İstanbul’da Radyatör Temizliği ve Bakımı - Star Tesisat - Star Tesisat
Su Kaçağı Bulma
İstanbul Avrupa
0(212) 435 10 10
Kalorifer Petek Temizliği
İstanbul Anadolu
0(216) 310 61 61
Tıkanıklık Açma
Bursa
0(224) 223 85 86
Whatsapp Üzerinden
Bize Yazın
0(532) 455 44 40

İstanbul’da Radyatör Temizliği ve Bakımı 14 Aralık 2015

İstanbul’da Radyatör Temizliği ve Bakımı

İstanbul’da radyatör temizliği ve bakımı işlemi diğer her yerde de uygulanan yöntemlerle yapılmaktadır. Oldukça önemli olan bu uygulama hiçbir şekilde ertelenmeye gelmemelidir. Çünkü radyatör temizliği ciddiye alınması gereken bir durumdur zira ertelenmesi ve dolayısıyla gecikmesi tüm peteklerin değiştirilmesine ve önemli maddi kayba sebep olur. Bu nedenle petekler geciktirilmeden temizlenmeli ve bakımı yapılmalıdır.

Diğer birçok yerde olduğu gibi İstanbul’da radyatör temizliği ve bakımı belli birkaç uygulamayla gerçekleştirilmektedir. Bunlar:

  • Tazyikli su temizliği
  • Kimyasal bileşen katkısıyla temizlik
  • Kimyasal bileşenlerin makine aracılığıyla ayrıntılı temizliği

İstanbul’da radyatör temizliği ve bakımı işlemini birçok kuruluş yapmaktadır. Fakat önemli olan bunların arasından en profesyonel ve deneyimli olanlarını bulabilmektir. Biraz araştırmayla doğru sonuca ulaşılabilmektedir. Uygun profesyonel ekipler öncelikle tazyikli su ile uygulamaya başlarlar. Kaloriferin ısıtma borularından peteğin içine verilen basınçlı su kirli suyun önemli bir miktarını hatta tamamını çıkarabilmektedir. İşlemin bu ilk basamağında problem genellikle çözülmektedir. Fakat çözülmediği durumlar da mevcuttur.

Bu ilk aşamada durum çözülmediği takdirde tazyikli suyun ardından peteğin içinde önemli kireç birikmesi gibi durumlar oluşmuş olabilir. Bu yüzden kimyasal bileşenlerle bir kez daha peteklerin içindeki birikmiş kireçler ve pasların çözünmesi beklenir. Bu işlem daha sonra makine ile de yapılabilir. Fakat makineyle uygulanan hatta makinesiz olarak da uygulanan kimyasal ilaç işleminin deneyimli kişilerce uygulanması gerekmektedir. Çünkü deneyimsiz kişiler petekler için uygun olmayan kimyasallar kullanarak peteği daha da kötü duruma düşürebilir üstelik kimyasal ilaç uygulamasını da yanlış yapabilir. Bu yüzden mutlaka bu işte deneyimli ve eğitim almış profesyonel kişilere başvurulmalıdır.

İstanbul’da radyatör temizliği ve bakımı işlemini yapan bu tür profesyonel birçok işletme bulunmaktadır. Hatta kimyasal işlemlerden sonra peteğe koruyucu kimyasal bileşenler de yollayarak peteğin içinin korunmasını sağlayabilirler. Yılda bir ya da iki yılda bir yapılması gereken radyatör temizliği ve bakımı gecikmemesi gereken bir işlemdir. Bu uygulamanın önemini kışın ortasında bir anda bozuk radyatörlerle karşılaştığımızda anlamamak için mutlaka ileriyi düşünmeliyiz. Bu şekilde hem huzursuz olmayız hem de cebimizi sağlama almış oluruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ