Kaçak Su Bulma - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kaçak Su Bulma 23 Ekim 2015

Kaçak Su Bulma

Kaçak su bulma işlemlerinde kesinlikle profesyonel tesisat firmalarının cihazlı işlemlerinden yararlanmak gerekir. Çünkü cihazlar ile yapılan kaçak su bulma işlemlerinde hiçbir su kaçağı atlanmadan bulunabilmektedir. Tesisat borularında meydana gelen kaçak su sorunları genellikle birden fazla yerde olmaktadır. Bir yerde çok güçlü bir su kaçağı varsa borunun başka bir bölgesinde de yeni başlamış ve damlama halinde olan başka bir su kaçağı da muhakkak vardır. Tesisat firmalarının teknolojik alt yapılarına göre kullandığı kaliteli su kaçağı bulma cihaz sistemleri ile en ufak su kaçakları bile bulunmaktadır. Damlama halindeki su kaçağının bulunması ve önceden işlem uygulanması çok önemlidir. Çünkü bir süre sonra bu su damlaması su sızıntısına dönüşecek ve boruda daha büyük hasarlara yol açacaktır. Cihaz kullanarak yapılan kaçak su bulma işlemleri bu şekilde garantili olduğu gibi aynı zamanda çalışma şekilleri de kaliteli ve düşük maliyetli olmaktadır. Cihaz sistemleri ile yapılan kaçak su bulma işlemleri özetle şu şekillerde yapılmaktadır.

  • Kaçak su bulma işlemleri için teknik alt yapısı sağlam olan ve cihaz kullanımı olan tesisat firmaları akustik dinleme cihazları ile kameralı görüntüleme sistemleri kullanmaktadır.
  • Tesisat borularında kaçak su bulma işlemi için öncelikle tüm tesisat borularının geçtiği duvarlar dikkatli bir şekilde dinlenmektedir. Dinleme cihazları ile yapılan bu dinlemeler neticesinde ise su kaçak bölgeleri noktasal olarak tespit edilecektir.
  • Kaçak su bulma işlemlerinde onarımın başlaması ve borunun neden delindiği gibi soruların bulunması için de tesisat borularının içine kameralı görüntüleme sistemleri gönderilmektedir.
Kaçak Su Bulma

Kaçak Su Bulma

Cihazlar İle Kırmadan Dökmeden Kaçak Su Bulma İşlemi Uygulanmaktadır

Kaçak su bulma işlemlerince cihaz kullanımı olan tesisat firmaları yapılarda kırma dökme yapmadan ve çok kısa sürelerde su kaçaklarına çözüm bulurken bu sistemsel cihazları kullanmadan kaçak su bulma hizmeti veren tesisat firmaları ise aynı avantajlı tamiratları sağlayamamaktadır. Çünkü bu tesisat firmalarının su borularına ulaşmak için kırmadan başka yapacağı başka bir çalışma yöntemi yoktur. Dairenin içindeki duvarlarda kırma yaparak kaçak su bulma işlemlerinin gerçekleştirilmesi ise başta ev yaşantısını olumsuz etkileyecektir. Haftalarca sürecek olan bu çalışma sırasında tesisat sistemleri kullanılamayacağı gibi kaçak su bulma fiyatları da çok astronomik rakamlar olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ