Kaçak Su Arama - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

Kaçak Su Arama 23 Ekim 2015

Kaçak Su Arama

Kaçak su arama işlemleri her yapı için büyük önem arz etmektedir. Çünkü kaçak su arama işlemleri tesisat firmalarının teknolojik alt yapılarına göre ve hizmet kalitelerine göre değişiklik göstermektedir. Kaçak su arama işlemlerini anlatmadan önce kaçak suların oluşması ve belirginlik kazanması hakkında bilgi vermek daha doğru olacaktır. Su kaçakları tesisat borularının herhangi bir kısmında oluşan deliklerden ve yıpranmış yerlerden yapının içine dolan sulardır. Bu su birikintileri yapının duvarlarına olmadık zararlar vererek zamanla duvar yüzeyine çıkmakta ve duvarın boyasını, sıvasını dökmektedir. Bu aşamada kaçak su arama hizmetlerinden yararlanmak gerekir. Her ne kadar geç kalınmış olsa da bu aşamadan sonra geç kalınması demek yapının su baskınlarına maruz kalacağı anlamına gelir. Çünkü borudaki delik yeri suyun basıncı ile her geçen gün biraz daha büyümekte ve sonunda boru bu basınca dayanamayarak patlamaktadır. Bu zararlı etkilerden kurtulmak için işlem alınacak tesisat firmasının çok özenli bir şekilde seçilmesi gerekir. Çünkü yukarıda da bahsedildiği gibi kaçak su arama işlemlerinin iki farklı yolu bulunmaktadır. Bu farklı çalışma tarzlarından ilk olarak cihazlı ve makineli kaçak su arama işlemlerine bakmak gerekirse karşımıza şu şekilde bir çalışma çıkmaktadır.

  • Cihaz kullanımı olan tesisat firmaları kaçak su arama işlemlerinde akustik dinleme cihazları ile tüm duvar noktalarını dinleyerek noktasal su kaçağı tespiti yapmaktadır.
  • Tespiti yapılan bu alanlara ise kameralı görüntüleme sistemleri göndererek boruda oluşan hasarın boyutlarına bakılmakta ve nasıl bir işlem uygulanacağı belirlenir.
  • Kaçak su arama işlemlerince cihaz kullanımı sayesinde duvarlarda kırma dökme işlemleri gerçekleştirmez ve işlemleri çok kısa sürelerde sonuçlandırır.
Kaçak Su Arama

Kaçak Su Arama

Kaçak Su Araması İçin Yapılarda İnşaat Alanları Oluşturulmasına Gerek Yok

Kaçak su arama işlemlerinde cihaz kullanımı olmayan tesisat firmaları ise duvarlarda kırma dökme yaparak açığa çıkan su borularında su kaçağı arama işlemi yaparlar. Bu şekilde yapılan kaçak su arama işlemlerinde evlerin tüm yaşamsal düzenleri bozulur ve adeta evler birer inşaat alanlarına döner. İş yerlerinde böyle bir çalışma yapılması ise işletmenin günlerce kapalı kalmasına ve hizmet verememesine neden olur. Üstelik cihaz kullanımı olmayan tesisat firmalarının kaçak su arama işlemleri çok yüksek fiyatlara denk gelmektedir. Bu yüzden tesisat firması seçimlerinde çok dikkatli davranılmalı ve kesinlikle son sistem cihaz kullanan tesisat firmaları tercih edilmelidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ