Kalorifer Isıtmıyor - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kalorifer Isıtmıyor 5 Kasım 2015

Kalorifer Isıtmıyor

Güzelim sobalı evlerden kaloriferli evlere geçtiğimiz gün bir sürü problemle karşılaşacağımızı hepimiz sezmişizdir. Kaloriferler bütün kış sorunsuz çalışma dayanımını gösterseler de bazı zamanlarda biraz naz yaparak ısıtma eylemini tam randumanlı gerçekleştirmezler. Neden kalorifer ısıtmıyor diyorsanız önce bilmeniz gereken birkaç teknik bilgi vardır.

Kalorifer ve kombi ikilisi ayrılmaz parçalar olsalar da teknik açıdan isimlendirdiğimiz gibi kombi ve tesisat olmak üzere iki ana bölümden oluşurlar. Kombi arızaları çoğu zaman öyle el yordamıyla çözülebilecek problemlerden değillerdir. Ancak akıllı cihazlar olmaları nedeniyle eğer kalorifer ısıtmıyor ise ve problem kombiden kaynaklanıyorsa kombinizde bir uyarı görmeniz gerekir ve bu uyarıya göre uygun tamirat veya bakım işlemini yapabilirsiniz. Kombinin kitapçıkların da veya kombi markasının teknik destek hattından da gerekli teknik desteği edinebilirsiniz.

Gelelim işin tesisat kısmına. Tesisat borular ve petekler olmak üzere iki bölümden oluşur. Kalorifer ısıtmıyor veya peteklerin bir bölümü daha kendini ısıtamıyor ise ya su kirlenmiştir ya da tesisatın içinde hava vardır. Eğer peteklerin üst kısmı ılık alt kısmı soğuk ise tesisatın içinde hava vardır. Eğer peteklerin al kısmı ılık ve üst kısmı sıcak ise bu sefer kirli sudan veya kirli peteklerden şüphelenmek lazım. Hava alma işi gayet kolaydır peteğe gelen su borularından üst tarafta olanların birinde mandal bulunmakta açtığınızda eğer hava var ise su gelene kadar havayı boşaltmanız gerekecektir. Eğer su kirlenmiş ise işe hiç bulaşmayın hemen bir tesisatçıya kalorifer ısıtmıyor şikayetinde bulunun.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ