Kalorifer Peteklerinin Havası Nasıl Alınır - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kalorifer Peteklerinin Havası Nasıl Alınır 3 Ocak 2016

Kalorifer Peteklerinin Havası Nasıl Alınır

Yaz ve bahar döneminin bitip kış ayları ile beraber gelen soğuklar neticesinde kombilerimizi açma gereksinimi duymaya başladık. Bu da beraberinde kalorifer peteklerinin havası nasıl alınır? Sorusunu gündeme getirmiş oldu. Çünkü uzunca süre kullanılmayan petekler hava yapmakta ve bu yüzden peteklerden gelen ısı verimli olarak kullanılmamaktadır. Bu işlemin faydalarını saymadan önce kalorifer peteklerinin havası nasıl alınır? Sorusunu cevaplamakta fayda var. Gayet basit olan bu işlem sırasıyla:

  • Peteğin sağ ve sol üst kısmında bulunan purjör uygun anahtar yardımı ile çevrilerek açılır.
  • Açıldıktan sonra hava çıkışının olması beklenir. Bu aşamada hava ile beraber bir miktar su çıkışı da gözlenebilmektedir.
  • Ardından purjör, anahtar yardımı ile tekrar çevrilip kapatılarak işlem sonlandırılır. Bu işlemi yaparken yanınızda bir kap bulundurmak gelen sıvı neticesinde ortalığın batmaması için size yardımcı olacaktır. Ayrıca purjör anahtarınız yoksa ve ya kaybettiyseniz düz bir tornavidayı da anahtar yerine kullanabilirsiniz.

Kalorifer peteklerinin havası nasıl alınır? Sorusunu cevapladığınızda birçok avantaj elde edeceksiniz. Alınan hava peteğin sıcak su sirkülasyonunu daha doğru ve verimli bir şekilde yapmasında neden olacak bu sayede peteğinizi daha verimli kullanabileceksiniz. Dolaylı olarak doğalgaz faturalarınız sizin kontrolünüzde olup bütçenize kötü bir biçimde yansıma olasılıklarını kaybetmiş olurlar. Kalorifer peteklerinin havası nasıl alınır? Yanında gelen ve kafanızı karıştıran birçok soruyu Meba Tesisat gibi kaliteli ve güvenilir bir firmaya danışarak cevaplandırabileceğinizi de unutmayın.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ