde kullanılır. Fakat bu kimyasal madde sadece petek tıkanıkları için üretilen ve kullanılan bir maddedir.
  • Bu madde makinenin içerisine ilave edilir. Sonrasında belirli bir ısı derecesine getirilir.
  • Her iki taraftan da kalorifere bağlanan filtreleme makinesi çalıştırılır.
  • Yüksek pompa basıncı su ve kimyasal madde tepkimeye girerek, peteğin içerisindeki tüm zararlı maddeleri temizler. Pislikler arındırılır. Ayrıca bu pisliklerin tesisata ulaşmaması içinde filtreleme görevi ayrı bir alanda görev yapar

Tüm bu işlemler kalorifer peteklerinin içi nasıl temizlenir konusunda günümüzün en modern uygulamalarından bir tanesi olmaktadır. Etkili, hızlı, güvenli ve peteklerin kullanım ömrüne zarar vermeyen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle kalorifer peteklerinin için nasıl temizlenir konusunda yapılması gereken adımlar bu şekildedir. Tek başına kimyasal kullanıldığında kimyasal maddenin, petek içerisinde durmaması gerekmektedir. Bu nedenle filtreleme makinesi, tam bir etki ile, kalorifer peteklerinin içi nasıl temizlenir görevinde tam bir temizlik işlemi sağlamaktadır.

Güvenli bir kullanım, iyi bir ısınma, faturaların normal bir şekilde ödenmesi gibi konularda, petek temizliğinin önemi büyüktür. Bu nedenle petekleriniz tıkanmadan ve bu aşamalara gelmeden mutlaka düzenli bir bakım yaptırılmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ