Kalorifer peteği işlemi nasıl yapılır? - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kalorifer peteği işlemi nasıl yapılır? 16 Kasım 2015

Kalorifer peteği işlemi nasıl yapılır?

Kalorifer peteği nasıl temizlenir? Sorusunda işlemler şu şekilde gerçekleşmektedir. Öncelikle peteklerin içinde oluşan kayaç parçalarının ve çamur birikintilerinin temizlenmesinin kolay olması ve petek yüzeylerinde yapışmış halde bulunan bu pisliklerin tutundukları yerlerden sökülmesi için petek temizleme kimyasalları kullanılmaktadır. Bu kimyasal ürünlerin kalite oranları petek içindeki pislikleri temizlenmesinde çok önemlidir. Kimyasal ilaç ne kadar kaliteli olursa temizlik de o denli kaliteli olacaktır. Sonrasında peteklerin içindeki bu pislikler petek yıkama makineleri ile peteklerin içinden çıkarılır ve peteklerin içinde temizlik sağlanmış olur. Tesisat firmasının işlem kalitesini arttırması ve daha profesyonel işlem uygulaması adına peteklerin içi tazyikli su makineleri ile yıkanır ve koruyucu petek ilaçları da atılarak petek temizliği işlemleri son bulur.

Petek Temizleme İşlemlerinin Birçok Avantajı Vardır

  • Kaliteli tesisat cihazları ve Avrupa kalitesinde üretilmiş olan petek temizleme kimyasal ilaçlar ile yapılan petek temizliği 2 yıl süreyle temizliğini muhafaza etmektedir.
  • Tesisat cihaz sistemleri ile yapılan petek temizliği işlemleri sonrasında peteklerin ısı kalitelerinde çok yüksek seviyelerde artış olmaktadır.
  • Peteklerdeki bu artışların yanında ise doğal gaz faturalarında hatırı sayılır düşüşler yaşanmaktadır. Çünkü en düşük kombi ayar seviyelerinde bile yüksek sıcaklık yaşanacaktır.
  • Petek Temizliği işlemleri ile aynı zamanda peteklerin kullanım oranları uzayacak ve peteklerin içinde pas durumları asla oluşmayacaktır.
  • Doğal gaz tesisat sistemlerinde ise su kaçağı veya başka bir arıza durumu görülmediği gibi kombi de işleyişinden hiçbir şey kaybetmeyecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ