Kalorifer Peteği Temizlik, Bakım, Kontrol - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kalorifer Peteği Temizlik, Bakım, Kontrol 16 Kasım 2015

Kalorifer Peteği Temizlik, Bakım, Kontrol

Petek temizleme işlemleri ile sağlanacak avantajlı durumlar birden çok olacaktır. Bu avantajlar arasında ilk sırada yüksek ısı kaliteleri oluşması olacaktır. Son derece yüksek olacak bu ısı değerlerine karşın çok uygun doğal gaz faturaları oluşacaktır. Peteklerin içinde oluşacak olan pislikler, kireç ve paslanmalar peteklerin yüzeyinde ısı dağılımını oldukça engelleyecektir. Çünkü bu pislikler peteklerin alt kısımlarına direnç uygulayacak ve kombiden gelecek olan sıcaklık değerlerini bünyesine tam olarak alamayacaktır. Bunun sonucunda da soğuk ortamlar oluşacaktır. Bu soğuk ortamlar nedeniyle de kombinin sıcaklık ayarları yükseltilecek ve doğal gaz fatura tutarlarında artışa neden olunacaktır. Kaliteli bir şekilde yapılacak olan petek temizliği işlemleri ile bu tür sorunlar ortadan kalkmış olacaktır. Kalorifer peteği nasıl temizlenir? Sorusuna baktığımızda ise karşımıza şu şekilde işlemler çıkacaktır.

Petek Temizliği Cihaz Sistemleri Olmadan Asla Yapılamaz

  • Petek temizleme işlemlerinde öncelikle belirtmek gerekir ki ev düzenlerinde en ufak bir değişiklik yaşanmaz. İşlemler cihaz sistemleri ile yapıldığı için çabuk sürelerde biter ve evlerin içleri asla kirletilmez.
  • Petek temizleme işlemlerine başlamak için öncelikle peteklerin içindeki artık maddelerin temizlik için uygun hale getirilmesi gerekir. Bunun için de kaliteli petek temizleme kimyasalları kullanılır.
  • Petek temizleme kimyasallarının ardından ise petek yıkama makineleri ile peteklerin içindeki tüm pislikler peteklerin içinden çıkartılır ve Petek Temizliği sağlanmış olur.
  • Fakat temizliğin uzun süreli olması ve garantisinden bir şey kaybetmemesi için de peteklerin içi tazyikli su makineleri ile yıkanır ve koruyucu kimyasal ilaçlar atılır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ