Kalorifer Petek Temizliği İlacı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kalorifer Petek Temizliği İlacı 28 Ekim 2015

Kalorifer Petek Temizliği İlacı

Kalorifer petekleri, ısınma verimi, tasarrufu, kullanım kolaylığı bakımından, kışları rahat etmemizi sağlamaktadır. Sürekli olarak ısıtma görevi olan ve şebeke suyu ile bağlantılı olan kalorifer petekleri, zamanlar temiz şebeke suyunun etkisi ile kireç, tortu ya da çamurlanma gibi nedenleri beraberinde getirmektedir. Bu durum olması beklenen ve her zaman olan bir durumdur fakat yerinde müdahale edildiğinde ve kalorifer petek temizliği ilacı düzenli olarak kullanıldığında, petekler temiz kalmaktadır. Eğer doğru bir şekilde bir bakım yaptırılmaz ve peteklere müdahale edilmezse;

  • Peteklerde sürekli olarak bir ısı kaybı olur,
  • Isınmama problemleri çıkar,
  • Petekler kendine bile ısı veremeyecek bir hale gelir,
  • Isınılmadığı için ısı derecesine yükseltme yoluna gidilir ve sonuç olarak yüksek bir fatura ortaya çıkar.

Bu nedenle kalorifer petek temizliği ilacının, petek içerisine sistemi bir şekilde uygulanması, peteklerin içerisindeki tıkanmaya neden olan kireç gibi maddelerin arındırılmasını sağlayacaktır. Bu sayede ısınma düzeni ve sürekliliği, etkin bir şekilde sağlanmış olacaktır.

Kalorifer petek temizliği ilacının, markası ve kalitesi de oldukça önemlidir. Bu yüzden kalorifer petek temizliği ilacı almadan önce iyi bir piyasa araştırması yapılmalıdır. Bu sayede peteklerin içi temizlenecek ve ısı kayıpları sona erecektir. Burada genellikle petek temizliği ilaçlarının etkin rolü, petek içine eklenerek bir temizleme işi yapmasıdır. Yapışan kireçleri, sıkışan tortu ve çamurlanma gibi etmenleri zayıflatarak fiziki kuvvetlerini çözmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanmadan ve petekler zarar görmeden bir temizlik işlemi yapılabilmektedir. Kalorifer petek temizliği ilacının buradaki etkin rolü, beklentilere uygun bir petek temizliğinin sağlanabilmesine aracı olmasıdır. Bu sayede kombinin suyu ısıtma gibi bir sorunu kalmaz ve su petek içerisinde tam bir alana yatılarak ısınma için kombinin görevini başlatmasını bekleyebilir.

Kalorifer Petek Temizliği İlacı

Kalorifer Petek Temizliği İlacı

Güvenilir Kalorifer Petek Temizliği İlacı

Kalorifer petek temizliği ilacı, peteklerin ısı düzenini geri kazandırmada önemli bir faktöre sahiptir. Bu nedenle peteğe aktarılmadan önce kalorifer petek temizliği ilacı;

  • Kaloriferdeki tüm su boşaltılır,
  • Petek temizliği ilacı eklenir,
  • Mevcut bar seviyesine gelmesi için su eklenir,
  • Kalorifer çalıştırılır ve 40 dereceye kadar bir ısınmada etkileşim sağlanır,
  • Ardından yaklaşık 50 dakika kadar bir uygulamadan sonra içerisindeki su ve kimyasal dışarıya çıkartılır

Bu şekilde bir adım atıldığında, kalorifer petek  temizliği ilacı etkisini gösterecek ve petek içerisindeki biriken, sıkışan ve suyun ilerlemesine neden olan tıkanıkları açacaktır. Bu sayede etkili bir temizlik sağlanırken, herhangi bir şekilde peteğe zarar verilmemiş olunur. Fakat kimyasal maddenin mutlaka, petek içerisinden çıkartılması gerekmektedir. Sonrasında durulama işlemi yapılmalıdır.

Eğer radyatörlerinizde bu gibi ısınma sorunu yaşıyor, sürekli bir sorun ile karşılaşıyorsanız, kalorifer petek temizliği ilacı alarak, evinizde kendinizde uygulayabilirsiniz. Kullanma talimatları doğru bir şekilde uygulandığında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Petek temizliği için startesisat.com/petek-temizligi/ sayfamızı ziyaret edin.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ