Kaçak Su Tespiti - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kaçak Su Tespiti 12 Ekim 2015

Kaçak Su Tespiti

Kaçak su tespiti başlıklı bu makalede son yıllarda teknolojik anlamda hizmet veren tesisat firmalarının uyguladığı kaçak su bulma ve kaçak su onarma işlemleri hakkında bilgiler bulabileceğiniz gibi aynı zamanda cihaz kullanmadan hizmet veren tesisat firmaları ile aralarındaki artı yönleri de öğrenmiş olacaksınız. Bu sayede de tesisat firması seçimlerinde yanlış karar vermemiş olacaksınız.

Teknolojik Tesisat Tamiratlarından Yararlanın Avantajları Yakalayın 

Modern çağa ayak uyduran ve tesisat tamiratlarında cihaz kullanımı olan tesisat firmaları kaçak su tespiti işlemlerinde hem kaliteli işlemler uygulamakta hem de garantili çözümler sunmaktadır. Alanında uzman tesisat firmalarının sahip olduğu bu cihaz sistemleri sayesinde evlerde kırma dökme olmadan ve inşaat alanları oluşmadan tüm tesisat problemleri saatlik sürelerde hallolmaktadır. Bu saatlik sürelerde de evlerin düzeni bozulmadığı, iş yerlerinin hizmet akışları kesilmediği gibi yapılan tamirat işlemleri de son derece uygun fiyatlara denk gelmektedir. Cihaz kullanımı olan tesisat firmaları ile cihaz kullanımı olmayan tesisat firmalarının kaçak su tespiti işlemlerinden bahsetmeden önce su kaçakları hakkında birkaç cümlelik bilgi vermek yazının gidişatı açısından daha doğru olacaktır. Su kaçağı arızaları ister yeni olsun isterse çok eski olsun tüm tesisat sistemlerinde görülen arızalardır. Eski tesisat sistemlerinde görülme oranları daha fazladır. Çünkü uzun yıllardır bakımı ve onarımı yapılmayan su borularında yıpranma ve aşınma durumları daha fazladır. Yeni tesisat sistemlerinde ise aşırı derecede yüksek basınçla gelen su akışları borularda aşınma ve delinmelere neden olarak su kaçağı problemi oluşturmaktadır. Su kaçakları problemlerinde geç kalınmadan hemen müdahale edilmesi ve kaçak su tespiti işlemleri yapılması gerekir. Çünkü tesisat borularının patlaması ve evlerin su baskınlarına uğramasına sadece su kaçakları neden olmaktadır.

Kaçak Su bulma İşlemlerinde Kırma Dökme Olmadan İşlem Uygulanmaktadır

Kaçak su bulma işlemlerinde cihaz kullanımı olan tesisat firmaları akustik dinleme cihazları ile tesisat borularındaki su kaçaklarını bulmaktadır. Avrupa standartları kalitesinde üretilmiş olan bu cihazlar su kaçaklarının olduğu noktaları milimetrik hesaplarla bulmaktadır. Akustik dinleme cihazlarının kaçak su bulma işlemlerinde hata yapma şansı yoktur. Kaliteli ve sinyal gücü yüksek olan bu cihazlar ile su tesisatsı saatlerinden başlanarak yapının içinden geçen tüm tesisat boruları dinlenmekte ve duvarlarda kırma dökme yapmadan su kaçakları bulunmaktadır. Cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları ise kaçak su bulma işlemlerinde tesisat borularının geçtiği tüm duvar noktalarını kırmakta ve su borularını duvarların altından çıkarmaktadır. Duvarların altından çıkan bu su borularında şebeke sularını keserek tazyikli su makineleri ile su basmaktadır. Bu su basıncında boruda delik olan yerlerden su sızıntısı olur ve su kaçakları bulunmuş olur. Cihaz kullanımı olmayan tesisat firmalarının kaçak su bulma işlemlerinde yapılan kırma işlemleri hem yapılarda kirlilik oluşturmakta hem de tüm ev düzenlerini bozmaktadır. Evler kirlendiği gibi eşyalar da kirlenmekte ve temizlenmesi çok zor olmaktadır. Bu inşaat işlemleri aynı zamanda tesisat masraflarını da arttırmaktadır.

Kaçak Su Tamiratlarında Kolay Yollar Varken Zoru Seçmeyin Sorun Yaşamayın

Bulunan kaçak su yerlerine cihaz kullanımı olan tesisat firmaları kaçak su onarma işlemleri için kameralı görüntüleme sistemleri göndererek hasar boyutlarını görüntülemekte ve bu hasarın boyutlarına yetecek ve kapatma sağlayacak miktarda kimyasal ilaçlar göndermektedir. Bu kimyasal ilaçlar borudaki tüm çatlakları ve delik yerlerini kapatarak su kaçaklarını önlemektedir. Kaçak su onarma işlemlerinde kullanılan bu kimyasal ilaçlar mevcut durumdaki hasarları yok ettiği gibi sonradan oluşabilecek hasarları da önlemektedir. Cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları ise kırarak açığa çıkarttıkları borularda kaynak makinesi ile borunun delik yerlerine kaynak yapacak ve kaçak su onarma işlemlerini halledecektir. Fakat bu onarma işlemleri sadece hasarlı bölgelere olacaktır. Bir süre sonra borunun başka yerinde yine kaçak su problemi olabilir ve aynı tesisat firmasının seçilmesi halinde tüm işlemler baştan uygulanır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ